Zilo zonu diēta – uz jautājumiem atbild The Beginnings restorānu līdzdibinātājs

Matīss ir viens no The Beginnings restorānu un zīmola līdzdibinātājiem. Šodien runāsim par viņa dzīvestilu – ikdienā Matīss ir Zilo Zonu diētas sekotājs. Ar to mēs jūs jau iepazīstinājām šeit, taču ļoti vēlējāmies noskaidrot kā ir pieņemt dzīvestila izmaiņas un ar tām iepazīstināt citus, restorānu un izveidoto zīmolu izmantojot kā instrumentu.

Kā Tu uzzināji par Zilo Zonu diētu jeb, laikam jāsaka, dzīvesstilu?

Jā, dzīvesstilu, bet kā ļoti būtisku daļu uztura. Plašāk ieinteresējos par Zilo Zonu diētu pāris gadus atpakaļ, kad lasīju par medicīnisko risinājumu attīstību (cilmes šūnas, orgānu klonēšana, u.c.), kas sola, ka cilvēku vidējais mūža garums, ja nodzīvosim līdz 2030., 2040.gadam būs 130-140 gadi. Taču jau tagad ir reģioni, kur cilvēki jau šobrīd trīsreiz biežāk kā jebkur citur pasaulē sasniedz simts un vairāk gadu garu mūžu. Tas likās ļoti interesanti un līdz ar to sāku lasīt par to vairāk un iepazinos ar Dana Buettnera darbiem, TED talk un tā tālāk.

Restorāns The Beginnings popularizē Zilās Zonas diētas idejas un ēdienkarti veidojis saskaņā ar to. Vai tādus pašus principus piekop arī savā ikdienā?

Pilnīgi noteikti attiecībā uz uzturu! 🙂 Un arī pārējie Zilo Zonu principi nav nekas tāds, kas nebūtu intuitīvi saprotams un netiktu apstirpināts sporta un psiholoģiskos pētījumos, uzturzinātnē un citās disciplīnās. Aktīvs dzīvesstils, sociālie kontakti un iesaistītība, dzīvošana ar jēgas sajūtu, pilnprodukti, daudz dārzeņu, augļu un pākšaugu uzturā visas ir saprotamas var teikt pašsaprotamas lietas, ko pētījumi par Zilajām Zonām  apstiprina.

Vai ir mainījušies citi dzīves aspekti, izņemot Tavu uzturu?

Interesants aspekts, ko Zilajās Zonās dara cilvēki ir aktīvi un kustīgi ikdienā nevien sporta zālē. Mani personīgi tas pamudinā ikdienā staigāt vairāk kā līdz šim.

Kas bija grūtākais jaunā dzīvesstila sākumā?

Kā jebkuros jaunos paradumos grūtākais ir sākums, kad visu nepieciešams veikt ar apzinātu darbību. Ir pieņemts runāt par 3  nedēļām, kuru laikā mums izveidojas  automātiski paradumi, kas neprasa papildus piepūli. Tikt līdz šīm 21 dienai, faktiski ir grūtākais.

Pastāsti par labsajūtu – vai tā ir uzlabojusies un jūti, ka sasniegsi simto jubileju?

100 gadu garš mūžs ir veids kā runāt par veselīgiem paradumiem, kas uzlabo dzīves kvalitāti. Vai veselīga ēšana, aktīvs dzīvesveids, sociālie faktori (iesaistītība, tuvas attiecības un dzīves jēgas/mērķa sajūta) uzlabos dzīves kvalitāti – pilnīgi noteikti. Vai tie būs 100, 130 vai cits skaitlis, manuprāt, nav tik būtiski. Svarīgi, ka tas jau tagad, šodien, šogad ļauj justies labāk.

Vai esi sastapies ar kādām grūtībām mainoties tavam uztram un ikdienai?

Īsti laikam nē.

Vai iesaki cilvēkiem iepazīties ar Zilo Zonu diētu un varbūt pat pamēģināt?

Aicinu ne tikai iepazīties, bet arī dzīvot ar šiem principiem un diētu. Visi vēlamies būt veseli, justies labi un laimīgi. Zilo Zonu simtgadnieku dzīves formulas ļauj to darīt.

0 replies on “Zilo zonu diēta – uz jautājumiem atbild The Beginnings restorānu līdzdibinātājs”