Vīrieši testē! Viss par un ap bārdām!

Skaistumkopšanai veltītajam numuram īpaša vieta atvēlēta vīriešiem! Ticu, ka kādai no dāmām šis raksts liksies nevajadzīgs un nesaprotams, bet man – Indrai, gan kā stilistam, gan kā sievietei kaitina bezformīgas nekoptas un ārkārtīgi tīk mīkstas un skaisti veidotas bārdas! Tāpēc griezos pie man zināmajiem bārdaiņiem ar lūgumu padalīties ar informāciju, kā arī notestēt bārdām paredzētos kopšanas līdzekļus.

Jēkabs (33)

Indra man pavaicāja, vai varu padalīties ar savu viedokli par to, ko domāju par vīriešu matu un bārdas kopšanas līdzekļiem. Es piekritu. Neesmu eksperts un varu paust savu viedokli un vērtējumu tikai no savas personīgās pieredzes. Lai būtu saprotams, kas esmu un no kādas pozīcijas paužu savu viedokli, laikam, jābilst daži vārdi par sevi:

Vīrietis, 33 gadus vecs. Man ir bārda (no 2012. gada maija) un matus tīk ķemmēt uz labo sānu ar celiņu. Esmu no tiem, kas griež matus un bārdu pie bārddziņa jeb tiešāk “Barbershop”. Personīgi esmu Knockout Barber Shop un Woodreligion Barbershop klients kopš 2014. gada aprīļa. Mana ikdienas garderobe sastāv gan no uzvalkiem, krekliem, šlipsēm un kurpēm, gan kedām, zābakiem, džinsiem un rūtainiem krekliem. Pats, smejoties, parasti saku, ka manā dzīvē nekad nevar būt par daudz divas lietas: uzvalki un rūtaini krekli.

Turpinājumā mana atsauksme par dažādajiem bārdas kopšanas līdzekļiem, kurus esmu izmēģinājis.

Dr. K Soap Company

Dr. K Soap Company ir Īrijas uzņēmums, kura produkciju plaši izmanto gan bārddziņi, gan mājas apstākļos. Ražotājs piedāvā plašu klāstu no bārdas kopšanas līdzekļiem un skūšanās līdzekļiem. Šī zīmola piedāvājumu izmēģināju 2014. gadā un esmu palicis tam uzticīgs līdz šai dienai. Piedāvājumā ir gan laba bārdas eļļa/toniks, bārdas ziepes, bārdas veidošanas līdzekļi un skūšanās, pēcskūšanās līdzekļi. Produktiem ir patīkama, svaiga smarža un bārda pēc to lietošanas kļūst mīksta un viegli kopjama.

Uppercut Deluxe 

Uppercut Deluxe ir Austrālijas uzņēmums ar savu izsmalcinātu, īpatnēju stilu, kas Tevi uzrunā. Uzņēmums piedāvā matu veidošanas līdzekļus/pastas, bārdas veidošanas līdzekļus, galvas un sejas šampūnus, skūšanās un pēc skūšanās līdzekļus. Produktiem ir patīkams, dabīgs un piesātināts aromāts. Esmu izmēģinājis matu veidošanas līdzekļus un bārdas veidošanas līdzekli. Bārdas veidošanas līdzeklim “Uppercut Deluxe Beard Balm” ir patīkama kokosriekstus cepumu smarža. Matu veidošanas līdzeklis “Uppercut Deluxe Matt Clay” viegli ieguļas matos, un tam ir patīkams citrusu aromāts. Matu veidošanas līdzekļi gan katram ir jāizvēlas pēc sava matu tipa un gaumes.

 

Mr. Natty

Mr. Natty ir britu uzņēmums, kura produkciju varam pierakstīt pie klasiska stabilas vērtības, kuru lieto “bārddziņi” visā pasaulē. Gan es, gan citi jums apliecinās, ka Mr. Natty produkcija nekad neliks par sevi vilties. Uzņēmums ražo plašu klāstu matu, bārdas, ūsu kopšanas, veidošanas līdzekļus, skūšanās, pēc skūšanās līdzekļus un ādas kopšanas līdzekļus. Produkcijas iepakojumu rotā sauklis “I’m Lover! I’m Fighter!”, kas Tevī raisa vieglu smaidu. No Mr. Natty produkcijas esmu izmēģinājis gan dažādus matu veidošanas līdzekļus, gan bārdas eļļu/toniku. Matu veidošanas līdzekļiem ir viegla, neuzbāzīga un patīkama smarža. Iestrādājot tos matos, Tu gandrīz vienmēr panāc vēlamo rezultātu. Šobrīd ikdienā lietoju “Mr. Natty Clay” un “Mr. Natty Dub” matu veidošanas līdzekli.

Truefitt&Hill

Truefitt&Hill ir Londonas un pasaules vecākais barbershop, kas darbojas kopš 1805. gada līdz šai dienai. Truefitt&Hill barbershop ir ierakstīti Ginesa rekordu grāmatā kā vecākais bārdziņu kantoris, kas joprojām darbojas. Truefitt&Hill ir oficiālie Edinburgas hercoga bārddzini.

Līdzīgi kā Mr. Natty, šī zīmola produkti nekad neliek par sevi vilties. Tos iegādājoties un lietojot, Tu saņem to, ko esi vēlējies. Tā kaut vai ir bijis manā pieredzē. Truefitt&Hill piedāvā visa veida bārdas, ūsu, matu un sejas, ķermeņa kopšanas līdzekļus. Tā kā uzņēmums ir barbershop, tas piedāvā ne tikai kopšanas un veidošanas līdzekļus, bet arī skuvekļus, skūšanās, pēc skūšanās līdzekļus un vīriešu smaržas. Uzņēmuma produkcija ir ieturēt klasiskā britu stilā, kas garantē to kvalitāti. No Truefitt&Hill produkcijas klāsta esmu izmēģinājis matu veidošanas līdzekļus “Truefitt&Hill Texture Clay”, “Truefitt&Hill Styling Wax” un bārdas veidošanas līdzekli “Truefitt&Hill Gentelman’s Beard Balm

AGNIS (32)

Vīrietis parastais, ar bārdu. Tā ir jau kādus gadus piecus vai sešus. Bārdu parasti kopju pats un ļoti reti atļaujos palutināt savu bārdu kādām profesionālākām rokām. Matu griešanu vienmēr uzticu profesionālim, un tos bieži nemainu.

Kas attiecas uz manu garderobi, tad esmu par praktiskām un vienkāršām lietām. Džinsi, botas un kāds hūdijs vai sportiska tipa jaka. Dažkārt, protams, sanāk arī izvilkt ko glaunāku. Ļoti patīk dažāda veida solīdi krekli.

Garšo saldumi un patīk mīt pedāļus.

KIEHL’S NOURISHING BEARD GROOMING OIL

Šo bārdas eļļu lietoju jau aptuveni 6-7 mēnešus.

Ļoti atsvaidzinoša, pateicoties eikaliptam. Katrā ziņā, eļļas smarža ir specifiska, mazliet atgādina pretklepus konfektes. Šī mazā pudelītes mūžs noteikti ir ilgs (man droši ies vismaz gadu), jo tā jālieto pavisam maz – pāris pilītes vienā reizē, protams, atkarīgs no bārdas daudzuma.

Man patīk, ka mīkstina bārdu un nomierina sejas ādu. Biežāk lietoju pēc bārdas apgriešanas un sakopšanas. Specifiskās smaržas dēļ izvairos lietot, kad apmeklēju kādus publiskus pasākumus vai tikšanās.

Noteikti iesaku pamēģināt un kādu laiku regulāri palietot.

Ir super, varu ieteikt!

Tik pat svarīgi, cik griezt un veidot bārdu, ir arī to kopt. Tādēļ aptaujātie puiši notestēja Latvijas tirgū nesen ienākošā igauņu brenda TUUL īpašo vīriešu bārdas un matu kopšanas šampūnu.

JĒKABS:

“Tuul” ir igauņu uzņēmums no Pērnavas. Kā “Tuul” paši sevi raksturo: ”Mēs ražojam kosmētiku ikdienas lietošanai”. Uzņēmums ražo bārdas un ķermeņa kopšanas līdzekļus: bārdas šampūns, bārdas eļļa/ toniks, bārdas eļļa, sejas mitrinošos līdzekļus, ziepes un dezodorantus. Uzņēmums uz visiem produktiem uzstājīgi norāda, ka ražojumi ir ekoloģiski tīri un draudzīgi vegāniem. Šobrīd tas, šķiet, ir modes kliedziens. Skatoties uz atzīmi “ekoloģisks un vegan” man būtiskākais, lai produkts nav ūdeņains un nekāds.

 “Tuul Lab Shampoo” – uz iepakojuma rakstīts, ka produkts ir paredzēts bārdas un matu kopšanai. Šampūnam ir patīkama un svaiga melno piparu un kardamona smarža. Izmēģinājuma mērķis bija pārbaudīt vai “Tuul Lab Shampoo” ir derīgs kā bārdas mazgāšanas līdzeklis. Šampūnu esmu lietojis divas reizes un šobrīd varu apgalvot, ka tas ir pietiekami neitrāls un pilda tam paredzēto funkciju. Neesmu mēģinājis ar to mazgāt galvu. Ar ko es varu salīdzināt? Iepriekš esmu lietojis “Dr. K Beard Soap Lime (Original)” un mājražotāju ražotās cietās un šķidrās ziepes. “Tuul Lab Shampoo” tiek pārdots 300 ml iepakojumā un tā cena (20 EUR), salīdzinoši citu ražotāju produktiem, ir patīkama.

AGNIS:

Produktam ir lieliska smarža, turklāt labi puto, līdz ar to nav nepieciešamība pēc liela daudzuma. Pats produkts, manuprāt, ir iepakots izcili. Man patīk gan dizains, gan produkta dozators. Šādi šampūna dozatori, manupārt, būtu nepieciešami visiem šampūniem. Pārsteigums, ka šis produkts ir ražots Latvijā, MADARA COSMETICS uzņēmumā, kas loģiski vieš papildus uzticību.

DENISS:

Tīrībai jau vairākus mēnešus lietoju igauņu zīmola TUUL Lab šampūnu ar melniem pipariem un kardamonu matiem un bārdai. Dušā esmu gandrīz katru dienu un, mazgājot matus, pie reizes var iztīrīt sejas apmatojumu. Šampūns nesausina manu kombinēto ādu, un mati paliek vairāk paklausīgi.

 

Turpinājumā īpaša galerija – pasaules slavenākās bārdas . Bildes – boredpanda.com

0 replies on “Vīrieši testē! Viss par un ap bārdām!”