Vieni ruļli – cita programma. Zandas Figura Line pieredze

Processed with VSCO with a6 preset

Par limfas masāžu biju dzirdējusi, taču tā kārtīgi nebiju izmēģinājusi, ja neskaita niekošanos ar reiz sporta zālē novietotu ruļļu trenažieri.

Limfas stimulācijas procedūra sniedz labu ietekmi uz organismu dažādos veidos un viens no labumiem ir arī liekā svara nomešana un apkārtmēru samazināšana. Tā kā man nebija sūdzību par citām lietām, ko limfas masāža varētu uzlabot, tad gribēju izmēģināt šo saucamo “sliņķu sportu”, kad rullis izmasē un izkustina muskuļus tavā vietā tieši, lai pārbaudītu, vai rullis vien, nemainot ēšanas paradumus, spētu samazināt apkārtmērus.

Gāju ar skeptisku domu – ka diezvai kādi centimetri varētu pamainīties. Abas divas nedēļas es savos ēšanas paradumos nemainīju pilnīgi neko. Vienīgā izmaiņa manā ikdienā bija 3x nedēļā stunda uz ruļļiem. Pati pirmā reize bija interesanta ar to, ka rullējoties niezēja āda –  gan mugura, gan dibens – tika kārtīgi izrullēti tauciņi. Nākamajā dienā bija jūtami gandrīz visi muskuļi, it sevišķi roku un kāju – kā pēc kārtīgas sportošanas. Nākamajās reizes muskuļi vairs nesāpēja, masāža uz ruļļiem likās patīkama. Vienīgā ķermeņa daļa, kas man kārtīgi sāpēja līdz pat pēdējai rullēšanās reizei – rokas.

Pašam masāžas aparātam ir iespējamas dažādas programmas, to var pielāgot katram cilvēkam. Ir regulējams arī ruļļa siltums – jo tas siltāks, jo vairāk kaloriju iespējams nodedzināt stundas laikā. Tā kā es pēc otrās reizes secināju, ka manam organismam liels siltums uz ruļļa nepatīk, tad siltuma režīmu izmantoju tikai līdz pusei. Tapēc visā manā rullēšanās pieredzē maksimālais kaloriju daudzums, kas it kā tika nodedzināts, bija 425 kalorijas, kā to aprēķināja ruļļa aparāts. Kopā ir uz ruļļa jāizpilda 18 dažādas pozas, izmantojot papildus dažāda lieluma krēsliņus un paliktni. Pozas ir vienkāršas un stundu pavadot un tās mainot, nav pat jānosvīst. Sākumā katru pozu pasaka priekšā darbiniece (manā gadījumā, gāju Bolero, kur strādā ļoti foršās Katrīna un Dace), taču jau pēc kāda laika pozas jau var atcerēties. Pašam nav pat jāceļ palīgrīki. Viss tiek salikts tā, ka pašam nekas nav jādara, tikai jāieņem pareizā poza un jābauda. Telpā vienlaicīgi var ruļļot 4 cilvēki, skan nomierinoša mūzika.Sākotnēji mēģināju arī “sporta variantu” – papildus standarta mierīgajām pozām, kārtīgi ar hantelēm un palīgrīkiem vingroju pēc pamācības. Tas gan bija kārtīgs sportiņš un godīgi sakot, šo papildus programmu izmantoju tikai pirmās reizes, jo man tomēr vairāk gribējās ruļļus baudīt kā relaksāciju nevis sportu. Papildus tam, man bija ietīšanās – man iedeva speciālu krēmu ciskām, gurniem un citu krēmu vēderam, kas palīdz dedzināt taukus un samazināt celulītu.

Pirms rullēšanās bija jāsasmērējas un jāietinas plēvē. Pēc tam drēbes virsū un uz ruļļa. Izmantojot šo ietīšanos, kāju āda, it sevišķi uz ciskām palika neticami maiga. Ar parastajem krēmiem nekad agrāk nebiju panākusi tik gludu efektu. Vakaros pirms gulētiešanas papildus smērēju Figura Line pretcelulīta krēmu ar piparmētru smaržu. Jāsaka godīgi, ka, manuprāt, celulīts man nesamazinājās, vismaz tik, cik ar parastu aci varēju novērtēt. Iespējams, ja izietu garāku kursu ruļļiem vai visas 12 reizes pēc kārtas, celulīts būtu palicis mazāks.

Jāsaka godīgi, ka pēc pirmajām sešām reizēm svars pat pieauga par 1.1 kg. Tas varētu būt izskaidrojams ar to, ka pēc masāžas vienmēr ļoti gribējās ēst. Taču runājot par centimetriem – vēdera apkārtmērs bija palicis nemainīgs gan tievākajā, gan resnākajā vietā, taču no gurniem, kā arī augštilbiem bija nost 1cm un no sāpīgajām rokām – vesels puscentimetrs.

Tad es aizbraucu ceļojumā un apslimu un līdz nākamajai ruļļu tūrei pagāja vairāk kā mēnesis. Šoreiz nolēmu tomēr paskatīties, ko es ēdu, ēst veselīgāk un tad skatīties, vai ruļļi vairāk palīdzētu samazināt apkārtmērus. Un jā – vērojot, ko ēdu un pēc ruļļiem mājās nepieēdot pilnu vēderu kā gribētos – centimetri pazuda. Pēc sešām reizēm vēdera tievākā daļa samazinājās par 3 centimentriem, vēdera resnāka daļa pat par 5 cm, gurni par 2 cm, augšstilbs palika tāds pats, bet rokas samazinājās par 1 cm. Svars pa šīm divām nedēļām samazinājās par 2.3 kg. Taču vai centimetri saruka dēļ ruļļiem vai dēļ ēšanas – protams, precīzi pateikt nevar.

Rezumē – priekš manis pozitīvais un negatīvais:

Pozitīvais:

  • Jo vairāk gāju, jo vairāk izbaudīju muskuļu masāžu, it sevišķi mugurai un kāju ikriem. Ļoti laba relaksācija līdzko muskuļi ir pieraduši pie ruļļiem.
  • Pat pie ēšanas paradumu nemainīšanas, daži centimetri nogāja nost – tātad ruļļi darbojas!
  • Cisku āda palika neticami gluda.
  • Iepazīšanās ar jauniem cilvēkiem – darbinieces un citas sievietes uz ruļļiem.
  • Bija motivācija vairāk dzert ūdeni.

Negatīvais:

  • Bija pāris reižu, kad slinkuma pēc pirms masāžas neizdzēru pietiekami daudz ūdens – tajās reizēs man jau masāžas beigās sāka sāpēt galva un tā sāpēja vēl visu vakaru.
  • Manuprāt, celulīts nesamazinājās.
  • Cena nav tā lētākā.

Kopumā jāsecina, ka neapšaubāmi ruļļiem ir tikai pozitīva ietekme uz ķermeni. Kā lielais mīnuss, kas mani kādu laiku atturēs no ruļļu apmeklējuma, ir cena. Protams, ir pieejamas arī dažādas atlaides, pērkot vairākas apmeklējuma reizes, taču ar visām atlaidēm kopējā summa uz mēnesi man personīgi ir liekas par dārgu. Kā arī ir jāmin laiks – ja es ikdienā izvēlos darīt kādu sportisku aktivitāti (pēc sava pilna laika darba, vakarā), tad ruļļiem, lai tie būtu efektīvi, gluži vienkārši nepietiek laika. Katrā ziņā, es ieteiktu katrai sievietei šo pamēģināt, izbaudīt ruļļu pozitīvos efektus gan uz ādu, gan centimetriem, gan iekšējo organismu un izlemt, vai tas ir cenas vērts ?

0 replies on “Vieni ruļli – cita programma. Zandas Figura Line pieredze”