Vai joga piemērota tikai slaidajām jeb AIZSPRIEDUMI par tēmu

Viss par un ap jogu

Sveika! Es daudz domāju par to, kā sākt šo rakstu. Un tad es sapratu, ka MORETHANSIZE ir kā sava veida lojāla rakstītāju un lasītāju komūna. Bet es šeit esmu jauniņā. Tāpēc īsumā iepazīstināšu ar sevi, cerībā Jūs pārliecināt izlasīt to, ko esmu Jums sarūpējusi. Mani sauc Elīna Vanaga. Man ir 37 gadi, esmu 2 bērnu mamma un savā brīvajā laikā ārpus mammas darba un rakstīšanas, es nodarbojos ar jogu, es dažkārt spēlēju tenisu un man ļoti patīk cilāt hanteles un svarus. Tātad īsumā – es skandinu visiem pilnas ausis par to, ka ir jāvingro, lai mēs būtu smaidīgas, priecīgas un savā ķermenī justos labi. Jo fiziskas kustības mūsu smadzenēs izdala endorfīnus, mēs kļūstam laimīgākas un veselākas. Bet to Jūs jau noteikti zināt.

            Savā pirmajā rakstā es vēlos rakstīt par  dzirdētajiem aizspriedumus – kam ir domāta joga un kam tā piemērota. Jautājumus par aizspriedumiem un mītiem saistībā ar jogu esmu vairākas reizes veikusi sekotāju aptaujas savā IG kontā @nordicyogagirl un viena no biežākajām atbildēm, ko saņemu ir – joga ir domāta slaidām un lokanām meitenēm. Bet nē. Un es to pierādīšu.

            Iedomājies, ja Tu nekad nebūtu redzējusi nevienu attēlu internetā, sociālajos tīklos ar meitenēm, kas pozē dažādās jogas pozās. Iedomājies, ka Tev vienkārši kāds pastāstītu, ka ir tāda sena Indijas štelle kā joga un ko tajā dara, un cik daudz laba Tev tā var sniegt. Mmmm, es teiktu – ok, man ir mazliet aizdomīgi un bailīgi, bet es gribu pamēģināt. Un man ne prātā nenāktu, vai mans ķermenis tam ir piemērots vai nav. Man ne prātā nenāktu, vai es diez esmu tam atbilstoša vai nē. Man ne prātā nenāktu vai esmu pietiekami lokana vai nē. Es vienkārši gribētu pamēģināt.

Realitāte ir tāda, ka mēs esam redzējušas ļoti daudz pārāk skaistas bildes internetā ar slaidām un lokanām meitenēm tādās jogas pozās, koes pat iedomāties nevaru izpildīt pēc nepilna gada, kad nodarbojos ar jogu. Mēs redzam meitenes izliekušās tiltiņā, ar kāju aiz galvas, stāvot uz rokām vai pat uz galvas. Un tas lielākoties liek domāt – nē, tas nav man. Gribas ātrāk tikt prom no skaistās bildes un domai par jogu vispār atmest ar roku. Taču, tici vai nē – stāvēt uz galvas ir iespējams. Jebkādas lokanības pakāpes meitenei, jebkāda izmēra meitenei. Patiesībā, pat ļoti iespējams, ka tieši tā būtu pirmā grūtā jogas āsana, kas Tev pašai liktu beidzot mainīt arī savus aizspriedumus par to, kam tad īsti joga ir domāta.

            Joga ir fiziska, garīga un spirituāla prakse, kas radusies Senajā Indijā. Vārda ‘joga’ nozīmi no Sanskrita varētu skaidrot kā apzinātu prāta, ķermeņa un gara apvienošanu ar dažādu jogas pozu jeb āsanu un elpošanas vingrinājumu palīdzību. Joga Rietumu pasaulē populāra kļuva 20. gadsimta sākumā, taču Indijā tā ir praktizēta jau tūkstošiem gadu un tiek uzskatīta par vienu no  populārākajām alternatīvās medicīnas sistēmām nu jau visā pasaulē. Jogas pozitīvo ietekmi uz cilvēka ķermeni un prātu vairs nevar noliegt,  mūsdienās arvien vairāk tiek veikti zinātniski pētījumi, lai pierādītu jogas nozīmi kā efektīvu palīgmetodi gan jau pie esošām saslimšanām, gan kā vienu no metodēm, kā mazināt ikdienas stresu un uzturētu sevi kārtībā fiziski un garīgi. Šeit jāpiemin, ka ir daudz dažādu jogas veidu, kur katram ir savs uzsvars un prakses veids. Bet šoreiz ne par to ir stāsts.

            Šoreiz par aizspriedumi. Par to, kam joga ir domāta. Un patiesība ir savā ziņā šokējoša. Joga ir piemērota ikvienam neatkarīgi no vecuma, dzimuma, sociālā un veselības stāvokļa. Joga ir piemērota visiem! ieskaties šajā rakstā: www.mindbodygreen.com

Tev nav jājūtas ne slaidai, ne lokanai, ne pietiekami spirituāli gatavai nodarboties ar jogu. Tev nav jāceļas 6 no rīta, lai nodarbotos ar jogu un nekā citādi sevi kaut kam jāupurē. Tev nav jāatsakās no gaļas ēšanas un glāzes vīna…

            Vienkārši pamēģini. Pamēģini tad, kad Tev tas ir ērti, kā Tev ir ērti. Paskaties, kā Tev sokas, kā Tu jūties pēc tam. Kā jūtas Tava iekšējā pasaule? Jo joga ir tieši par to – par Tavu iekšējo pasauli – nevis par Tavu apģērba izmēru. Jogai ir diezgan vienalga, cik Tu sver un kas Tev ir mugurā. Tā esi Tu pati, kura grib labi izskatīties arī nodarbojoties ar jogu. Taču pats svarīgākais ir tas, ka joga Tev iemācīs vērst savu skatu uz Tavu iekšējo būtību, iepazīt Tavus dziļākos dvēseles nostūrus, iemācīs Tev sadzirdēt sevi, paklausīt sevi.

            Tieši tāpēc es vēlos Tev ieteikt dažas interneta vietnes, kurās vari iepazīties ar sev līdzīgo, vēlos iedrošināt un iedvesmot Tevi atrast SAVU jogu.

turpinājums šeit

Autors: Elīna Vanaga

0 replies on “Vai joga piemērota tikai slaidajām jeb AIZSPRIEDUMI par tēmu”