Ēst atkarība – vai būt tievam automātiski nozīmē būt arī laimīgam?

[#Beginning of Shooting Data Section] Nikon D2Xs Focal Length: 60mm Optimize Image: Color Mode: Mode III (sRGB) Long Exposure NR: Off High ISO NR: Off 2007/08/30 12:04:43.1 Exposure Mode: Manual White Balance: Preset Tone Comp.: Normal RAW (12-bit) Metering Mode: Multi-Pattern AF Mode: AF-S Hue Adjustment: 0° 1/60 sec - F/8 Flash Sync Mode: Not Attached Saturation: Normal Color Exposure Comp.: 0 EV Sharpening: Medium high Lens: 60mm F/2.8 Sensitivity: ISO 100 Image Comment: [#End of Shooting Data Section]
Rakstura vājums vai tomēr ēst atkarība? Garšīgs ēdiens viennozīmīgi ir viena no lielākajām dzīves baudām. Starp mums ir neskaitāmi daudz gurmāni, kas patiesi mīl ēdienu. Bet vislabāk ir ne tikai mīlēt ēdienu, bet atrast kombināciju starp mīlēt ēdienu un mīlēt pašiem sevi. Kad kāds sēž skapī (jā, tā patiešām notiek), tualetē vai jebkur citur un paslepus nekontrolēti ēd, tā vairs nav sevis mīlēšana vai iepriecināšana, un, jā, tā pat nav sevis žēlošana. Tā ir ēšanas atkarība.

Vai būt tievam automātiski nozīmē būt arī laimīgam?

Lai gan no vispārinājumiem labāk izvairīties, tomēr šķiet, ka teju katra sieviete kādā dzīves posmā par kādu žurnāla vāka modeli, aktrisi vai savu klasesbiedreni nodomājusi – viņa gan ir tieva, tādēļ viņai viss noteikti ir labi, viņa ir laimīga. Un kā nu ne, ja glancēto žurnālu lapaspusēs jau no bērnības pārsvarā redzam tievus cilvēkus, gluži tāpat kā televīzijā, tagad arī sociālajos tīklos un galu galā – arī uz ielas. Tas ļauj ne vien izveidoties, bet dienu no dienas nostiprināties priekšstatam, ka būt tievam nozīmē jau automātiski būt veiksmīgam un laimīgam. Bez īpašas piepūles, tā teikt. Un laimei līdzi nāk vēl tievās meitenes tiesības uz skaistu apģērbu, karjeras iespējām un galu galā – vīriešu uzmanību un mīlestību. Visi šie mūsos ieliktie stereotipi daļu cilvēku noved pie nebeidzamām diētām, veidiem, kā aizvien notievēt un tiekties nonākt tur, otrā pusē, kur zāle viennozīmīgi izskatās zaļāka un debesis zilākas.

Pasaulē ir veikti neskaitāmi daudz pētījumi par šo tēmu, un rezultāti, ko tie atklāj, ir šokējoši, piemēram, sievietes svaram mēdzot būt lielāka nozīme uz viņas pašapziņu un garīgo veselības stāvokli, kā, piemēram, viņas mīlas dzīvei. Respektīvi, tu vari būt laimīgi precējusies, mīlēta un mīloša, bet tāpat vēl nejusties līdz galam labi, zinot, ka tur ārā ir tās “tievās un laimīgās”. Tas ir kā mūžīgs salīdzināšanas un salīdzināšanās aplis, kurā iekļūstot, ir grūti atrast izeju. Internetā varam atrast tūkstošiem stāstu no un par sievietēm, kas laimīgākas jūtas, spējot uzvilkt 36 izmēra drēbes, nekā esot veselīgās un sevi cienošās attiecībās, bet pēdējos gados aizvien vairāk varam arī lasīt stāstus, kuru galvenais vēstījums ir pavisam vienkāršs, proti, “es labāk esmu resns un laimīgs, nekā tievs, mūžīgo diētu novārdzināts un nožēlojams”. Respektīvi, tievums laimi nenes. Par sevi, protams, ir jārūpējas, jādomā par savu veselību, jāēd sabalansēti, BET tas nenes laimi. Laimi atnes nonākšana saskaņā pašam ar sevi, jā, un pat ar savu virssvaru, pat ar saviem 10 liekajiem kilogramiem. Jo tikai nonākot šajā saskaņā, būs arī prieks tos nomest no sevis nost. Diemžēl daudzi cilvēki vēl šo patiesību nav atskārtuši, kas viņus dienu no dienas rada nelaimīgākus, līdz kādu dienu tas kļūst nopietni. Tik nopietni, ka tos jau var dēvēt par ēšanas traucējumiem.

***

Autore: Liene Pālēna

Attēli: Lee Price

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.