TAVS INSTAGRAM VIRZIENS

Mans Instagram moto ir “iemūžini!”. Iemūžini, to, kas ir svarīgs, to, kas pastāsta par Tavu dienu, par to, kāpēc sēdi konkrētajā kafejnīcā vai esi nokļuvis Laosas džungļos, to, kas Tev lika pasmaidīt – sev dāvinātiem ziediem, kafijas tasi, Tava rakara uz dīvāna nomestā grāmata. Tā esmu es un varbūt mūsu mērķi šajā vietnē atšķiras. Tāpēc, lai izveidotu veiksmīgu kontu, pirmais, kas jādara, jāsaprot, kāds ir šī konta mērķis, kas ir tas, ko vēlies tur parādīt, ko vēlies sasniegt, tas ir tavs hobijs vai sākums karjerai.

Virziena izvēle pateiks priekšā, kam ir jāatrodas kontā, ar kādām fotogrāfijām jādalās un kāda informācija jāsniedz. Savu personību vari neatklāt, bet vari to izmantot kā galveno āķi – abi varianti sniedz vienlīdzīgas iespējas nosprausto mērķu realizēšanā. Galvenais ir uzburt telpu, kura sasniegs mērķauditoriju, un radīt stāstu, kas pārliecinās palikt.

Ja vēlies iemūžināt progresu ceļā uz mērķi, saturu pasniedz dienasgrāmatas stilā, ik dienu publicējot progresu. Šāds princips noderēs māmiņām gaidībās, sportistiem un tievētājiem. Ja vēlies karjeru skaistumkopšanā, lielāka iespēja to uzsākt ir, publicējot savus darbus un to aizkulises. Ja tavs mērķis ir pavārgrāmata un savas kafejnīcas izveide, publicē pasakainas ēdienu fotogrāfijas ar oriģinālām receptēm. Vai veido stāstu par savu dzīvi – dalies ar ikdienu, ar tērpiem, ar iespaidiem, ar ceļojumiem, ar zilām debesīm! Dalies ar to, kas palīdzēs sasniegt mērķi!

MODE

Četri populārākie virzieni Instagram ir: mode, ēdiens, ceļošana un lifestyle jeb dzīvesstils. Tā kā mēs esam meitenes, kas mīl iemūžināt savus modes pasaules atradumus un stila izjūtu, pirmais, ko mēs apspriedīsim būs tas, kā pasniegt to atraktīvi un ar glanci. Pamatā ir divi veidi, kā sekotājam parādīt Tavu apģērbu – ar fotogrāfiju, kas uzņemta ar draugu palīdzību vai tā dēvēto selfiju.

Kad uzņem apģērba foto, domā par to, ka Tev ir jāstāsta stāsts. Parādi ne tikai jauno blūzi, bet izcel arī rokassprādzes, sarkanās lūpas un vietu, kurā atrodies! Ja esi izvēlējusies vienkāršu monohromu ikdienas tērpu, atrodi vietu, kuras detaļas piesaistīs skatītāja aci – arhitektūras elementi, grafiti, steidzīga iela, ziedošu ābeļu rinda. Ja esi koša, izvēlies mierīgu fonu, kas palīdzēs to izcelt – gaišu ķieģeļu sienu, mierīgu arhitektūru vai tūju rindu, kas kalpos kā pietiekami interesants, bet ne nomācošs fons. Nebaidies pienākt tuvāk skatītājam – parādi kājas un kurpes, vai tikai torsu, akcentējot rokassprādzes un somiņu – parādi detaļas.

Detaļas lieliski var izcelt arī ar selfija palīdzību un fotogrāfijām, ko vari niemūžināt no sava skatu punkta.  Mans mīļākais atvasinājums – shoefie jeb apavu foto no augšas uz pasakaini skaistām flīzēm! Lai tas būtu izdevies – atšauj dibenu un fotografē! Lai nofotografētu, piemēram, somiņu, noliec to blakus uz galda savai kafijas tasei un žurnālam, ko lasi – parādīsi gan sava apģērba detaļas, gan nelielu ieskatu savā dienā – divi zaķi ar vienu šāvienu! Paņem rokās lūpukrāsu vai saldējumu – parādīsi gan gredzenus, gan manikīru, gan ko garšīgu!

Runājot par klasiskajiem selfijiem, galvenais ir gaisma! Ja fotogrāfē iekštelpās – pieej pie loga, ja ārā – centies, lai seja būtu vērsta pret tiešo gaismas avotu, lai neradītu liekas ēnas un izceltu savu skaisto smaidu! Arī telefona novietojums ir svarīgs – mācies no selfiju karalienes Kimas Kardašjanas Vestas un telefonu turi vienā līmenī ar savu seju, vai nedaudz virs tās. Bet atceries, ka selfijiem nevajadzētu būt biežai parādībai (domā proporcijās 1:12), selfiju karalienes slava liks cilvēkiem vīpsnāt. Bet nekautrējies no tādiem, kas rada tevī emocijas – selfiji ar Donu, elpu aizraujošs kalnu vai pilsētas fons vai, piemēram, selfiji pie fotogeniskākā spoguļa pilsētā.

KULINĀRIJA

Vēl vairāk kā selfiju uzņemšanu, cilvēki mīl ēdienu. Šis virziens ir populārs pateicoties tam, ka tas ir aktuāls temats ikvienam jebkurā dzīves situācijā – sportistam, jaunajai māmiņai, ceļotājam, mājsaimniecei, pusaudzim un fašionistai. Pāris ieteikumi gardām fotogrāfijām. Neraugoties uz tavu izvēlēto virzienu un izraudzīto bilžu pasniegšanas stilu – izmanto dienas gaismu, bet nebaidies no ēnām, velti liekas 30 sekundes fotogrāfijas kompozīcijas veidošanai un parādi savu maltīti no labākās puses (un tikai to, kuru ir vērts rādīt!). Eksperimentē, nebaidies spēlēties ar ēdienu, var gadīties, ka savu zupas bļodiņu noliksi uz grīdas, bet arbūzu uz zaļas zāles, jo tas būs fons, kas izcels pašu galveno – ēdienu!

Runājot par fonu – tam ir jāizceļ ēdiens. Ja nevēlies, lai fotogrāfijā ir redzams tikai galds vai vienmuļš grīdas fons, piepildi to ar tādiem aksesuāriem kā dakšiņu, salveti, kafijas tasi, varbūt saulesbrillēm un plānotāju. Un tad fotografē savu kompozīciju no sāniem, no augšas, palūdz, lai draudzene iemūžina, kā baudi kafiju. Tas palīdzēs veidot stāstu, kas savukārt radīs sajūtas un liks pirkstam divreiz uzsist pa ekrānu, lai parādītos sirsniņa. Ja esmu ielas vidū un ēdu saldējumu, bet vēlos to iemūžināt, ir divas iespējas – to pavērsīšu pret sienu vai pret pilsētas skatu un uzņemšu foto, bet varbūt taps selfijs. Kad esi ārpus mājas, izmanto vidi stāsta veidošanai, hotdogs Ņujorkā būs vērtīgāks, ja pavērsts pret Time Square reklāmām, ne ķieģeļu sienu, zaļais rīta kokteilis skaisti kontrastēs pie sienas rīta saules staros, bet tava bērna dzimšanas dienas kūka radīs vairāk reakcijas, ja mazais rakaris to baudīs, nevis tā stāvēs kā eksponāts muzejā. No pieredzes varu teikt, ka ne vienmēr viss, kas garšo fantastiski, ir fotogēnisks, tāpēc nebēdā, ja kaut kas paliks ārpus Instagram konta.

CEĻOŠANA

Ceļojot ir tieši tāpat – visu nav iespējams iemūžināt, bet tas arī nav vajadzīgs, jo viena lieliska fotogrāfija var pateikt tūkstošiem vārdu. Tie, kas pievērsušies ceļojumu piezīmēm, savos kontos izceļ dabas varenību vai cilvēku emocijas. Tieši ceļojumu laikā ir vērts paskatīties uz visu no attāluma, un sevi nolikt otrajā plānā. Skaties uz to tā – foto pie Norvēģijas fjordiem tu esi tikai tāpēc, lai radītu sajūtu par mērogu, nevis, lai parādītu savu dzelteno lietus mēteli (lai gan tas ir mīlīgs akcents).  Vedot cilvēku emociju ceļojumā, svarīgas ir detaļas, tās ļauj tavam sekotājam sajust, ka viņš ceļo kopā ar tevi.  Vai esi iegājusi Rīgas Centrāltirgus Piena paviljonā (jā, arī gājiens uz Centrāltirgu ir ceļojums!)  agrā rīta stundā? Nofotografē piedāvājumu un omīti, kas izvēlas olas un pienu! Un tāpat kā visos citos virzienos, iemūžinot fotogrāfijas, svarīgs ir apgaismojums un skats uz pasauli caur tavām acīm – izvairies no klišejām!

Ja apvienosi visus iepriekš minētos virzienus – modi, ēdienu un ceļošanu – spēsi izveidot veiksmīgu dzīvesstilam veltītu kontu, vai, vienkāršāk izskatoties, “cilvēka parastā” vidi. Interesanti, bet tieši tādi konti ir visvairāk sekotie un meklētie – tos uztur visi, sākot no tava kaimiņa, beidzot ar Kristapu Porziņģi. Bet ir āķis – šāda veida saturs prasa piepūli, ja vēlies, lai konts būtu harmonisks un cilvēka acij patīkams. Un tas ir panākams ar pareizo bilžu atlasi un to apstrādi.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.