TAVA INSTAGRAM IDENTITĀTE

Identitātei, ko sev veidojam Instagram, patiesībā ir lielāka ietekme uz tavu dzīvi kā tev varētu šķist. Tas ir tavs bilžu CV, ko redzēs visi – tava ģimene, draugi, kolēģi, tie, kas vēl labu un tie, kas vēl ļaunu. Tādēļ Instagram identitāte un saturs jāveido ar apdomu, tieši tāpat, kā to dari citos sociālajos portālos.  

Sāksim ar pašiem pamatiem – tavu vārdu šajā aplikācijā. Lai gan šķiet, ka vārda izvēle ir sīkums, tas tomēr ir sākotnējs kontu raksturojošais elements – tas ir pirmais, ko profilā ierauga, tas ir paraksts zem katra komentāra, paraksts zem katras personīgi nosūtītas ziņas. Faktiski, tas ir tas, kas raksturo tevi. Lieliska izvēle ir vārds un uzvārds, iesauka vai varbūt tev ir alter ego? Ja esi uzņēmums, liec uzņēmuma nosaukumu. Ja raksti dienasgrāmatu par gaidībām, apspēlē šo tematu, ja ceļo, iekļauj to, ja cep kūkas vai remontē mašīnas, izmanto šīs darbības kā pamatu, ļauj hobijam vai profesijai iet pa priekšu. Līdzīgi ar konta aprakstu – veido to īsu un kodolīgu.

Nākamais ir saturs. Šajā ziņā pastāv vairāki “jā” un vairāki “nē”, ko iesaku ņemt vērā. Sāksim ar “nē”. Nē – meliem un nē – negācijām! Esi patiesa un veido autentisku saturu! Neesi viena no tiem, kas ar bilžu palīdzību rada ilūziju par kādu izdomātu dzīvi. Tas attiecas kā uz identitātes, tā satura veidošanu. Instagram nav sacensība – kura var atļauties jaunākās sezonas kurpes, vai kura izpelnās lielāku reakciju pie kārtējā selfija. Tāpēc pēdējā laikā man aktuāls ir princips (daudzviet tas ir likums!) – norādīt, vai izvietotais saturs ir reklāma ar tēmtura palīdzību (#ad, #sponsored, #sponsorēts). Reklāmas satura izvietošana arvien aktuālāka kļūst arī Latvijā, kas parādās populārāko lietotāju kontos, bet netiek attiecīgi norādīta. Tāpēc bieži ap šiem profiliem vijas negācijas, kas pamatā balstītas uz neskaidras informācijas sniegšanu. Kā parādīja Kimas Kardašjanas piemērs, Instagram nav arī vieta, kur izrādīties.

Daudzi uztver Instagram kā vietu, kur tas, ko tu redzi, ir tas, ko tu iegūsti, bet es ticu, ka tā nav! Tāpēc kā pirmo lielo “jā” uzsveru iedvesmu! Iedvesmo! Esi tu pati, radi sajūtu, iedrošini sasniegt vairāk, padalies, ja tev ir grūti (jo mums visiem ir grūti), iedrošini komentāros! To vari darīt tik daudzos veidos! Un tas neattiecas tikai uz personīgiem kontiem. Ja vēlies, iedvesmo ar tavas mīļākās aktrises fanu kontu, bērnu jokiem vai smieklīgiem ikdienas atgadījumiem. Iepriecini sevi! Tā ir tava atmiņu klade – aizpildi to tā, lai pašai būtu prieks! Lai pēc pāris mēnešiem vai gadiem ir uz ko atskatīties! Galu galā, bilde ir vairāk kā tūkstoš vārdu vērta!

Nākamajā publikācijā lasi par to, kā pasniegt fotogrāfijas un veidot pārdomātu, acij tīkamu profilu, kurš starp citiem izceļas un ir viegli atrodams.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.