Tapis vislatviskākais kokteilis – Sklandrausis!

12. maijā, viens no pazīstamākajiem Vecrīgas klubiem “Kaļķu Vārti” piedzīvoja kokteiļa “Sklandrausis” dzimšanu. Pasākuma laikā radošā Tribaltic.lv komanda kopā ar Latvijas Bārmeņu federācijas viceprezidentu Andri Noreiķi, nežēlojot spēkus un izejvielas, jauca kokteiļus ar oriģinālu un atsvaidzinošu sastāvdaļu – burkānu liķieri Wenneker Carrot. “Skandrausis” ir kokteilis ar pievienoto vērtību, kas ne tikai lutina garšas kārpiņas, bet nes Latvijas vārdu kokteiļu pasaulē un stiprina latviskās vērtības mūsu valstī.

Sklandrauša” dzimšanu nosvinēja īstie garšu un piedzīvojumu cienītāji – uzņēmēji Marīte un Jānis Koli, multimākslinieks Kašers, dizainere Viktorija Joniene, L’Officiel Latvija galvenā redkatore Jūlija Rumjanceva, Riga Fashion Week direktore Jeļena Strahova, modes māksliniece Indra Salceviča, blogeri Sergejs Hatanzejskis, Jaroslavs Barišnikovs, rotu māksliniece Jevgēnija Dorošenoka, modes māksliniece un stiliste Dace Krieviņa-Bahmane, Natālija Berezina un citi. Pasākuma vadītājs Aivis Ceriņš atklāja visas kokteiļa slepenās sastāvdaļās. Ne velti saka, ka trīs lietas – labas lietas, tāpēc Andris Noreiķis un Tribaltic.lv komanda papildināja “Sklandraušu” ģimeni ar diviem citiem kokteiļiem. Rūdīts un jaudīgs ”Carroni” ir tā spēcīgais brālis, un viegls, burbuļains, un flirtējošs “Carrot Cake Fizz” ir mīļa un skaista māsiņa. Pasākuma laikā viesi ļāvās dzimšanas dienas jautrībām – sacensību formātā veidoja simbolisku sklandrausi, uz ātrumu mizojot kartupeļus, rīvējot burkānus un mīcot mīklu.

SKLANDRAUSIS

Kokteilis „Sklandrausis” ir radīts, lai kļūtu par Latvijas garšas vēstnesi kokteiļu pasaulē. Tas ir nosaukts par godu tradicionālajam kurzemnieku ēdienam un precīzi atspoguļo ne tikai sklandrauša pamata sastāvdaļas, bet arī formu — kokteilis tiek pasniegts coupette glāzē, uzberot pa virsu kanēli un ķimenes. Kokteiļa odziņa ir burkānu liķieris Wenneker Carrot. Šis liķieris tiek ražots Nīderlandē un ir saglabājis dabīgu burkānu garšu, kas apvienota ar patīkamu, mēli kņudinošu pikantumu. Izcilas garšas nianses „Sklandrausim” piešķir arī džins The Botanist ar izsmalcinātām augu notīm. „Sklandrauša” rašanās vēsture ir saistīta ar tautiskās atmosfēras meklējumiem. Nav noslēpums, ka daudzām valstīm un pilsētām ir savs kokteilis. Lai atrastu īsto garšu, kas nesīs Latvijas vārdu, kokteiļa idejas autors ir ceļojis pa Latviju, meklējot, izjūtot un garšojot. Gluži kā viss ģeniālais ir vienkāršs, arī latviskā kokteiļa ideja nāca negaidīti, bet pārliecinoši. Sklandrausis, kas ir Eiropas Savienībā atzīts produkts ar garantētām tradicionālajām īpatnībām, tagad

ieguvis savu dzeramo formu. Šo kokteili, kurā ir apvienotas gan modernas un inovatīvas sastāvdaļas, gan senču vēstures mantojums, augstu novērtēs ikviens Latvijas iedzīvotājs un valsts viesis.

***

RECEPTE. Sastāvdaļas: džins The Botanist, liķieris Wenneker Carrot, ķimenes, šķipsna kūpināta sāls, paipalas ola, cukura sīrups, piens; glāze – coupette. Metode: sakratīt šeikerī; rotājums: kanēlis un ķimenes.

Šeikerī ķimenes sastampā ar burkānu liķieri, pievieno pārējās sastāvdaļas un kārtīgi sakrata šeikerī ar ledu, izkāš caur papildu sietiņu atdzesētā coupette glāzē, rotā ar ķimenēm un maltu kanēli. Garšo visnotaļ sklandrausīgi!

CARRONI

Skarbais “Carroni” no visa trijnieka ir ar pašu asāko garšu. „Šis ir kokteilis ar raksturu, kas domāts cilvēkiem ar raksturu,” stāsta dzēriena autors Andris Noreiķis. Liķieris Wenneker Carrot veido duetu ar speciālajās mucās izturēto dženeveru Wenneker Genever Islay Cask Finish. Kokteilim ir spēcīga un spilgta garša, ko var baudīt visos gadalaikos. Dzērienu rotā ar apelsīna miziņu, lai piešķirtu vizuālu akcentu un patīkamu aromātu. Savukārt kokteiļa saulainā, spilgti oranžā krāsa iepriecina un uzlabo noskaņojumu.

RECEPTE. Sastāvdaļas: dženevers Wenneker Genever Islay Cask Finish, liķieris Wenneker Carrot, aperitīvs Aperol; glāze: old fashioned ar ledu; metode: sajaukt maisāmajā glāzē. Rotājums: apelsīna miziņa. Visas sastāvdaļas sajauc maisāmajā glāzē ar ledu un caur sietiņu lej old fashioned glāzē uz ledus, izspiež apelsīna miziņas eļļas pa virsu un kokteili rotā ar miziņu.

CARROT CAKE FIZZ

“Carrot cake fizz” izceļas ar maigu, harmonisku garšu, kas tajā pašā laikā ir negaidīti atsvaidzinoša. Šo kokteili var baudīt visos gadalaikos, taču tā nianses īpaši labi atklājas karstā vasarā, kad to nesteidzīgi malko uz terases. Līdztekus jau iepriekš iepazītajam burkānu liķierim Wenneker Carrot ievērojama šī kokteiļa sastāvdaļa ir džins Wenneker Elderflower. Tam ir patīkama ziedu garša, kas savukārt palīdz atklāt citu sastāvdaļu garšas nianses. Atvēsinošo efektu piešķir augstākās klases bezalkoholisko dzērienu ražotāja Thomas Henry dabīgais gāzētais ūdens. Gluži kā pretpoli pievelkas, “Carrot cake fizz” pārsteidz gan ar maigumu, gan ar enerģisku atspirdzinājumu.

RECEPTE. Sastāvdaļas: džins Wenneker Elderflower, liķieris Wenneker Carrot, svaigi spiestas citronu sula, kanēļa sīrups, piens (3,2 %), olas baltums. Papildināt ar Thomas Henry gāzēto ūdeni. Glāze: longdrink

ar ledu; metode: sakratīt šeikerī; rotājums: apelsīna miziņa. Visas sastāvdaļas, izņemot gāzēto ūdeni, sakrata šeikerī ar ledu, lej caur sietiņu longdrink glāzē uz ledus un papildina ar Thomas Henry gāzēto ūdeni, izspiež apelsīna miziņas eļļas pa virsu un kokteili rotā ar miziņu. Pasniedz ar salmiņu un maisāmo kociņu.

Kokteiļu „Sklandrausis”, “Carrot cake fizz” un “Carroni” idejas autors ir radošā Tribaltic.lv komanda. Kokteiļu ideju ir realizējis Latvijas Bārmeņu federācijas viceprezidents Andris Noreiķis, kas ir vairāku konkursu laureāts un titulētākais bārmenis Latvijā. Latviskās atmosfēras iedzīvināšana dzērienā Andrim ir tuva tēma — viņš ir kokteiļa “Clavis Riga” autors, kas 2011. gadā tika pasludināts par oficiālo Rīgas dzērienu. Andrim vienmēr patīk radīt kaut ko jaunu, eksperimentēt un nebaidīties no drosmīgām sastāvdaļu kombinācijām.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.