Sievietes, kuras mīl par daudz

“Ja mīlestība nozīmē to pašu, ko sāpes, tad mēs mīlam par daudz. Ja mūsu sarunas ar tuvām draudzenēm lielākoties saistītas ar viņu, viņa problēmām, viņa domām, viņa jūtām- un gandrīz visi mūsu teikumi sākas ar vārdu “viņš”, tad mēs mīlam par daudz.”

“Ja mēs piedodam viņa kaprīzes, slikto garastāvokli, vienaldzību vai rupjību, visas problēmas, saistot ar grūto bērnību, tad mēs mīlam par daudz. Ja mums nepatīk vairākums no viņa galvenajām rakstura īpašībām, daudz ka nepatīk viņa vērtību izpratnē un uzvedībā, taču mēs ar visu to samierināmies, uzskatot, ka, ja vien būsim pietiekami pievilcīgas un mīlošas, viņš vēlēsies mainīties mūsu dēļ, tad mēs mīlam par daudz. Ja mūsu attiecības apdraud mūsu emocionālo labsajūtu, mēs pavisam noteikti mīlam par daudz. Mūsu mīlestība par daudz atspoguļojas it visā, – mūsu attiecībās ar cilvēkiem, bērniem un darbu. Mīlestība, kuras ir par daudz, rada stresu un stress izārda mūsu domāšanu.” Robins NorvudsSievietes kuras mīl par daudz” (Robin Norwood “Women who love too much”).

Esmu aktīva sociālo tīklu lietotāja un kāda sieviete, kurai sekoju, ir uzrakstījusi šīs grāmatas recenziju. Manī radās interese palasīt. Latvijā šī grāmata izdota 2009. gadā un jāteic, ka nebija nemaz tik viegli to uzmeklēt. Grāmatu veikalos tā sen jau izpārdota, tādēļ metos meklēt to citos portālos. Izdevās nopirkt no privātpersonas – gandrīz kā jaunu. Lasīju ar lielu interesi un izvilku pāris domu graudus. Kāpēc sievietes mīl par daudz? Iemesli minēti vairāki:

 1. Jūs nākat no ģimenes, kura nefunkcionēja normāli un kurā nav tikušas apmierinātas jūsu emocionālās vajadzības.

2. Tā kā bērnībā netikāt pietiekami aprūpēta, jūs cenšaties kompensēt šo trūkumu, pati kļūstot par aprūpētāju, īpaši attiecībā uz vīriešiem, kuriem šī aprūpe šķietami nepieciešama.

3. Jūs nemūžam neesat varējusi pārveidot savus vecākus, lai viņi būtu tik mīloši kā jums gribētos, tāpēc emocionāli esat tendēta pazīstamo tipu, – jūtu ziņā nepieejamo vīrieti, kuru jūs pēc tam atkal centīsities pārveidot ar savas mīlestības spēku.

4. Jūs baidāties, ka viņš jūs var pamest, gandrīz nekas nav par grūtu, par ilgu vai par dārgu, ja vien tas “palīdz” jūsu vīrietim.

5. Pieradusi pie mīlestības trūkuma personiskajās attiecībās, jūs esat gatava gaidīt, cerēt un vēl vairāk censties sagādāt prieku.

6. Jūsu pašnovērtējums ir ārkārtīgi zems un savas apziņas dziļumos jūs neticat, ka esat pelnījusi būt laimīga. Drīzāk jūs uzskatāt, ka jums kaut kā jānopelna tiesības baudīt dzīvi.

7. Jums piemīt izmisīga nepieciešamība valdīt un vadīt. Savus centienus vadīt cilvēkus un situācijas jūs maskējat ar to, ka esat izpalīdzīga.

8. Savstarpējās attiecībās jūs ciešāk turaties pie sava sapņa par to, kā viss varētu būt, nekā apzināties savu patieso stāvokli.

9. Sliktas attiecības, bet labs sekss.

Ko darīt? Ko mainīt? Grāmatā aprakstīti daudzi attiecību modeļi un pieredzes – katram tie ir atšķirīgi. Nevienam dzīvot mācīt  nav tiesību, tāpat arī nosodīt. Bet reizēm literatūra, kura tiek izdota, var palīdzēt rast ilgi meklētās atbildes. Vai šāda grāmata būs īstā – nezinu, bet, ja ieraudzīji sev raksturīgo, noteikti uzmeklē grāmatu, būs interesanti palasīt un – kas zin, varbūt tā sniegs tev atbildes uz jautājumiem, kuras sen meklē.

Sagatavoja: Indra Salceviča

Attēli: Madalina Iordache-Levay

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.