#sieriņšsaprot un meklē!

Latvieša nacionālo īpatnību manifests

Latvijā dzīvot ir neparasti. Pat pretrunīgi. Mums it kā gribētos pārmaiņas, bet arī lai viss paliek kā iepriekš. Mums it kā gribētos vairāk naudas, bet ne pārāk daudz, jo liela bagātība nav tikums. Mēs gaidām, kad politikā ienāks jaunā paaudze, bet, kad mūsu draugs iestājas partijā, nodomājam: “Kur lien?”. Visu savu balsošanas potenciālu mēs izmantojam #NBAvote.

Skolā mums liek iedvesmoties no grāmatām, bet mūsu literatūras galvenie varoņi ir skumji sērdieņi. Mēs pēc trim siltām vasaras dienām jau žēlojamies: “Cik var?” Un, kad tās nomaina ziemeļu laikapstākļi, turpinām īdēt: “Suņa vasara!” Mēs esam pretrunīgi, jo ar citiem runāt mums nepatīk – labprātāk runājam paši pretim sev. Bet sieriņš netiesā. Sieriņš mūs saprot. Sieriņš ir savējais.
Sieriņš ir ar mums.

Arī Morethansize ir novērojis, ka katrai nācijai ir savas īpatnības, piemēram, Azerbaidžānā maltīti noslēdz, dzerot tēju un uzkožot dažādas zaptes. Vai arī, braucot mašīnā, savu nepatiku pret tā saucamo korķi izpaužot skaļi taurējot gluži vai signālu kopkorī. Arī latviešiem ir savas nacionālās īpatnības, piemēram, tikai latvieši, nosēžoties lidmašīnai, skaļi aplaudē! Vai tikai Latvijā amatnieks sevi lepni sauc par dizaineri! Vai, piemēram, teiciens “paēdis latvietis ir latvieti apēdis latvietis”. Un kā jūs domājat? Apskati www.sierinssaprot.lv un piedalies balsojumā!

0 replies on “#sieriņšsaprot un meklē!”