Sāļie mafini

Processed with VSCO with a6 preset
Lieliska alternatīva sātīgām brokastīm vai launagam ir sāļie mafini. Populāri ir tajos izmantot tādas sastāvdaļas kā, piemēram, dažāda veida zaļos vai svaigos sierus. Tiesa gan – tādos gadījumos mafinus jāpasniedz tikko pagatavotus.

Mēs savukārt, sadarbībā ar Dobeles dzirnavnieka labumiem, eksperimentējām un radījām sāļos mafinus, kuri vienlīdz labi garšo gan karstā, gan aukstā veidā. Turklāt tie lieliski kalpo kā sātīgi maizes aizvietotāji ikdienā. Sāļo mafinu recepte ir vienkārša, turklāt,tā ļauj eksperimentēt kā arī atklāt jaunas garšas.

***

Pamatrecepte

250 g milti

2 tējk. cepamais pulveris

0,5 tējk. soda

2 olas

80 ml augu eļlas

125 ml kefīra vai paniņu

***

mafini ar grūbām un sīpoliem

Pamatreceptei pievieno jau iepriekš novārītas grūbas, kam vārot pievienots sāls un sviestā apbrūnināti sīpoli. Pievieno tīkamās garšvielas un cep 190° 15 minūtes.

mafini ar karamelizētiem sīpoliem un baltajām pupām

karamelizētie sīpoli

sīpoli

2 ēd. k. eļļas vai sviesta

šķipsna sāls

panna ar vāku

1/2 tējk. medus

***

Pagatavošana: pannu, pirms sastāvdaļu ievietošanas tajā, kārtīgi uzkarsē; tad izkausē sviestu vai uzkarsē eļļu uz vidējas uguns. Sagriež sīpolus vienāda biezuma daivās, apkaisa ar sāli, apmaisa un liek pannai virsū vāku. Sīpolu sautē uz vidējas uguns apmēram 10 minūtes. Tad pievieno medu un cep uz ļoti lēnas uguns apmēram 25 minūtes. Cepot var pievienot arī nedaudz piparu pikantumam. Tie lieliski sader ar dažādiem ēdieniem, īpaši ar gaļas un kartupeļu ēdieniem. Šo recepti var droši dažādot, piešaujot sīpoliem arī kādas citas garšvielas.

Kad sīpoli atdzisuši, tos pievieno jau iepriekš pagatavotai mafinu pamatreceptei, kā arī – pievieno jau iepriekš uzvārītas baltās pupiņas.

Proporciju ziņā ar sīpoliem noteikti nevajag skopoties, to garša ir lieliska, savukārt pupas piedod mafinam pamatīguma devu.

Rezultātā sanāk ļoti sātīgs un gards mafins. Izmēģini kopā ar zupām!

***

mafini ar saulē kaltētiem tomātiem un olīvām
Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.