Rudens modē atgriežas sarkanais!

ja tu nēsā sarkano!

Nav noslēpums, ka cilvēks ir dzīva būtne, kura jūt ar katru savu ādas šūnu. Katra krāsa gan vidē, gan apģērbā ietekmē mūsu gan emocionālo, gan psiholoģisko stāvokli. Šodien par sarkano!

Sarkanā krāsa ir vispersoniskākā krāsa no visām. Pazīstama kā enerģijas stimulants un, palielinoties sarkanā daudzumam, proporcionāli palielinās arī enerģijas daudzums. Sarkanais pievērš sev uzmanību un, saprātīgi izmantojot sarkanus akcentus, ļauj cilvēka redzei fokusēties uz izcelto objektu. Šī krāsa stimulē vielmaiņu, paātrina elpošanu, svīšanu, apetīti un paaugstina asinsspiedienu. Sarkanais izceļ attēlus un tekstu, padarot objektus optiski lielākus. Spilgti sarkana krāsa var būt kaitinoša, ja to lieto pārlieku lielos laukumos un ir noderīga vairāk kā ikonu krāsa, lai mudinātu cilvēkus rīkoties ātri, piemēram, klikšķinātu uz pogas vai iegādātos produktu.

Sarkanās krāsas simboli: enerģija, spēks, kaislība, erotika, mundrums, drosme, uguns liesmas, karjeras mērķi, ātra rīcība, iekāre, vēlme, enerģiskums, virzītājspēks, risks, slava, mīlestība, izdzīvošana, karš, revolūcija, briesmas, agresija, spēks, jauda, emocionālā intensitāte, sekss.

Ko tas liecina par Tevi, ja izvēlies sarkano?

Vispirms jāatzīmē, ka sarkanajai krāsai ir daudz nokrāsu un, sajaucoties ar citu krāsu grupām, ir būtiski skatīt, kāda toņa sarkano ir izvēlējies cilvēks – vēsāku vai spilgtāku, tumšāku vai košāku. Līdz ar to – šis ir vispārējs apraksts, kas var neatbilst konkrēti jums. Atgriezīsimies pie cilvēka! Sarkanās krāsas cienītāji (te jāatzīmē tādus, kas sarkano izvēlas ikdienā) ir kareivīgi un strikti. Viņi mērķtiecīgi panāks savu. Visam ir jābūt tā, kā viņi to redz. Argumenti tiek uzklausīti, bet netiek ņemti vērā. Līderiski, bet arī kaitinoši un neelastīgi. Sarkanā krāsa simbolizē arī seksualitāti, bet ne tikai krāsa – arī apģērba dizains šādos gadījumos ir svarīgs. Ne viss sarkanais ir seksīgs. Daudzi sarkano krāsu uztver kā draudus vai agresiju, tāpēc darba vidē, it īpaši formālajā, sarkano krāsu nēsāt neiesaka. Otra lieta, kas ir jāpiemin saistībā ar krāsu, ir dziedinošās īpašības. Reizēm par labu sarkanajai krāsai izvēlas tie cilvēki, kuri izjūt fizisku aukstumu – tautā tos sauc par salīgajiem. Sarkanā krāsa no dziedinošā skatu punkta stimulē un paātrina asinsriti. Līdz ar to – tīri fizioloģiski kļūst siltāk!

Autors:I. Salceviča

0 replies on “Rudens modē atgriežas sarkanais!”