Rudens garšu pieturvietas Baltijā

Meža sēņu festivāls, ābolu balles un rudens ražas svētki , gardas restorānu nedēļas Igaunijas un Latvijas skaistākajās pilsētās. Baudam ar jaudu!

8. septembrī no pulksten 11.00 līdz 15.00 Likteņdārzā norisināsies tradicionālā rudens Ābolu balle. Lieli un mazi būs mīļi gaidīti Likteņdārzā uz ābolu ražas svētkiem, lai kopīgi vāktu ābolus, spiestu sulas, vārītu ievārījumu, ceptu pankūkas, uzzinātu jaunāko par ābolu šķirnēm un baudītu tautas deju priekšnesumus un īpašas aktivitātes bērniem.

Ābolu svētki Sabilē

Šogad šie svētki tiks atzīmēti 14. oktobrī, “Sabiles sidra” pagalmā un “Sabiles sidra” radošajā noliktavā. Sestdien svētki sāksies plkst. 14.00 Pasākumā paredzēta ieejas maksa, taču to varēs apmeklēt bez maksas tādu uzvārdu īpašnieki kā Āboliņi, Ābeles, Āboltiņi un tamlīdzīgi (uzrādot personu apliecinošus dokumentus). Sabiles Āboldienas ietvaros ikviens ir aicināts ziedot ābolus. Pasākuma dienā (sestdien, 14. oktobrī) ikviens Sabiles sidra pagalmā varēs piegādāt ābolus, kurus pēc tam nākamajā nedēļā saspiedīs sulās, lai to nogādātu Sabiles pilsētas un Abavas pagasta iestādēm – Sabiles pilsētas bērnudārzam, veco ļaužu aprūpes namam “Kalme” u. c.

Valmieras restorānu nedēļa

No 5. novembra (2018) līdz 11. novembrim (2018) gardas, vairāku kārtu maltītes vienā cenu kategorijā (20 EUR), ēdienos izceļot Latvijas dabas veltes atbilstoši sezonai.

SAARDE sēņu festivāls

No tradicionālās Tihemetsas sēņu izstādes ir izaudzis vairāku dienu festivāls, kas iepazīstina ar igauņu sēņu kultūru noritēs 14. un 15. septembrī.
Sēņu izstādē ir eksponētas simtiem sēņu sugas, tostarp Igaunijas indīgākās sēnes un labākās ēdamās sēnes. Ir neskaitāms daudzums tādu sēņu, kuras cilvēki neuzskata par sēnēm. Turklāt, var apskatīt arī citas izstādes, piedalīties semināros un lekcijās, doties sēņu pārgājienos un baudīt dažādas maltītes no sēnēm. 

Būs arī gadatirgus, kur varēs iegādāties vietējo pārtiku un amatnieku izstrādājumus, izklaidei spēlēs vietējie ansambļi.

Semināri un lekcijas ir par simbolisku samaksu, cena intervālā no 2 līdz 3 eiro, bērniem bez maksas.

Oranžais kods Valmierā!

Restorānu nedēļas rudens sesija notiks četras dienas – no 9. līdz 12. novembrim.
Rudens sesijai piešķirts oranžais kods, jo šādi pati daba iekrāsojusi savas veltes – smiltsērkšķus, burkānus, ķirbjus, tomātus, kabačus, lašus un citus produktus.
Apmeklētājiem Restorānu nedēļas “Kuldīgas garša” rudens sesijā piedāvās baudīt veselīgu un gardi pagatavotu ēdienu no pašmāju produkcijas, akcentējot rudens sezonalitātes krāsu un garšu.
Uz rudens sesiju apmeklētājus ielūdz kopumā astoņi uzņēmumi – restorāns “Bangert’s”, restorāns “Goldingen room”, restorāns “Jēkaba sēta”, restorāns “Metropole”, kafejnīca “Pagrabiņš”, konditoreja “Šarlote”, “Cafe Tilts” un bārs/klubs “Stender’s”. Piedāvājumā būs divi ēdieni par 7 eiro un īpašais dzēriens par 1 eiro. Atšķirīgs piedāvājums būs konditorejā “Šarlote”, kur kārumus un dzērienu varēs nobaudīt par 5 eiro.
Paralēli ēdienkartes izveidei, uzņēmēji domā arī par interesantām aktivitātēm, ar kurām iepriecināt apmeklētājus.
Par detalizētu maltīšu piedāvājumu vēl informēsim. Ieskaties mūsu mājaslapā un Facebook profilā “TasteKuldiga”!

GARšu festivāls Tartu ( Igaunija)

Festivāla laikā Tartu apkārtne ir pārpildīta ar mīlīgiem restorāniņiem. Četrpadsmit vietējie mājražotāji piedāvā savus gardos brīnumus vismaz trīs dažādos izpildījumos. Piedāvājumā ietilpst – uzkodas, pamatēdiens un deserts par kopējo standartcenu – 21 EUR. Jūs, protams, varat mēģināt kaulēties, taču nobaudot šos izmeklētos ēdienus, jūs sapratīsiet, ka tas ir TĀ vērts. Tā, piemēram, nobaudiet tādas vietējās delikateses, kā aļņu kotletes, vai teiksim kadiķogās grauzdēta aļņa buljons, vai arī kūpināti ikri ar Peipusa ezera zelta sīpolu gredzeniem, kas papildināti ar tādiem Igaunijas superēdieniem kā griķi, upenes, smiltsērkšķi vai bietes.

Jautāsiet vai steigā var paspēt izbaudīt visu? Neuztraucieties, minētie gardumi Tartu tiek piedāvāti visu februāra mēnesi! Gardēžu piedāvājumu visa festivāla laikā vērtēs barga žūrija un noslēgumā paziņos, kura no kulināru komandām šajā gadā būs uzvarētāja!
Apmeklējiet Tartu Garšu festivāla interneta vietni www.maitsevtartu.ee un ievērtējiet festivāla dalībniekus un viņu piedāvātās ēdienkartes.

Raktuvju pazemes restorāns Igaunijā  (Kohtla-Nõmme )

Laikmetam uzticīgs restorāns, kas atrodas veco raktuvju ejās, piedāvā iespēju ieturēt maltīti tieši tā, kā to gadu desmitiem darīja īsti ogļrači.

Pa sliedēm brauc servējamais galdiņš, uz kura tiek piedāvāta ogļraču zupa, ogļraču maize ar speķi un, ja ir vēlme, tad arī kāds mēriņš stiprāka dzēriena. Pazemes restorāns viesus var apkalpot ar vismaz 2 dienu iepriekšēju rezervāciju. Restorāns, kā arī pazemes bunkura apskate, pieejams  grupām no 10 cilvēkiem. Ieeja 17 EUR

0 replies on “Rudens garšu pieturvietas Baltijā”