Ritas slinkie tīteņi

Slinko tīteņu pagatavošanas māksla

Kāpostu tīteņu pagatavošana šķiet ļoti darbietilpīga un sarežģīta, taču Ritas slinko tīteņu recepte un pagatavošanas gaitas atspoguļojums noteikti motivēs tevi pamēģināt!

Rita apgalvo, ja darbus sadala pa dienām, tad praktiski nekas nebūs jādara. Es jau vakar pamostoties zināju, ka gribēšu rīt (šodien) tīteņus, tāpēc, taisot sev brokastis, uzliku vārīties 1 paciņu rīsu. Tīteņiem rīsus vāru al dente, apmēram 8-9 minūtes sāļā ūdenī. Lieku atdzist līdz vakaram.

Iepriekšējā dienā atdalīju no lielā Ķīnas kāposta 12 skaistas ārējās lapas, nogriezu nost cieto, cīpslaino daļu (var arī negriezt, bet vienkārši ar āmurīti paklapēt) un lieku tās ledusskapī līdz nākošās dienas rītam! Lai lapās vieglāk būtu ierullēt pildījumu, tām vismaz 30 min jāpastāv istabas temperatūrā. Aukstas kāpostu lapas ir mazāk lokanas!

Vakar vakarā pagatavoju pildījumu. Vakarā tāpēc, ka pildījumam ir jāpadzīvojas nakti, lai garšas sadraudzētos savā starpā ļoti labi.

Pildījuma pagatavošana:

Bļodā: rīsi, apmēram 300 g sakapātu, karsētu šampinjonu, sauja meža sēņu (saldētu), rīvēts burkāns, rīvēts cukini (cukini vietā var izmantot sakapātas tās pašas kāpostu lapas), neliels sīpols un 1-2 ēdamkarote sojas mērces. Pētersīļi un pipari. Samaisām, ļaujam garšām ievilkties visu nakti.

No rīta laicīgi izņemam lapas no ledusskapja un sagatavojam dziļu pannu vai katlu. Kāpostu lapās liekam kārtīgu karoti pildījuma, rullējam ciet un kārtojam tīteņus ar “šuvi” uz leju pannā. Personīgi man patīk tīteņus mazliet no apakšas apcept, tāpēc pannā ieleju 1 ēd. k. eļļas un apcepu apmēram 4-5 min.

Mērces pagatavošana:

Bļodā samaisa 3 lielas tējkarotes tomātu pastas/koncentrāta ar 2 nepilnām glāzēm ūdens un 1/2 tējkaroti agaves sīrupa nelielam saldumam, sāls un pipari pēc garšas. Ar sagatavoto mērci aplēju tīteņus. Pa virsu uzbēru mazliet kaltētas dilles un lieku sautēties. Sautēju  apmēram 45 min uz lēnas uguns zem vāka. Pasniedzu ar zaļumiem, kaņepju sēklām un sojas jogurtu.

0 replies on “Ritas slinkie tīteņi”