Piepildām pagrabu: citādās gurķu marinādes

Processed with VSCO with a6 preset


Gurķi mārrutkos

Sastāvdaļas:

Gurķi – 2kg (nemizoti);

Mārrutki – 200g (var gan no burciņas, gan saknes);

Cukurs – 500g

Sāls – 5.ēd.k.

Etiķis – 300g

Pagatavošana: gurķus sagriež šķēlītēs un sajauc kopā ar visām sastāvdaļām. Atstāj uz 24h, lai ievelkas. Ik pa laikam apmaisa. Tad pilda burkās un liek pagraba, nav jāpasterizē.

***

 

Gurķi ķiplokos

Sastāvdaļas (uz aci un garšu)

Apmēram uz 5kg gurķu ir nepieciešams: mizots ķiploks (es lieku daudz, veselu, lielu galvu), glāze cukurs, pipari (var pielikt maltos), glāze etiķis, aptuveni 100-150g sāls un dilles. Ja grib vēl lielāku pikantumu – var mazliet pielikt čillī. Ar garšvielām droši var improvizēt un pielikt klāt lauru lapas vai majorānu u. t. t.

Pagatavošana: nomazgātus un nemizotus gurķus sagriež pēc velmes – ripiņās vai daiviņās, ieliek lielā bļodā. Atsevišķā traukā jaucam marinādi – liekam kopā sāli, cukuru, piparus un etiķi, pievieno nomizotus un sakapātus ķiplokus (tos var arī blenderēt). Visu kārtīgi sajauc un lej virsū sagrieztajiem gurķiem. Kārtīgi samaisa. Pēc 6-8 stundām, gurķus pilda sterilās burkās un uzlej virsū marinādi. Uzliek pa virsu vāciņus, bet neaizskrūvē. Burkas vajag pasterizēt. To var darīt katlā ar ūdeni – 85 grādos aptuveni 15 min vai līdz mirklim, kad gurķi maina krāsu. Otrs veids, kā pasterizēt, ir cepeškrāsnī 140-150 grādos, līdz gurķi maina krāsu! Pēc tam burciņas aizvāko un patur apgrieztus otrādi kādu stundu. Tad apgriež atpakaļ, atdzesē un nes uz pagrabu vai aukstuma skapi.

Receptes autors : Kristine Grašs

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.