Pieci pašmāju jaunuzņēmumi, kuri ikdienā nes Latvijas vārdu pasaulē

TechChill 2018

Šoreiz vēlamies prezentēt Latvijā radušos jaunuzņēmumus (start-up), kas ikdienā strādā, piedāvā savus pakalpojumus visā pasaulē, bet Latviju sauc par savām mājām un idejas rašanās vietu. Jautāsiet, kāpēc start-up, un kas vispār ir start-up? Start-up ir uzņēmumi, kas strādā ar tehnoloģijām un inovācijām. Parasti šie uzņēmumi mēģina atrisināt kādu problēmu inovatīvā veidā. Elīna kādu laiciņu darbojās kā Baltijā lielākās start-up un tehnoloģiju konferences TechChill producente. Īsā laika posmā viņa iepazinās ar Latvijas start-up vidi un tā, kā plašākā publikā par šiem uzņēmumiem tiek runāts samērā reti, tad nolēmām arī patriotu nedēļas izskaņā piedāvāt lielu ieskatu zināmākajos un veiksmīgākajos pašmāju jaunuzņēmumos:

AnatomyNext Šo uzņēmumu noteikti zina ikviens šī brīža medicīnas students. AnatomyNext piedāvā virtuālajā realitātē ar 3D palīdzību nākotnes ārstiem apgūt cilvēka anatomiju daudz saprotamākā veidā, ieraugot konkrēto orgānu, muskuli vai kaulu virtuālajā realitātē. Uzņēmums arī piedāvā vairākas grāmatas, kas paredzētas medicīnas studentiem, ārstiem, kā arī māksliniekiem. Ar AnatomyNext anatomijas lekciju kursu virtuālajā realitātē jau šobrīd strādā neskaitāmas universitātes visā pasaulē.

Nordigen ir finanšu tehnoloģiju uzņēmums, kas ļauj bankām izvērtēt riskus piešķirot kredītus. Uzņēmums šobrīd strādā ar bankām vairāk nekā 15 valstīs, katru dienu apstrādājot daudz pieteikumus no kredītņēmējiem. Domājiet, kāpēc bankām ir nepieciešama šāda sistēma, kas palīdz izvērtēt mūsu pieteikumus – tieši tādēļ, ka pieteikumu ir ļoti daudz, un ne visas bankas ir atradušas pareizāko un pārbaudītāko veidu, kādā pārbaudīt informācijas patiesību. Pavisam nesen Nordigen pārstāvji dalījās ar savu pieredzi SeedTalks pasākumā, stāstot, ka cilvēki kļūst īpaši radoši un smieklīgi, kad nepieciešama pozitīva atbilde.

Infogram Šis noteikti ir populārākais start-up Latvijā, uzņēmums, kurš pirms vairākiem gadiem, kad start-up vārds Latvijā sāka tikai parādīties, bija radījis platformu, kurā pavisam vieglā veidā vari visu nepieciešamo informāciju pārveidot infografikā, kas palīdz informāciju vieglāk uztvert un prezentēt. Šo pakalpojumu izmanto lielāki un mazāki uzņēmumi, valsts iestādes, kā arī mediji, kā arī studenti, lai nedaudz atdzīvinātu tik ierasto un garlaicīgo power pointu dzīvi. Infogram darbojās vēl šodien tepat no Rīgas un meklē jaunus risinājumus tiesa gan no 2017. gada Infogram ir prezentāciju platformas Prezi sastāvdaļa. Jāsaka, ka Infogram bija arī pirmais tik ļoti apspriestais pārdotais start-up Latvijā.

Coffee Pixels kafijas entuziasti ir radījuši jaunu super food – kafijas plāksnīti ar tādu pašu nosaukumu. Coffee Pixels ir gatavota no kafijas augļa, pupiņām un kakao sviesta, kas nepārprotami jūtams gan garšā, gan iedarbībā. Pateicoties šādai izejvielu kombinācijai, ēdamkafija uzskatāma par veselīgāku, jo satur daudz antioksidantu. Salīdzinot ar dzeramo kafiju, tās kofeīna saturs – 50 mg – atbilst vienai klasiskā espresso tasītei, taču ēdot tas organismā uzsūcas lēnāk, tādējādi vienas ēdamkafijas plāksnītes sastāvā esošā kofeīna iedarbība var būt pat divreiz ilgāka.

Printful vai esi kādreiz internetā pasūtījis kādu T-kreklu? Visticamāk, ka esi, un ir ļoti liela iespēja, ka tas ir taisīts tepat Rīgā. Printful piedāvā savus pakalpojumus tūkstošiem dizainu visā pasaulē, kuriem ir lielisks zīmējums – dizains, ko viņi vēlas prezentēt uz T-krekla, džempera, auduma maisiņiem vai uz kā cita. Lai gan pasaulē, un pat Latvijā, ir vairāki šādu servisu nodrošinoši uzņēmumi, Printful noteikti ir viens no veiksmīgākajiem, un, kas vēl sentimentāli, šis uzņēmums ir daļa no Draugiem group, kas nu jau vairs nav zināms tikai kā kādreiz tik ļoti iemīļots portāls, bet gan kā investors daudzos start-up uzņēmumos.

0 replies on “Pieci pašmāju jaunuzņēmumi, kuri ikdienā nes Latvijas vārdu pasaulē”