PERFEKTĀ LĪNIJA

shutterstock_362169302Laineris ir labs veids, kā akcentēt un izcelt acis arī tad, ja neesi liela dekoratīvās kosmētikas cienītāja. Prasmīgi uzvilkta acu kontūrlīnija vienmēr izskatās eleganti, un tas, kā šo līniju veidot – platāku vai šaurāku, ar lociņu vai bez – atkarīgs no tā, vai tev patīk klasisks vai ekscentrisks grims. Protams, neizslēdzot arī līnijas piemērotību individuālajai acu formai. Uzvilkt perfektu līniju, turklāt vienādu abām acīm, reti kurai izdodas uzreiz. Tas ir treniņa jautājums, tāpēc savu pirmo izmēģinājumu neieplāno pirms svarīga pasākuma. Velti laiku sev. Sāc trenēties ar  nelielu punktu –  neuzkrītošu un smalku – iezīmēšanu apkārt acij. Tad mēģini tos savienot vienotā līnijā. Iesācējām vislabāk der flomasterveida laineri, jo to aplikatori nodrošina vienmērīgu krāsas padevi. Turklāt aplikatora gals ir diezgan blīvs, tādējādi ar to ir vieglāk darboties. Kad roka jau ietrenēta, to pašu var pamēģini ar mitro kontūrlīniju, kam jau ir otiņa. Vai arī ar krēmveida laineri, atsevišķi piemeklējot sev parocīgāko otiņu. Gluži tāpat kā skropstu birstītēm, tā arī lainera otiņām,  ir neskaitāmi daudz variantu, un katram no tiem būs savi piekritēji.

Kā pariezi uzzīmēt?
1.SOLIS. Liec laineri pie iekšējā acs kaktiņa (var gan pie paša kaktiņa, gan pie skropstu sākuma punkta) un velc to pa skropstu līniju pāri skropstu saknītēm līdz acs vidusdaļai.
2.SOLIS. No vidus sāc kontūrlīniju sabiezināt. To vislabāk panākt, vispirms velkot laineri virs skropstu līnijas tik tālu, cik platu kontūrlīniju vēlies veidot, un pēc tam aizpildot brīvo laukumu zem tās uz leju līdz pašām skropstām. Laineri var klāt gan ar punktējošām, gan velkošām kustībām.
3.SOLIS. Acu ārējā kaktiņā noslēdzošās līnijas var variēt, ņemot vērā gan savu acs formu, gan vēlamo efektu. Proti, izliecot līniju, acs atvērtā veidā var izskatīties koķeti un amizanti. Velkot līniju horizontāli, radīsi ļoti klasisku un elegantu līniju. Savukārt sabiezinot līniju un velkot to apkārt visai acs kontūrai, var radīt ļoti dramatisku un ekstravagantu grimu.

shutterstock_161409344

Dāmas, kurām patīk kas ekscentriskāks, var ar mitro kontūrlīniju padarīt grimu neikdienišķu un atšķirīgu. To var panākt, izmantojot spilgtas krāsas laineri,  vai arī ar klasiski melno veidojot uz acīm neordināru grafisku līniju. Taču jāraugās, vai izvēlētais lainera zīmējums piestāvēs tavai acu formai. Veidot kontūrlīniju kā māksliniecisku zīmējumu nav viegli. Ja gadās, ka laineris izsmērējas, nav vajadzības notīrīt visu grimu. Kamēr tas vēl nav pilnībā nožuvis, virzienā no augšas uz leju, ar vates kociņu patīri neveiksmīgo klājuma vietu, vēlāk trūkstošo līnijas fragmentu piezīmējot klāt. Ja laineris tomēr jau nožuvis, tad vienīgais veids, kā to izlabot – uzliec uz vates kociņa vai otas tonālo krēmu, kādu liki uz plakstiņa, un ar to nomaskē kļūdaino vietu.

Kontūrlīniju velc nesteidzoties un pamazām  – uzvelc vienu mazu posmu, pēc tam, nedaudz pārklājot jau uzzīmēto, velc nākamo, un tā lēnītēm uz priekšu. Otrs variants – iezīmē tādus kā punktus un pēc tam mēģini tos apvienot vienā līnijā – tik biezā, cik vēlies. Grūtības var sagādāt ne tikai taisnas un gaumīgas līnijas uzvilkšana, bet arī neziņa, kāda līnija piestāv tieši tavai acu formai – cik gara un cik plata.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.