Pavlova

pavlova-4

1926. gadā Jaunzēlandē Velingtonas viesnīcas šefpavārs radīja īpašu desertu pasaules slavenajai krievu izcelsmes balerīnai Annai Pavlovai, kura tobrīd atpūtās viesnīcā. Tas bija kā gaisīgs putu mākonis, viegls un salds, tāds, kuru varētu baudīt pat balerīna. Pateicoties savām lieliskajām īpašībām, gaisīgais deserts ātri kļuva ļoti populārs visā pasaulē. Tā pagatavošana ir visai viegla, tādēļ tā var kļūt par ikviena svētku galda sastāvdaļu.  Mēs mīlam kūkas, it īpaši tik gardas! Izmēģini arī Tu – pagatavo savu Pavlovu!

BEZĒ PAMATNE : 6 olu baltumi (tikko no ledusskapja), 300 g pūdercukurs

ŠOKOLĀDES GANACHE: 100 g tumšā šokolāde, 100 g saldais krējums

ŠOKOLĀDES MASKARPONE KRĒMS: 150 g maskarpone (istabas temperatūrā), 100 ml saldais krējums, 2 ēd.k. cukurs

VIRSMAI: Hurma, sauja lazdu riekstu

  1. Pirmo vislabāk pagatavot “Pavlovu” – bezē pamatni, lai tā paspēj atdzist un atpūsties. Var to gatavot pat iepriekšējā vakarā.
    Lielā bļodā ar rokas mikseri uzputo olas baltumus līdz tie iegūst baltu un stingru putu konsistenci. Pievieno pūdercukuru un puto līdz sastāvdaļas pilnībā sajaukušās. Tad turpina putot vēl aptuveno 10 minūtes ar maksimālo putošanas ātrumu līdz putas kļūst par baltu, spīdīgu, staipīgu un diezgan smagu masu. “Pavlovu” nevar pārputot. To var vien nepietiekami saputot, tāpēc nevajag baidīties, bet putot līdz tavam mikserim kļūst ievērojami grūtāk to darīt.
  2. Divas cepamās pannas pārklāj ar cepamo papīru un uz tām ievelk apļus 20 cm diametrā, vai nedaudz mazākus par izvēlēto kūku šķīvi. Sadala “Pavlovas” masu uz pusēm un klāj uz cepamajām pannām ievilktajos apļos. Cep stundu cepeškrāsnī 150°C. Var abas ripas cept reizē.
  3. Lai pagatavotu šokolādes ganache, sasmalcina tumšo šokolādi un liek to karstuma izturīgā traukā. Saldo krējumu lej katliņā un uz vidējas uguns uzsilda līdz parādās pirmie burbulīši, tad pārlej pāri šokolādei. Ļauj šokolādei 10 minūtes  kust. Tad ar rokas putojamo slotiņu maisa līdz iegūst spīdīgu un viendabīgu šokolādes masu.
  4. Lai pagatavotu maskarpones krēmu, lielā bļodā uzputo saldo krējumu, tad pievieno cukuru, maskarpones krēmu un vēlreiz visu saputo.
  5. Pienācis laiks visu apvienot – uz kūkas trauka liek “Pavlovu”, ko pārklāj ar mascarpone krēmu un aplej ar šokolādes ganache. Virsū liek otru “Pavlovu”, ko arī pārklāj ar krēmu. Tad kūku pārlej ar šokolādi, rotā ar šķēlēs sagrieztu hurmu un pārkaisa ar lazdu riekstiem.

Brigita: “ Esiet radošas! Izmantojiet sezonālos produktus, vai piemērojiet to savām garšas kārpiņām. “Pavlova” draudzējās ar visu, sākot no dārzā augušām avenēm un zemenēm, omes ievārījumiem, kā arī no tropiem nākušiem sulīgiem augļiem līdz pat jūsu iemīļotajām konfektēm un cepumiem. “Oreo” cepumu baltumus liekat krēmā, bet ar cepumiem rotājat pašu “Pavlovu” un iegūsiet nākošo Instagram zvaigzni – “Oreo Pavlovu”. Tas ir tik vienkārši un gardi!”

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.