PĀRDOMĀTS INSTAGRAM PROFILS

Lai izveidotu acij patīkamu bilžu režģi, liela uzmanība ir jāpievērš detaļām uzņemot fotogrāfijas – taisniem leņķiem, labai gaismai, kompozīcijai, dažādībai (tu taču negribi garlaikot savus sekotājus?), krāsu gammai, fonam un daudz kam citam. Šāda uzmanība ne tikai atvieglo bilžu apstrādi, bet arī harmoniska režģa un, galu galā, stāsta veidošanu.

Fotografēšanai iesaku, nekautrēties izmantot telefonu. Mūsdienās tajos ir iebūvētas jaudīgas kameras ar veselu rindu funkciju, kuras iesaku izmantot (vai vismaz izmēģināt, ja to vēl nedari)! Ieslēdz režģa funkciju, lai uz ekrāna parādās līnijas -tas palīdzēs uzņemt taisnu foto, ko vēlāk nevajadzēs apgriezt un tā samazināt kvalitāti. Iemācies izmantot kameras fokusa funkciju – tā ne tikai izcelsi objektu, bet arī noregulēsi gaismas un panāksi, ka foto nav pārgaismots vai pārāk tumšs. To vislabāk var noregulēt ar ekspozīcijas funkciju, kas iebūvēta iPhone kamerā. Turi pirkstu uz ekrāna, un pēc brīža parādīsies saulīte – bīdot pirkstu uz augšu, foto paliks gaišāks, bīdot pirkstu uz leju, tas paliks tumšāks. Starp citu, tumšāku foto ir vieglāk apstrādāt, bet foto, kas ir pārāk gaišs, reti iespējams glābt. Tāpat izmanto telefona piedāvātās funkcijas fotografēt dažādos formātos – kvadrātā, standarta 4:3. Ceļojumos iesaku izmantot tikai 4:3 foto izmēru, bet ikdienā to, kurš tev pašai iet pie sirds.

Kad tev ir fotogrāfija, tā ir jāpasniedz. Izvēloties stilu, kādā pasniegt saturu, var nonākt strupceļā neierobežoto iespēju dēļ. Bet, rēķinoties ar mērķauditoriju, iespējas krietni sarūk. Veido kontu krāsu un stila ziņā atbilstošu cilvēkiem, kuri sekos tavam kontam. Ja tava personība ir konta āķis, tad arī veidam, kā sevi pasniedz, ir jābūt atbilstošam – ieturētam vienā krāsu gammā vai raibam, negaidītām detaļām,  bohēmiskam vai varbūt grandžīgam, varbūt tevi vislabāk raksturo minimālisms? Izvēlies fotogrāfijas un apstrādes stilu, kas pasvītro tavas stiprās puses, izceļ tavu profilu. Iemūžini savu, ne caur cita idejām skatītu pasauli!

Jau sākotnēji Instagram ideja bija dalīties ar fotogrāfijām, kas apstrādātas ar filtru – šī prakse nav mainījusies, mainījies tikai aplikāciju skaits un nopietnība, ar kādu aplikācijas lietotāji tam pieiet. Pastāv likums – Instagram režģī var apvienot divus dažādus bilžu apstrādes veidus. Es tomēr iesaku pieturēties pie viena, īpaši, ja tev ir ar saturu bagāts konts – to par vienu veselu padarīs tieši apstrāde un toņi, kādu sniedz konkrētais filtrs. Saglabājot konkrētu apstrādes stilu, tiek uzturēta harmoniska krāsu palete un sekotājam parādīts, kā tu redzi pasauli sev apkārt. Tas palīdz arī skatītājam koncentrēties uz saturu, nevis liek acīm šaudīties no viena foto pie otra. Jāpiemin, ka pretēji pirmsākumiem, šobrīd Instagram topā ir fotogrāfijas, kuras nekropļo realitāti, bet izceļ to. Proti, neaizraujies ar bilžu apstrādi!

Tāpat populārs veids, kā pasniegt saturu, ir saglabājot bildes kompozīciju, bet mainot detaļas vai fonu, vai saglabājot fonu un kompozīcijas iezīmes, bet mainot detaļas. Aktuāli ir veidot režģi pēc šaha principa, katru otro foto ievietojot tādu, kur redzams cilvēks, bet pārējos atstājot dienas momentiem – saldējumam, sniegotai kompozīcijai, detaļām uz somiņas. Cilvēki arvien biežāk izvieto foto konceptuālā stilā – viens foto tiek sadalīts pa sešiem vai deviņiem režģa laukumiem. Tikpat aktuāli ir nelieli video, kas veidoti ar Boomerang aplikāciju.

Šobrīd Instagram piedāvā veselu rindu rīku, ar ko pirms publicēšanas apstrādāt fotogrāfiju. To starpā ir brightness, contrast, warmth, highlights un, mans iecienītākais – foto grozīšanas rīks. Jāatzīst, tie ir rīki, ko bilžu apstrādē izmantoju ik reizi, pateicoties tam, cik kvalitatīvi tie paveic savu darbiņu. Citas populārākās aplikācijas, ko izmanto bilžu apstrādei ir VSCO Cam, Snapseed un Facetune.

VSCO Cam piedāvā filtrus visām gaumēm, turklāt ir iespējams regulēt to intensitāti. Tas ir visvieglākais veids, kā panākt vienotu apstrādes stilu. Starp citu, esmu dzirdējusi, ka filtrs A5 esot vispopulārākais vienkārša iemesla dēļ – cilvēkiem patīk zila krāsa, un šis filtrs foto pievieno zilu apakštoni. Snapseed piedāvā līdzīgas funkcijas Instagram, bet īpaši noderīga ir Healing funkcija, ar ko vairākkārt esmu no foto dzēsusi izsmēķus, trauku stūrus un citas nevajadzīgas detaļas. Noderīga ir arī Selective Adjust funkcija, kas ļauj apstrādāt tikai konkrētas fotogrāfijas daļas. Populāra ir arī Facetune aplikācija, kas gan izpelnījusies sliktu slavu, bet, ja to izmanto ar prātu, lai labotu vislielākās kļūdas, piemēram, negaidītas pumpas vai krūtsgalus, ko caur blūzi atklāj zibspuldze, tā ir ļoti noderīga aplikācija.

Kad māki veidot harmonisku un savām interesēm un mērķiem atbilstošu Instagram kontu, ir svarīgi sevi padarīt vieglāk atrodamu ne tikai tev līdzīgi domājošajiem, bet arī potencionālajiem sekotājiem. Pirmais – tēmturi. Katrs tēmturis atklāj veselu virkni fotogrāfiju, pie kurām tie lietoti. Izpēti kā cilvēki tos lieto, kuri ir apritē un atbilst tavai fotogrāfijai, un tajā redzamajam. Otrais – geotags jeb iečekošanās vietā. Ja pievienosi to savai fotogrāfijai, tā parādīsies pie konkrētās vietas galerijas. Trešais – ietago cilvēkus (arī vietas, lietas, brendus) uz foto un komentāros, un lūdz, lai arī viņi to dara (protams, tikai tad, ja tu tiešām esi redzama foto). Tas ir veids kā es visbiežāk atrodu interesantus cilvēkus.  Un ceturtais – laiks, kurā publicē foto. Tas ir viens no āķīgākajiem uzdevumiem, saprast, kad foto publicēt. Ja esi aktivizējis biznesa profilu, tad izpētot Instagram sniegto informāciju par apmeklējumiem, vari izlemt, kad foto publicēt. Piemēram, pēc statistikas es redzu, ka mani sekotāji darbadienās ir apzinīgi – mostas sešos no rīta un iet gulēt ap divpadsmitiem naktī. Brīvdienās viņu miegs nobīdās par divām stundām vēlāk. Un, jo tuvāk naktij, jo aktīvāki Instagram apmeklētāji viņi kļūst. Tāpēc loģiski, ka mēģināšu pielāgoties un foto publicēt viņiem izdevīgā laikā – vaļas brīdim pirms vai pēc pusdienu pārtraukuma, vai brīdim, kad pirms miega izej cauri Instagram.

Taču pats svarīgākais auditorijas veidošanā, ir saziņa ar to – uzdod jautājumus, atbildi uz komentāriem un jautājumiem, ko sekotāji tev uzdod. Parādi, ka tev rūp! Tas ir visvieglākais veids, kā uzsākt sarunu, dalīties ar viedokļiem un atrast jaunas draudzīgas sejas!

Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.