OLU KRĀSOŠANA

Lieldienu olu krāsošana ir ikvienas ģimenes kopā būšanas rituāls, saliedēšanas svētki. Sīpolu mizas, sūnas, karijs un zapte ir tradicionāli, visiem zināmi krāsošanas instrumenti. Pārtikas supermārketos iegādājami jau sakomplektēti, olu krāsošanai paredzēti, maisījumi, kuri diemžēl neievieš uzticību. Mēs izmēģinājām pāris olu krāsošanai radītos maisījumus, lai uzzinātu vai tie dod solīto efektu; izmēģinājām kādu no tehnikām, kas varētu patikt gados jauniem bērniem.

Dzelteno ziedu krāsa diemžēl solīto efektu nedeva, olas izdevās viegli zaļgani dzeltenīgas. Līdz ar to – uz tām veidotais lapu zīmējums neizcēlās. Rezultāts – visai pliekans.

Gatavais sarkano koka lapu krāsojums deva ļoti skaistu un tīkamu olu krāsu, taču maz ticams, ka krāsas intensitāte būs panākama, ja tiks krāsotas vairāk kā 2 olas; paciņas saturs gan apgalvo, ka tas paredzēts 4 olu krāsošanai, taču, mūsuprāt, intensīvākai krāsai būtu vēlams iegādāties 2 paciņas vai izmantot jau iecienītās sīpolu mizas.

Sākotnēji šis komplekts neieviesa uzticību, jo šķita, ka sintētiskās krāsas būs pārāk ķīmiskas un atbaidošās nokrāsās. Taču efekts, ko panācām ar zelta plākšņu uzklāšanu, dod olām tādu neparastu un skaistu krāsojumu. Viens mīnuss gan noteikti ir – lai arī paciņa piedāvā 5 krāsas, ar vieniem plastmasas cimdiem neizlīdzēties. Papildus būtu vēlams iegādāties vienreizējos plastmasas cimdus.

Interesants un aizraujošs olu krāsošanas process un rezultāts top, ja  izmanto vienkāršos vaska krītiņus. Ar tiem krāso jau novārītas olas, bet lai krāsojums nofiksētos, pirms lielajām olu ciņām tās jāpatur ledusskapī. Šāda olu krāsošanas metode piemērota maziem ķipriem.

Morethansize favorīts ir un paliek klasiskā metode – olu krāsošana upeņu zaptē. Tik burvīga, pastelīga krāsa! Interesants un tiešām karaliski skaists rezultāts. Turpretī kurkumā krāsotās olas atsvaidzināja olu groziņu un ienesa saulainu noskaņu.

Olas krāsojot upeņu zaptē, uz litru ūdens (4-5) lieciet 3-4 ēdamkarotes zaptes un pamatīgu šķipsniņu sāls. Ja izvēlaties kurkumu, tad uz litru ūdens lieciet 2-3 tējkarotes un šķipsniņu sāls.

Lai olas izdotos īpaši košas un stipras, no sākuma uzvāriet krāsas novārījumu, tad uz desmit minūtēm liekat vārīties satītās olas un atstājiet olas atdzist novārījumā.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.