Oktobris seriālu mēnesis – 6 Netflix top seriāli, ko skatīties jau šodien!

Seriāli ir viena no mūsdienu ikdienas sastāvdaļām, mirklī, kad Tu sāc skatīties seriālus, saproti, ka ar filmu ir par īsu, ja Tev patīk stāsts, aktieri un stāstījums, Tu vēlies, lai tas tik ātri nebeidzas, vismaz man tā ir. Mēnesī, kad tiek izdalītas TV galvenās balvas – Emmy, skaidrs ir tas, ka TV savu sāk nodziedāt, jo visvairāk nominācijas saņēma tieši Netflix produkcija, kas ir citādāka, aizraujoša un pieejama tieši tad, kad Tu to vēlies. Uz šī Netflix viļņa es arī izgāju cauri saviem mīļākajiem seriāliem ar lieliskiem stāstiem, par dāmām, kā arī ar lieliskām aktrisēm ar neaizmirstamu darbu. Šeit arī liste ar tiem:

GLOW

Vai Tu atceries 80tos? Tās frizūras, triko un mūziku? Gribi kaut nedaudz paviesoties atpakaļ tajā laikā? Tev ir lieliska, humora pilna iespēja, ar seriālu GLOW. Tā stāsta pamatā ir ņemts īsts televīzijas šovs no 80tajiem – šovs/uzvedums, kur vari vērot dāmu restlinga mačus. 10 sievietes, 10 tēli – gudrīte, smukulīte, kuponu karaliene, indiāniete, komuniste Zoja un Amerikas varone, kas pārvietojās tikai sarkani zilā kostīmā. Tā nu šīs un citas meitenes katru nedēļu veido dzīvu šovu ar neīstiem restlinga mačiem. Šis seriāls ir veidots pēc “Orange is the New Black” (ja nu šo vēl nav nācies redzēt, noteikti iesaku) panākumiem, un to noteikti var just. Kaut arī esmu astoņdesmitajos dzīvojusi tikai divus savus dzīves pirmos gadus, sajutos pilnīgi transportējusies šajā laikā stilistiski, skatoties uz vienu no tā laika absurdākajiem realitātes šoviem.

Dear White People

Šis ir ļoti interesantā veidā pasniegts stāsts, par kādu augstākās līgas koledžu ASV un melnādaino studentu cīņu par savām tiesībām tajā. Sāksim ar to, ka šis seriāls ir izglītojošs, stāstot, kāda ir atšķirība rasēs pasaulē, ļauj mums izprast un iedziļināties lietās, par ko mēs varbūt nekad neesam aizdomājušies. Nedaudz atejot no pamatstāsta, šis seriāls ir veidots ļoti interesantā veidā – katrā sērijā, koncentrējoties un stāstot to no cita tēla skatu punkta, kas ļauj nenogurt no stāsta un atrast jaunus rakursus, kā paskatīties uz vienu un to pašu lietu.

Ja nu Tu meklē, ko paskatīties šajā politiski karstajā laikā, šo noteikti varu ieteikt kā labu.

Jane The Virgin 

Kad es bērnībā laiku pavadīju pie omes, zināju visu ziepju operu aktualitātes, kā arī nedaudz apguvu spāņu valodu, vērojot Marijas dzīves netaisnības un alkas pēc īstā vīrieša. Mana pēdējā ziepju operas sērija tika noskatīta pirms kādiem 20 gadiem noteikti, līdz mirklim, kad es atklāju “Jane The Virgin”. Seriāls ir veidots labākajās (un smieklīgākajās) ziepju operu tradīcijās un stāsta par dāmām trīs paaudzēs – dievbijīgo omīti, paviegla rakstura māti un nevainīgo Džeinu (mazmeitu), kas, esot nevainīga, kļūst stāvoklī, jo tiek netīšām mākslīgi apaugļota. Izklausās pēc ziepju operas, vai ne? Seriāls ir tā vērts, jo var kārtīgi izsmieties, nedaudz paraudāt un iepazīt Amerikas spāniski runājošo kultūru nedaudz labāk. Atzīmēšu gan, ka 80% seriāla ir angļu valodā un tikai 20% spāņu.

Santa Clarita Diet

Drue Barrymore, ja izdzirdot šo vārdu domā, hmm, labāk nē, tad šis seriāls noteikti nebūs Tev, bet, ja Drue Tev ir mīļa, vai kaut vai tikai skatāma, tad noteikti nenožēlosi. Stāsts nedaudz no fantastikas žanra, bet aizraujošs. Īsumā sakot, seriāla galvenā varone saindējās – nomirst – atdzimst par tādu kā zombiju, kas ir pilns enerģijas, bet pārtiek tikai no cilvēku gaļas un asinīm. Izklausās šaušalīgi, bet tā tas nav, jo šis ir Drue Barrymore seriāls. Viss ir ģimeniski, pārdomāti un ikdienišķi, protams, ar komēdiju. Seriāls lieliski iederas piektdienas vakarā, kad gribās kādu vieglāku saturu, skatoties, kā mīlošs pāris – vīrs un sieva, kā arī viņu pusaudžu meita un kaimiņš, cenšas dzīvot normāli, pieņemot faktu, ka ir jāmeklē cilvēki ko ēst.

Grace and Frankie 

Leģendārs aktieru sastāvs, kas papildus iepazīstināšanu neprasa – Jane Fonda, Lily Tomlin, Sam Waterston un Martin Sheen. Šis seriāls ir īpašs un nozīmīgs, jo pirmais stāsta par senjoriem – to ikdienu, attiecībām (arī intīmām) un pats galvenais, ka tas viss tiek stāstīts caur pozitīvismu un ar kārtīgu smieklu devu. Skatoties šo seriālu, Tu kļūsti par daļu no šo visu četru cilvēku ikdienas – jūti viņiem līdzi, uztraucies par viņu veselību, kā arī vēlies, lai viņu sapņi un idejas piepildās dzīvē. Seriāla spilgtākais tēls noteikti ir leģendārās Lily Tomlin atveidotā Frankie, īsta puķu bērnu kultūras pārstāve, kas spilgti atveido to paaudzi, kas uzauguši ar LOVE&PEACE ideoloģiju.

Ja nu Tev šķiet, ka skatīties seriālu par 70 gadīgu cilvēku ikdienu nav priekš Tevis, iesaku tomēr paskatīties kaut trīs sērijas, jo ticu, ka pateicoties lieliskajam humoram un aktieru spēlei iemīlēsi, un arī uzzvanīsi savai vecmāmiņai, lai vienkārši uzjautātu, kas šodien jauns.

The Good Place

Visiem jau no bērna kājas ir mācīts, ka pēc nāves pastāv debesis vai elle. Šis seriāls Tev piedāvā iepazīt to, kā izskatās vienā un otrā vietā. Mēs sekojam līdzi 4 varoņiem, kas pēc nāves nokļūst debesīs un ir spiesti veidot savu dzīvi tālāk uz mūžību tieši tur. Galvenajā lomā šajā seriālā ir Kristen Bell, aktrise, kas arī parasti iedzīvojās sadzīviskās, labās meitenes lomās. Šoreiz tas tēls gan tiek izaicināts, bet tas padara šo seriālu skatāmu un nepārtrauc pārsteigt ar negaidāmiem pavērsieniem un ļauj aizdomāties pavisam pozitīvā veidā, kas notiks ar mani pēc nāves.

Autors: Elina Stelcere, foto: publicitātes materiāli

0 replies on “Oktobris seriālu mēnesis – 6 Netflix top seriāli, ko skatīties jau šodien!”