Nostaļģija pēc centrāltirgus jeb izvēlamies tašas

Nezinu, kā jums, bet mani vecāki joprojām uz dažām padomijas šķautnēm atskatās ar zināmu sentimentu – cik labi bijuši tie laiki!

Nostaļģiju pēc padomijas, vai drīzāk tā laika “fenomena”, atgrieza jaunie dizaineri un stilisti no bijušām PSRS republikām, kas šobrīd jau nu ir vieni no vadošajiem dizaineriem un stila redaktoriem respektablajos modes namos un izdevniecibās. Mode ārzemēs no modes Padomju Latvijā atšķīrās nu ļoti. Tie, kuri mācēja šūt, spēja izcelties no pūļa – ne velti, katrā mājā bija kaudze ar burdas žurnāliem. Universālveikalu galanterijas preču nodaļa gan bija visai švaka – vienādas kurpes un vienādas somas. Un pat tās bija trūkumā. Dabūt kaut ko īpašu spēja prasmīgākie, vēršoties pie “sava dīlera”, kuram bieži vien, bija kāda točka pie tirgus.

Šobrīd jaunajai paaudzei deficīts ir tik pat svešs, kā sniegs Āfrikā. Veikalu plaukti un online veikali ir stāvgrūdām pilni ar visa veida un stila aksesuāriem; kvalitāte, krāsa, materiāli un cena svārstās no pāris centiem līdz astronomiskām summām. Bet pārpilnības burbulis nu jau ir sprādzis – viss pieejamais un jau redzētais ir kļuvis neinteresants un nav vairs gana pieprasīts, tāpēc pārbaudītās vērtības ir atgriezušās ar jaunu šarmu. Augstās modes nami un top masmārketa zīmoli ar lielu humora devu ir atgriezuši pastāvēšanā to, ko mēs vēl atceramies un kas bija dzīves neatņemama sastāvdaļa – tirgus tašas un somas, kuras vēl joprojām dažās mājās stāv pa rokai un laiku pa laikam izlien pastaigā.

Cik daudzi jaunieši šīs somas atcerēsies, grūti spriest, bet pieaugušākiem cilvēkiem šo somu izpildījums un cenas liks pasmaidīt. Modei ne vienmēr ir jābūt pārāk nopietnai. Dažreiz veselīga humora deva nāk par labu visiem. Varbūt ir pienācis laiks apciemot savu vecmāmiņu un aizņemties to kulīti uz vasaru?

BERSHKA
Tīkliņsoma
€6,99

ZARA
Perforēts grozs 
€39,95

ROCK N ROSE
Bright Green String Shopper Bag
€18.99

BERSHKA
 Iepirkumu soma
€19.99

BALENCIAGA
Bazar Shopper L
€1,595

BALENCIAGA
Supermarket Shopper M
€950

BERSHKA
Retro stila sporta soma
€39.99

0 replies on “Nostaļģija pēc centrāltirgus jeb izvēlamies tašas”