Nepadoties “Man vajag” kārdinājumam!

Alex Gross 4-16-14, 4/16/14, 11:48 AM, 8C, 7264x7179 (206+1521), 125%, Repro 1.8 v2, 1/20 s, R44.1, G40.1, B62.9
Daudzos žurnālos, grāmatās, bukletos un – galu galā web lapās – ir atrodamas stila un labas gaumes ābeces. Jaunāko tendenču atspoguļojumi, daudzu zvaigžņu ieteikumi un – fashion weeks. Tad tu lasi, salasies, iedvesmojies un gribi pirkt… visu! Tev vajag tagad un tūlīt!

Un tā mēs nopērkam… pilnīgi neiederīgu modes preci, tādu, ka neviens cits, izņemot tevi pašu un dizaineri, tevi nesapratīs. Kurpes, kurās nav iespējams pastaigāt. Jo kurš gan ir teicis, ka kurpēs obligāti jāstaigā? Mēteli, kas kliedz „jaunākā kolekcija” visiem, kas ieklausās. Pāri pūkainu Celine Birkenstock apavu.

Vai Tu padodies pirkšanas mānijai?

Jā, ja Tu… Izmanto jebkuru ieganstu, kas ir tavā rīcībā, lai iegādātos jaunas lietas.

Piemērs.

* Tu tikko saņēmi zvanu, ka tu varētu dabūt jaunu, ļoti svarīgu (un labi apmaksātu) papildus darbu.

Šī ir bieži pieļauta kļūda, bet gandrīz katram tā ir gadījies, tāpēc es netaisos mest ar akmeņiem. Var gadīties nopirkt, piemēram, ļoti dārgu mēteli un pēc divām minūtēm saņemt telefona zvanu, ka tomēr izšķīrās par labu citam kandidātam.

Morethansize padoms: nestrēb karstu!

*Tu gatavojies doties uz pirmo randiņu.

Morethansize padoms: lielākajai daļai cilvēku nepatīk tapt apžilbinātiem ar jūsu trakulīgo modes preci – šoreiz būtu jāmirdz jums pašai.

* Tev nav nevienu 10 cm augstu papēžu apavu.

Morethansize padoms: tiesa. Bet tikai tāpēc, ka tās eksistē, nenozīmē, ka tev tādām jābūt.

* Tas it tik ļoooti lēti.

Morethansize padoms: nu un? Tev nevajag tikai tāpēc, ka ir lēti! Jā, dažreiz vistrakākās lietas ir arī vislētākās. Grandioza izpārdošana, cena samazināta trīs reizes? Ko darīt?

Iepazīsties – „modes vienādojums”. Aprēķini izmaksas!

Sadali savā galvā cenu ar nēsāšanas reizēm! Piemēram, tas rozā mākslīgās kažokādas mētelis, ko vēlies iegādāties. Cik reizes tu to uzvilksi? Ar ko Tu to nēsāsi? Tas pats attiecas uz kurpēm utt. Sadali cenu ar iespējamajām valkāšanas reizēm. Esi godīga un atceries, ka:

* Izlecošus apģērbus nedrīkst valkāt pārāk bieži, ja vien nevēlies kļūt par “meiteni ar trako, rozā, mākslīgās kažokādas mēteli”.

*”Topa” objekti būs novecojuši pēc trīs līdz sešiem mēnešiem.

*Pārdevējiem maksā, lai viņi apgalvotu: “Šis Jums ļoti labi izskatās”.

Izvērtē kritiski – vai šī lieta Tavā garderobē komplektējas ar citām! Padomā, pirms pērc! Varbūt Tev nevajag 25 vienādus baltus kreklus? Ne viss, kas ir nocenots, ir Tev piemērots! Noliec naudu ko grasījies tērēt krājkasē un, kas zin, varbūt pēc pāris mēnešiem tiksi pie kāda zīmola oriģināla, piemēram somas.

Nepadodies kārdinājumam- man vajag!

Attēli: Alex Gross

0 replies on “Nepadoties “Man vajag” kārdinājumam!”