Nemirstoša klasika – džinsa jaka!

Viena no šī brīža kliedzošākajām modes aktualitātēm viennozīmīgi ir sava apģērba radīšana. Tu vari apģērbu izsapņot un šūt pats, bet otrs variants – padarīt jau esošu apģērba gabalu par īpašu, izmantojot dažādas aplikācijas, uzgludināmas uzlīmes, uzšuves, kniedes, tekstila krāsu, mežģīnes un tamlīdzīgi. Iesakām sākt ar nemirstošu klasiku – ikonisko Levis trucker džinsa jaku!

Indrai ikoniskās Trucker džinsu jakas 50. gadadienas svinību radošajā darbnīcā pievienojās citas sabiedrībā pazīstamas personības, lai radītu savu neatkārtojamo džinsa jakas dizainu. Indra savu jaku papildināja ar vairākām košām uzgludināmajām uzlīmēm.

Bet, piemēram, māksliniece Elita Patmalniece, kas radīja vienu no spilgtākajām jakām, dizainā izmantoja daudz zīmējumu un pašas izšūtu aplikāciju. Elita atceras, ka bērnībā viņai bijis džinsa kostīms ar izšūtām puķēm. “Džinss – tā ir klasika, bez kuras nevar iztikt teju neviens. Ikdienā tos reizēm nēsāju arī pati. Agrāk, veidojot tērpus muzikāliem šoviem, bieži izmantoju šādas apdares metodes.”

Arī Dagmāra Legante atzīst, ka labprāt nēsā džinsa jakas, un tās ir gana universālas, lai varētu vilkt gan pie kleitām, gan pie biksēm. Man patīk kombinēt, piemēram, zilu jaku ar baltām biksēm vai melnām ādas biksēm, kas vispār ir klasika.” Dagmāra savas jakas dizainā izmantojusi lielu Elitas Patmalnieces aplikāciju ar seju un pēdām, ko piestiprināja mugurpusē līdzās savam iniciālim – burtam D. “Jaku apšļakstīju arī ar rozā krāsu. Līdzīgi esmu pārtaisījusi vienas bikses, izmantojot balinātāju,” viņa atklāj. “Iespējams, ka arī šīs jakas dizainu vēlāk papildināšu ar balinātāja šļakatām. Ļoti gribējās pielikt un uzlikt vēl kaut ko, tomēr paliku pie principa – less is more jeb mazāk ir vairāk. Arī mana četrus gadus vecā meita tagad vēlas šādu jaku.”

Savukārt Daniels Deksnis un Justs Sirmais savu jaku personalizēšanā izmantoja tikai tekstila krāsu. Daniels atzina, ka apgleznotas jakas nekad nav pabeigtas – tās vienmēr var papildināt ar jauniem zīmējumiem. “Priekšpusē iedvesmojos no dizainera Virdžila Abloha, zīmola Off-White radītāja, bet aizmugurē uzzīmēju portretu, kurā jaušama līdzība ar franču modes mākslinieka Žana–Šarla de Kastelbažaka rokrakstu.” Kā atzīst Daniels, džinsu jaka ir klasisks apģērba gabals, kas atrodams teju katrā garderobē, un viņam vislabāk to patīk kombinēt ar džinsu šortiem vai biksēm – vēlams, vienā tonī. “

Šefpavārs Artūrs Taškāns savas jakas dizainā izmantoja uzšuves un integrēja no kniedēm veidotu, ar sudraba krāsu nopūstu karoti un nazi.

0 replies on “Nemirstoša klasika – džinsa jaka!”