MUIŽĀS UN PILĪS MĒS DEJOSIM

TEHNOPILIS

ir jauna pasākumu sērija, kas apvieno elektronisko mūziku un ceļojumus uz vēsturiskām vietām Latvijā. Pirmais pasākums notiks Ēdoles pilī, kas ir ne tikai muzejs, bet arī viesnīca un atrodas gleznaina ezera krastā. 17. jūlijā uzstāsies ASV tehno mākslinieks Matrixxman. Nākamie pasākumi notiks 7. augustā Cēsu pilī, kur galvenais viesis būs no Itālijas – Emanuels, tehno leibla A R T S vadītājs, un 28. augustā Siguldā mūs apciemos viese no Izraēlas – Anna Haleta. Visos 3 pasākumos tiks organizēta tiešsaistes straumēšana, un organizatori ir pārliecināti, ka tas būs jauns posms reivu kustības attīstībā Latvijā. “Mēs esam pieraduši dejot klubos un pat pludmalēs, bet mani vienmēr interesē sarīkot ballīti neparastā vietā. Pagājušajā gadā mēs ar meitu apceļojām visu Latviju un apbrīnojām, cik skaista ir mūsu daba, un meitai visvairāk patika viduslaiku pilis un to vēsture, vienmēr apvīta ar leģendām. Tad radās ideja, bet ja mēs apvienojam pagātni un nākotni? Galu galā tehno vienmēr ir saukts par muzikālu futūrismu, tā ir eksperimentālā mūzika, un arī pasākumi pilīs ir tīrs eksperiments,” stāsta viena no sērijas organizatorēm Ksenija Kamikaza.

“Mēs ne tikai koncentrējamies uz mūziku, plānots gaismas šovs, videoprojekcijas uz pils sienām un tiešraide no pasākuma internetā,” piebilst Kristiana Kalniņa. Protams, ārvalstu viesus atbalstīs arī vietējie talanti: Latvijas reiveri, labi zināmās VZ, Ikss, Sabinē, bet no Lietuvas ieradīsies Anna Hanna.

17. jūlijs Ēdoles pils | 7. augusts Cēsu pils | 28. augusts Siguldas pilsdrupas | Vairāk info: tehnopilis.com

Carnival Youth NAIVAIS KU-KŪ

“Sveiciens vasarā! ? Latvijā ir fantastiskas pilis un brīnumskaistas muižas, un mēs esam parūpējušies par lielisku iemeslu, lai dotos tās apskatīt! Mūsuprāt, “Naivais ku-kū” – koncertprogramma, kurā izpildām jaunos skaņu kažociņos ieģērbtas visiem mīļas latviešu dziesmas no tādām kinofilmām kā “Četri balti krekli”, “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, “Ceplis”, “Dāvana vientuļai sievietei”, “Blakus” un vēl, un vēl… lieliski iederas šajā estētikā.

Esam noilgojušies pēc iespējas spēlēt koncertus, tādēļ aicinām apceļot Latvijas pērles kopā ar mums! Patiks gan tiem, kuri Imanta Kalniņa un Raimonda Paula labākās dziesmas zina kā alfabētu, gan tiem, kuri ar tām iepazīsies pirmo reizi!” Carnival Youth

23. jūlijs Remtes muiža | 24. jūlijs Lantes muiža | 25. jūlijs Lūznavas muiža | 8. augusts Vecpiebalgas muiža | 22. augusts Mālpils muiža | 28. augusts Stāmerienas pils | 4. septembris Krimuldas muiža | 5. septembris Jaunmoku pils | Vairāk info: carnivalyouth.lv/

BAIBAS SIPENIECES-GAVARES stāvizrāde VIENREIZ JAU VAR ar bufetes elementiem

“2020. gada 21. februārī nosvinēju savus 50. Šis cipars man šausmīgs likās līdz tam brīdim, kamēr nesāku apmeklēt jubilejas ballītes nu gluži normāliem cilvēkiem, proti, brālim, māsai, vīram, draugiem. Tomēr tādas tremolo bungas iekšā jūtu gan! Tie ir tie mani gadi, kuri “tiem trakajiem zirgiem skrien līdz, un aizmirst, vai vakars vai rīts”. Lai novadētos, citu mudināta, pašas intuīcijas vadīta, nolēmu nostāstīt tos stāstus nost, jo liktenis man bijis ļoti vēlīgs, ļaudams satikt tik daudzus trakoti interesantus cilvēkus,” saka Baiba.

“Šajā savā pirmajā stāvizrādē es gribu dalīties ar saviem notikumiem, kuri, pateicoties ārkārtīgi vēlīgam liktenim, ar mani ir notikuši – kāzas, bēres, apkūlības, – ar visu, kas sakrājies. Turklāt tie no manis nekur neiet prom, tāpēc nu šī būs tā reize, kad tas viss “nāks ārā”, saka Baiba.

“Gaidu un ceru, ka pavadītais laiks manā sabiedrībā nebūs sabeigts; tas būs tāds sākums foršam vakaram, jo kad tas beigsies, nakts būs vēl jauna! Uz drīzu tikšanos!” Baiba Sipeniece-Gavare

31. jūlijs Ropažu muiža | 13. augusts Preiļu pils | 15. augusts Cēsu pils | 21. augusts Siguldas pilsdrupas | Biļetes meklēt: bilesuparadize.lv

Baltijas džeza festivāls ŠKIUŅA DŽEZS

Vasaras noslēgumā, no 25. līdz 28. augustam, Rēzeknes novada Lūznavas muižā atkal skanēs džeza mūzika – trešo reizi iecerēta Baltijas džeza festivāla “Škiuņa džezs” norise, iezīmējot to kā stabilu tradīciju Latgales kultūras notikumu gada kalendārā. Lai arī pandēmijas dēļ pastāvošie ierobežojumi arī šogad ievieš zināmas izmaiņas festivāla norisē, taču tā rīkotāju komanda sagatavojusi daudzveidīgu programmu ar Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, ASV un Francijas mūziķu piedalīšanos, cerot, ka vasaras beigās būs iespēja visus notikumus piedzīvot klātienē.

25.08.–28.08. Lūznavas muiža | Vairāk info: luznavasmuiza.lv

Valters Pūce un Dainis Tenis “Radīts Latvijā”

Vasaras skaņu un garšu piedzīvojums pils skaistākajās vietās turpinās.
Šoreiz mākslinieki Valters Pūce un Dainis Tenis no grupas Dagamba uzstāsies uz pils ezera pontona, apmeklētāji tiks sēdināti pie galdiņiem apkārt ezeram. Tiks pasniegtas vieglas uzkodas un šampanieša glāze.

28. jūlijs Jaunpils pils | Vairāk info: jaunpilspils.lv

Pastaigas cauri gadsimtiem

Muzikālas pastaigas cauri gadsimtiem barokāli svinīgā, klasicistiski estētiskā, impresionistiski gaistošā un mūsdienīgi reālistiskā noskaņā. Tā būs iespēja sajust gleznaino Kurzemes auru Padures muižā, tēlaini izteiksmīgus literatūras citējumus aktiera, režisora Ērika Vilsona interpretācijā un baudīt lielisku mūziku čella virtuoza Ērika Kiršfelda, harizmātiskā ģitārista Mika Akota izpildījumā.

? Koncerta programmā J. S. Baha, E. Villalobuša, M. de Faljas, K. Debisī, A. Viņicka, Ņ. Koškina, M. Akota un citu komponistu mūzika.
? Koncerts notiks uz muižas dārza terases un apmeklētāji varēs baudīt muižas parku.
? Apmeklētāji varēs baudīt Smilškalnu vīnu. Visa peļņa aiziet muižas atjaunošanai.
25. jūlijs Padures muiža | Vairāk info: paduremanor.com

RAXTU RAXTI Jaunpils pilī

 

informācija sekos…

 

15. augusts Jaunpils pils | Sekot līdzi: jaunpilspils.lv

Jānis Lūsēns, Zigfrīds Muktupāvels koncertprogrammā “Koncerts”

Šajā koncertā būs dzirdamas dziesmas, kuras komponists rakstījis īpašajai Zigfrīda Muktupāvela balsij un, pateicoties mākslinieku izcilajiem kopdarbiem, iegūlušas tautas atmiņā…

21. augusts Krimuldas muiža | Vairāk info: krimuldasmuiza.lv

Ineta Rudzīte un ģitāristu duets Bague Duo franču Gypsy jazz
Koncertprogramma veidota kā muzikāls stāstu ceļojums, īpaši piedomājot par atmosfēru un vēstījuma noskaņu. Programmā iekļautas gan visiem zināmās franču dzismas: Le Champs Elysees, La vie en rose, arī Le Petite Fleur, C’est Magnifique kā arī dziesma no multfilmas Ratatouille Le festin, u. c.
Koncerts jau ar labām atsauksmēm izskanējis Latgales vēstniecībā “Gors”, Mazmežotnes muižā un Mālpils muižā pat divreiz, kā arī Valkas tautas namā un citur Latvijā.
31. jūlijs Krimuldas muiža | Vairāk info: krimuldasmuiza.lv

Zaļumballe ar Sesto Jūdzi

Jau ceturto reizi Padures muižā uzstāsies Latvijas labākā country grupa. Varēsiet kārtīgi izdejoties muižas parkā! Tiks atskaņoti labākie grupas hiti, kā “Upe”, “Pieci soļi, nedēļa vai mūžs”, “Es esmu atvars nebaidies” u.c. Varēsim dziedāt un dejot līdzi!

Koncerts notiks uz muižas dārza terases, tā kā vietas pietiks visiem un būs arī, kur padancot. Par atspirdzinājumiem rūpēsies Smilškalnu Vīns.

24. jūlijs Padures muiža | Vairāk info: paduremanor.com

Zaļumballe ar grupu Apvedceļš

Jau otrā zaļumballe ar grupu “Apvedceļš”. Ieraksti savā kalendārā un tiekamies.
Tiks atskaņoti labākie grupas labākās dziesmas, kā “Zemenes”, “Margrietiņa”, “Gaujai” u.c. Varēsim dziedāt un dejot līdzi!
Koncerts notiks uz muižas dārza terases, tā kā vietas pietiks visiem un būs arī, kur padancot. Būs bufete ar dzērieniem un uzkodām.

20. augusts Padures muiža | Vairāk info: paduremanor.com

MORETHANSIZE ATGĀDINA – PIRMS DOŠANĀS UZ PASĀKUMU, PĀRBAUDIET PASĀKUMA NORISES NOTEIKUMUS! IEVĒROJIET EPIDEMIOLOĢISKOS NOTEIKUMUS, DISTANCI, KĀ ARĪ SAUDZĒJIET SEVI UN CITUS!

0 replies on “MUIŽĀS UN PILĪS MĒS DEJOSIM”