Morethansize testē: 2019. gada plānotāji

PLĀNOTĀJU IEGĀDES MĒNESIS IR SĀCIES!

Nav noslēpums – gada darbu un laika plānotāja iegāde mēdz būt visai grūta, jo izvēle ir tik liela, ka reizēm var apjukt piedāvājumu klāstā. Šajā rakstā apskatīsim dažus Latvijā ražoto plānotāju piedāvājumus. Mēs noorganizējām nelielu sieviešu fokuss grupu, kas apskatīja, izpētīja plānotājus un dalījās viedokļos par tiem.

Kādiem kritērijiem jāatbilst plānotājam?

Edīte: Noteikti skatos plānotājā uz dizainu. Man patīk, ka ir krāsas, jo plānotājs ir lieta, kas blakus ir katru dienu un tam mani ir jāuzmundrina kaut vai ar krāsu vai skaistiem zīmējumiem. Noteikti atbilstošs manām dzīvesveidam, piemēram, daudz plānoju, jo ir bērni un pierakstu daudz, lai neaizmirstu, tātad jābūt daudz vietas, kur kaut ko uzrakstīt vai uzzīmēt. Man patīk, ja plānotājs  ir dzimtajā valodā – latviešu.

Vai Tu lieto laika plānotāju? Kam Tu pievērs uzmanību, to iegādājoties?

Kristīne: Lapiņas, kladītes un blociņi man patīk kopš sevi atceros. Man to ir pilna māja. Tas pats ar ikgadējiem plānotājiem. Kopš sāku iet vidusskolā, man ir bijis plānotājs. Pirmie bija mazi. Tādi kabatā ieliekami. Augstskolā sāku izmantot jau lielākus un biezākus. Tagad plānotājs man ir svarīgs. Staipu to līdzi praktiski visur. Manam plānotājam jābūt pārredzamai visai nedēļai. Es tos izmantoju, lai plānotu laiku un neaizmirstu kaut izdarīt, kā arī lai pierakstītu pārdomas. Tāpēc vienmēr man svarīgi, kāds ir plānotājam papīrs (struktūra), vai plānotāja dienas “neskrien” viena otrai virsū, lai plānotāja druka nav ļoti “izlecoša” – tam ir jābūt neuzbāzīgam un patīkamam.

Tu apskatīji vairākus plānotājus? Kādi ir Tavi secinājumi un novērojumi?

Elīna: Apskatot visus plānotājus, man šķiet interesanti, ka neviens no tiem nav veidots no pārstrādāta papīra, vai ievērojot kādus citus dabai draudzīgākus principus, iespējams krāsu izvēlēs, tā būtu lieta, par ko aizdomāties. Redzams, ka šogad vairāki plānotāju veidotāji mums liek aizdomāties par budžeta plānošanu, kas noteikti būs labs atgādinātājs plānot savu budžetu. Personīgi man plānotājs ar Ivetas Vaivodes Polar sērijas bildēm šķiet ļoti iedvesmojošs, un, ja plānotājs nav nepieciešams miljons ierakstiem, domāju, ka šis būs īstais iedvesmojošais un motivējošais gada draugs.  Taču īstiem dizaina mīlētājiem ieteiktu izvēlēties “Piparmētra” plānotāju, kas, kā parasti, ir veidots labākajās atturīgajās skandināvu dizaina tradīcijās un šogad arī cietos vākos.

Kādi ir Tavi pirmie iespaidi par apskatītajiem plānotājiem?

Indra Kopumā iespaidi ir ļoti labi. Izvēle ir ļoti plaša un ticu, ka katrs no plānotājiem atrod savu saimnieku. Kas man bija pārsteigums? Plānotājs – I am! Līdz šim nebiju redzējusi plānotājus ar reliģisku saturu. Ļoti kvalitatīvs, skaists un klasisks plānotājs kristīgiem cilvēkiem. Plānotāja ikdienu papildina citāti no bībeles un skaistas bildes. Ļoti patīkami veidots, neitrāls dizains. Personīgi man – ļoti par lielu, bet tiem, kuri mēdz atstāt domas uz papīra tiešām būs priecīgi.  Starp citu, klasiskajiem plānotājiem var piešķirt savu elpu, proti, zīmols  Cimpa Rimpa piedāvā iegādāties plānotāju koka vākos, turklāt,  ar personalizētu gravējumu

Plānotājs “Sapņiem un mērķiem nav robežu ” radīts ar mērķi motivēt. Mani neuzrunāja lapa – iemesli, kāpēc tev tomēr neizlaist treniņu? Šis skaidri norādīja uz mērķa auditoriju. Skaidrs, ka ir jāsporto! Bet, manuprāt, šāda veida uzruna tomēr ierāmē kaut kādu stereotipu, kādai sievietei jābūt. Jauki bija lasīt radītājas vēstuli plānotāja pircējam. Kopumā plānotāji visi kā viens ir kvalitatīvi, ar labu papīru veidoti. Ja man būtu jābūt kritiskai, mani neuzrunāja citāds plānotājs spirāle, jo man tīri no praktiskā viedokļa šī spirāle somā izjuktu. Savukārt plānotājs “the book of the impossible“, sauciet mani par vecu, bet es šādu plānotāju vēlētos latviešu valodā. Tad es plānotu un plānotu to savu budžetu!

Kurš plānotājs Tevi uzrunāja visvairāk un kāpēc?

Sintija: Mani uzrunāja citādais plānotājs. Jo tas patiešām ir citāds! Man patīk atgādinājums par ūdens dzeršanu un tā tālāk. Un man tas šķita tāds, kas atdzīvina sava veida dzīves dienasgrāmatas formātu. Es noteikti nopirktu tādu.

Indra: Es lielākoties daudzas lietas plānoju elektroniski, jo nereti tikšanās ir trīspusēja un tā visvieglāk menedžēt, ja gadījumā tikšanās jāpārceļ, arī ļoti labi kalpo kā atgādinājums. Savukārt klasisko plānotāju izmantoju kā pieraksta kladi. Man ir tendence rakstīt pāri līnijām un iziet no rāmjiem, tāpēc esmu uzticīga Morethansize kladei. Bet no šiem  apskatītajiem plānotājiem es gribētu izcelt divus – Piparmētra un OH my days. Kāpēc? Pilnīgi vienkāršs un neitrāls – man tuvs dizains.

Kristīne: Šogad, piedaloties Morethansize plānotāju degustācijā, man iepatikās trīs. Bet, ja ir jāizvēlas savējais, tad izvēle palika pie diviem: cloudberry un ZIB. Jo tiem abiem bija praktisks nedēļas izvietojums. Bija brīva vieta piezīmēm un patīkamas krāsas. Mākoņoga mazais man noteikti neder, bet lielā versija 100% ir mans. ZIB arī šogad ir mans. Kuru izvēlēšos, to zina Ziemassvētku vecītis.  Es zinu, ka man vienmēr būs papīra plānotājs. Man tiešām patīk rakstīt ar roku un ar krāsainiem rakstāmajiem. Mans plānotājs nekad nebūs elektronisks, tiešām nekad.

Elīna: The book of the impossible ir moderns un interesants. Liek domāt gan par saviem sapņiem, gan arī pieturēties realitātei un plānot mēneša budžetu. Bet mans viennozīmīgi šī gada favorīts ir ZIB.

Edīte: Kā es jau teicu, man ļoti svarīgi ir, lai var pierakstīt, personīgi man patīk I am.

Kurš no plānotājiem iegūst Morethansize gada plānotāja titulu? Pavisam drīz uzzināsi jaunākajā video Morethansize youtube kanālā! Pievienojies!

0 replies on “Morethansize testē: 2019. gada plānotāji”