MORETHANSIZE Oktobra – MUST DO!

Oktobra seriāls – The Handmaid’s Tale/Kalpones stāsts

 

Stāsts notiek pavisam netālā nākotnē, kurā bijušajā ASV teritorijā tiek izveidota jauna valsts – režīms, un kuras galvenais mērķis ir dzīvot dievbijīgi un radīt pēcnācējus. Problēma ir tajā, ka diemžēl lielākā daļa sieviešu ir neauglīgas – tādēļ tiek radīta īpaša sieviešu sistēma (5 tipu sieviešu lomas sabiedrībā), lai rastos pēcnācēji. Šajā laikā, kad sieviešu tiesības ir viens no aktuālākajiem tematiem pasaulē, šajā seriālā noteikti var redzēt, ka ir svarīgi novērtēt mazos dzīves sīkumus. Stāsts ir ļoti skumjš. Tajā ir redzama (kas laikam svarīgāk – arī sajūtams) izvarošana, emocionāla un fiziska vardarbība, un tas viss pelēkos toņos ar ļoti maz krāsām. Sievietes loma ir noniecināta tik ļoti, ka tām ir aizliegts arī lasīt, un meitenēm lasīt nemaz nemāca, jo, lai dzemdētu, lasīt jau nevajag. Seriālā mēs sekojam līdzi handmaid Offred, kurai, neskatoties uz briesmīgo situāciju, kurā viņa ir nonākusi, ir gribasspēks cīnīties un izkļūt no režīma. Šajā seriālā nevarēs redzēt pasaules skaistākos aktierus un drēbes, bet aktieru darbs ir fantastisks, un, lai cik liktenīgs nebūtu viss stāsts, kaisle un mīlestība arī pavīdēs. Šobrīd seriālam ir pieejamas divas sezonas. bet noteikti ieteiktu tam morāli sagatavoties, jo seriāls ir jāredz, bet tas noteikti ir jādara tad, kad esi tam gatava! Seriāls ir pieejams shortcut.lv

Oktobra albums – Sabrina Claudio About time (2017)

Jauna dāma ar samtainu vokālu, ultra sievišķīgu izskatu un, manuprāt, lielu potenciālu muzikālai izcilībai. About time ir veidots deviņdesmito labākajās R&B tradīcijās – lēns, lirisks un juteklisks. Klausoties Sabrinas mūziku var just, kā viņa iepazīst sevi kā sievieti ikdienā un attiecībās. Šo albumu ieteiktu no sākuma paklausīties vienai, jo domāju, ka šīs mūzikas pavadībā noteikti var atvēlēt lielisku laiku sev un pat nedaudz liriski padejot ar sevi sveču gaismā. Protams, neizslēdzot, ka to var darīt arī ar partneri.

Meklē albumu Spotify!

Oktobra pasākums – RIBOCA1 (atvērts līdz 28.10.2018)

Pirmā Rīgas biennāle RIBOCA1 ir notikums, par kuru dzirdējuši ir daudzi, bet jautājums, vai esi jau paspējis to apmeklēt? Ja nē, tad oktobris ir tava pēdējā iespēja. Dzīvojot laikmetīgā vidē ar mīlestību pret mākslu un kultūru, bet bez laikmetīgās mākslas muzeja, RIBOCA1 noteikti ir lielisks un augstas klases mākslas pasākums, ar ko Rīgai ir jālepojas un jāredz. Lokācijas daudz: 8 darbi, daudz un dažādi starptautisku atzinību ieguvuši, bet visi vienuviet tepat – Rīgā. Mākslas biennāle noteikti ir Eiropas līmeņa mākslas notikums, kuru apskatīt ir must-do, it sevišķi oktobrī, kad laukā paliek arvien aukstāks un jāsāk meklēt nodarbes iekštelpās.

Oktobra podcast – LĀČPLĒSENE

Malvine Mennika, papildu savam spilgto rotu un krāšņo kleitu zīmolam malvine.lv, ir sākusi veidot podcast LĀČPLĒSENE, kas ir stāsts par pašmāju iedvesmojošām dāmām. Pirmajā sezonā Malvīne ir aicinājusi pie sevis ciemos Evu Ikstenu-Johansoni, Agnesi Kleinu, Lieni Jurgelāni, Dianu Stupeli un citas lāčplēsenes, kas vēl sekos. Podcast noteikti ir laba alternatīva jau nedaudz piekusušajam radio, kas tev ļauj stundas laikā iepazīt labāk šīs dāmas, kuras savā darbības jomā ir sasniegušas lieliskus rezultātus, kā arī uzzināt, kā tas viss sākās un ko gaidīt nākotnē. Podcast nosaukums ir veidots no malvine.lv izveidotā tēla Lāčplēsene, kas ir sieviešu versija episkajam varonim Lāčplēsim.

Podcast pieejams Shopify un šeit

Oktobra garšas – Rīgas Restorānu nedēļa

 

Restorānu nedēļas laikā labākie Rīgas restorāni ver durvis visiem gardēžiem, kuri ir gatavi ļauties baudpilnam garšas piedzīvojumam par īpaši pievilcīgu cenu – 15 vai 20 eiro par trīs ēdienu maltīti. Visu nedēļu ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesim ir iespēja baudīt konkrētās sezonas labākos produktus, kurus pagatavo pieredzes un izdomas bagāti šefpavāri, piešķirot katram ēdienam mūsdienīgu un izsmalcinātu garšu. Ar restorānu piedāvājumiem varat iepazīties šeit:

Oktobra pirkums.

Ērts, silts, mīksts, pūkains, oversize, ar bizēm , ar bantēm, rakstiem vai apjomīgām tekstūrām.

Oktobra iepirkšanās karalis – DŽEMPERIS.

0 replies on “MORETHANSIZE Oktobra – MUST DO!”