Morethansize ceļo -Taste KULDĪGA!

Ieelpot pavasari un izgaršot Kurzemes pērli Kuldīgu tiešā un pārnesta nozīmē – tāds bija Morethansize komandas meiteņu brīvdienu izbraukuma mērķis. Par laimi jums, taču ne mūsu liekajiem kilogramiem, aizvadītā nedēļas nogale Kuldīgā izvērtās par īstu maltīšu baudīšanas maratonu, ko papildināja arī jaunu un negaidītu zināšanu apguve, jautra kopā būšana, kā arī mūsu pirmā video bloga (jeb moderni – vloga) filmēšanas pieredze. Par to lielu paldies jāsaka zīmolam Samsung, kas mums uzticēja jaunos Samsung Galaxy telefonus, ar kuru palīdzību visas dienas garumā savu izbrukumu cītīgi iemūžinājām arī bildēs.

Kāpēc Kuldīga? Bet kur gan citur varētu doties četras, piedzīvojumu kāras, dzīves baudītājas, ja ne uz restorānu nedēļu “Taste Kuldīga”? Šogad tā Kuldīgā norisinājās pirmo reizi. Veselu septiņu dienu garumā ikvienā vietējā restorānā un kafejnīcā tika sarūpēti lieliski šefpavāru piedāvājumi katrai gaumei.

Mūsu komandas pirmā pieturvieta– kafejnīca “Šarlote”. Nelielā, taču omulīgā kūkotava, mājvietu radusi blakus bijušajam universālveikalam pilsētas laukumā, kur var ērti novietot auto, lai tālāk Kuldīgas apskatei nodotos, kājām ejot. “Šarlotē”, starp citu, baudījām neredzēti lielus un gardus eklērus, kuru gaisīgais pildījums noteikti spēj izraisīt atkarību. Tieši tā arī nodomājām, jo kafejnīca pat svētdienā bija pilna ar apmeklētājiem.

Kuldīga, šķiet, vienmēr ir saistījusi cilvēku prātus un uzmanību. Gleznotāji to salīdzina ar brīnišķīgu un iekārojamu gleznu, nereti tai piedēvējot arī Latvijas mazās Venēcijas titulu. Miers un klusums, kas caurstrāvo pilsētas ielas, tās nesteidzīgā atmosfēra ļauj pilnībā sajust mazpilsētai raksturīgo garu. Baudot jauko pavasara laiku, mūsu ciemošanās Kuldīgā turpinājās aizvien jautrākā gaisotnē.

Pa ceļam no viena restorāna uz nākamo paspējām apmeklēt arī aizraujošo ravioli meistarklasi un paviesojāmies kazas siera produktu degustācijā, apskatījām izstādi– instalāciju “Kuldīgas garša”, kā arī dienas nobeigumā baudījām izcilu trīs ēdienu maltīti pilsētas populārajā itāļu restorānā Goldingen Room.

Ko apskatīt Kuldīgā?

Lielāku un mazāku tūrisma objektu Kuldīgā ir pārpārēm. Te mājvietu raduši vairāki muzeji, arī baznīcas un, protams, Kuldīgas lielākais lepnums- Ventas rumba un tai blakus esošais ķieģeļu tilts. Par šiem objektiem ir runāts un rakstīts patiešām daudz. Nemaz nerunājot par seno viduslaiku arhitektūru un mazo ieliņu labirintiem, kas mūs pavada ik uz soļa.

Kā zināms, katrai pilsētai, rajonam un pat apdzīvotai vietai ir sava seja. Kuldīgas seja ir daudzveidīgās ēku durvis, kas tā vien vilina uz mirkli apstāties un ieskatīties tajās vērīgāk. It sevišķi Vecpilsētā sastopamās koka durvis ir objekti, ko noteikti vērts apskatīt. Tik līdzīgas, taču vienlaicīgi arī tik dažādas, tās gluži neviļus rosina fantāziju – interesanti, kas šeit reiz dzīvojis, kam piederējis viss, kas aiz tām slēpjas…

Vietējie stāsta

Katrā pilsētā ir savas leģendas un nostāsti. Piemēram, runā, ka Kuldīgā esot enerģētiskie punkti, kuros dziednieki smeļas spēkus, kā arī to, ka Kuldīgas apkārtnē ir daudzas mistiskas vietas, piemēram Kundu bezdibenis. Runā, ka kāda no vietējām vidusskolām esot nolādēta, bet, lai vai kā, Kuldīgu noteikti var dēvēt par garšu pilsētu. Te  gandrīz uz katra soļa slēpjas kāda kūkotava vai restorāns, viena izbraukuma laikā paviesoties visās nav iespējams, tādēļ mēs noteikti šeit atgriezīsimies.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.