Mīti un patiesība par veļas žāvētāju

Pirkt vai nepirkt veļas žāvētāju? Šis jautājums aktualizējas īpaši tuvojoties ziemas sezonai. Morethansize aptaujāja savas sekotājas, kā arī sadzīves tehnikas tirgotājus, apkopojot visus mītus un patiesības par veļas žāvētājiem.


Mīti

 • Drēbes ātrāk nolietojas, noplok u. t. t. Žāvē ar veļas žāvētāju vai bez tā, bet tās mainās un mainīsies, ja tās nepareizi mazgā. Katrai auduma šķiedrai ir savas īpatnības, kas ir jāievēro gan pie mazgāšanas, gan pie žāvēšanas. Katram izstrādājumam ir ražotāja birka, kur skaidri un gaiši paskaidrots, ko ar iegādātā izstrādājumu drīkst un nedrīkst darīt. Kā arī ne mazāk svarīgs faktors ir kāds mazgāšanas līdzeklis tiek izmantots. Un būtiski arī, protams, ir ūdens kvalitāte. Reizēm arī ūdens var radīt kādu kaitējumu auduma šķiedrai. Ir dzirdēts, ka veļas žāvētājā drēbes saraujas. Jā, tas ir iespējams, ja Jūs izvēlaties žāvēt savu veļu nepiemērotā režīmā.
 • Ne reizi vien ir dzirdēts, ka apģērbs pēc žāvēšanas veļas žāvētāja kļūst pāris izmērus mazāks. Apģērba saraušanos neizraisa pati ierīce, bet gan cilvēku neuzmanība un veļas žāvēšana pārāk augstā temperatūrā. Tāpēc vispirms labāk iepazīties ar ražotāja sniegtajiem ieteikumiem uz apģērba etiķetes un tos ievērot.
 • Nenormāli patērē elektrību! Te der uzzināt to, ko tad nozīmē apzīmējums  A+++ . šis apzīmējums norāda, cik elektroenerģiju taupoša ir jūsu veļas mašīna. Piemēram, Electrolux Perfect Care 800, iestatot kokvilnas programmu, astoņus kg smagas veļas žāvēšana patērēs aptuveni 1,99kWh elektroenerģijas. Ja elektrības cena ir 0,18 EUR centi, tad viens žāvēšanas cikls izmaksās 36 centus, bet, ja žāvēs uz pusi mazāku veļas daudzumu, veļas mašīna patērēs uz pusi mazāk enerģijas.
 • Visas drēbes tik saburzītas, ka nevar izgludināt. Te atkal ir jautājums, vai esat izvēlējušies pareizo kopšanas režīmu. Un vai esat izpētījuši, kā jākopj konkrētais apģērbs. Vēl viens iemesls, drēbes  saburzās ja pārāk ilgi žāvē un ja žāvē pārāk daudz veļas.
 • Ar kaķa un suņa spalvām tā pat netiks galā. Pateicoties karsta gaisa plūsmai, audums tiek atbrīvots ne tikai no putekļiem, bet arī no spalvām.
 • Žāvētājā nevar žāvēt vilnas un zīda izstrādājumus. Var, ja vien izmanto pareizo režīmu. Piemēram zīmola Elektrolux žāvētājiem ir programma vilnas audumiem, kas ir sertificēta ar zilo Woolmark sertifikātu, kas garantē drošu vilnas un vai “hand wash only” audumu žāvēšanu.
 • Tas aizņemot daudz vietas istabā! Patiesībā veļas žāvētājs aizņem mazāk vietas nekā veļas žāvēšanas statīvs. To var novietot jebkur mājoklī, jo ierīcei nav vajadzīgs ūdens vads, turklāt to var novietot uz veļas mašīnas.

Patiesība

 • Ja žāvējat drēbes vienkārši tās izkarinot, tad mājoklī palielinās mitruma līmenis, un mitrais gaiss ir kaitīgs elpceļiem, it sevišķi alerģiskiem cilvēkiem.
 • Mazgājot drēbes auduma šķiedra plok, atstājot aiz sevis putekļus. Žāvēšanās procesā šie putekļi tiek izpūsti no šķiedras un uzglabājas konteinerā. Līdz ar to izstrādājums tiek atbrīvots no putekļiem, kas var kaitēt īpaši alerģiskiem cilvēkiem.
 • Drēbes vairs nav jāgludina! Ir apģērbu izstrādājumu kopums, kuram patiesi vairs nebūs nepieciešama gludināšana ar noteikumu, ja pēc žāvēšanas procesa šīs lietas tiek pareizi uzglabātas. Bet labā ziņa – jaunās paaudzes žāvētājos ir pieejama tāda funkcija kā drēbju atsvaidzināšana un ikvienu drēbi var visai ātri “izgludināt”.
 • Māja vairs neizskatās pēc drēbju skapja vai noliktavas. Arī palagi vairs nekarājas uz durvīm.
 • Pēc mazgāšanas ikviens apģērba gabals, īpaši gultas veļa un dvieļi, ir mīksti un patīkami taustei.
 • Bieži vien apģērbs tiek pāržāvēts. Bet šo problēmu palīdz atrisināt veļas žāvētāji ar mitruma sensoriem, kas žāvēšanu pārtrauc, tiklīdz drēbes ir sausas.


Ielāgo!!

Vienmēr izmanto pielāgotu žāvēšanu, proti, izvērtē un tikai tad žāvē!

 1. Pēc auduma tipa – kokvilna, vilna, džinsa audums, u. c.
 2. Pēc apģērba veida – virsdrēbes, veļa, krekli, džinsi, tekstils u. c.
 3. Pēc auduma sausuma pakāpes – pilnīgi sausas, gandrīz vai daļēji sausas.
 4.  Dvieļus ieteicas žāvēt atsevišķi.

 

Veļas žāvētāja galvenās funkcijas:

 1. Tvaika funkcija – ļauj atsvaidzināt un samazināt kroku dauudzumu drēbēm  kuras  drīkst mazgāt tikai ķīmiskajā tīrītavā.
 2. Saudzīgas žāvēšanas funkcija – labi tiek galā ar vilnas un zīda žāvēšanu, piemērota apakšveļas, izejamo tērpu un sporta apģērbu žāvēšanai.
 3. Vieglas gludināšanas programma – ļauj izvairīties no veļas papildus gludināšanas, nodrošinot patīkamu un gludu audumu.
 4. Pretburzīšanas programma – papildu piesardzības solis, lai veļa un krekli izskatītos ideāli un tos varētu izmantot uzreiz pēc žāvēšanas.
 5. Atliktais starts – dažkārt žāvēšanu ir ērti atlikt uz vēlāku laiku vai uz nakti. Izmantojot modeļus ar atlikto startu, saņemsi izžāvētās drēbes sev vēlamajā laikā.
0 replies on “Mīti un patiesība par veļas žāvētāju”