MIRDZOŠA ĀDA ZIEMAS SALĀ

Ziemas ikdiena ir ņiprs sals, ass vējš un zema gaisa temperatūra, kas nes ne tikai nepatīkamas sajūtas, bet arī dažādas ādas problēmas, piemēram, ādas sausums, nieze vai apsārtums. Ziemā kosmētikas līdzekļu izmantošana var būt tikai ārēja palīdzība ādai, tāpēc Rimi Gardēde, uztura eksperte Inga Pūce iesaka īpaši ziemā domāt par sabalansētu, bagātīgu uzturu, lai ķermenis pilnībā būtu gatavs ziemai. Savā ikdienas uzturā pievērs uzmanību sekojošajiem 5 ēdieniem, lai Tava āda nebaidītos asā vēja un mirdzētu ziemas salā.

PIENA PRODUKTI

Graudaugiem atbilstoša un draudzīga produktu grupa ir piena produkti, kas ne tikai palīdz tiem uzsūkties organismā, bet arī apmierina mūsu ķermeņa vēlmes pēc ziemas laikā tik nepieciešamās taukvielām. Tāpēc, kā neliels ieteikums no uztura speciālistes, ir auzu pārslu putru ziemā gatavot ar pienu, nevis ūdeni, jo šo kombināciju kuņģis pārstrādā veiksmīgāk un uzsūkšanās process norit raitāk, kas atsaucās arī uz mūsu ādas.

Savā uzturā iekļauj: sviestu, pienu un jogurtu

GRAUDAUGI

Graudaugi satur krietnu devu vitamīnu kompleksa, kas izcili nostiprina ādas aizsargspēju pret ārējiem apstākļiem. Ziemas laikā īpaši ieteicami ir pilngraudi, kas satur gan minerālvielas un virkni B grupas vitamīnu, gan eļļā šķīstošos vitamīnus (E, D), kas ādai sniedz nepieciešamo mitrumu, uzlabo ādas krāsu un novērš sausuma, niezes un apsārtuma pazīmes. Šo pārtikas grupu savā ēdienkartē tieši ziemā ieteicams izmantot nedaudz vairāk kā ierasts.

Savā ēdienkartē iekļauj: auzu pārslas, bulguru, prosu, grūbas, griķus, kuskusu, rīsus

TAUKI

Ziemas periodā noteikti nevajadzētu atteikties no labos taukus saturošiem produktiem, it īpaši dažādām eļļām. Gada dzestrākajā periodā eļļu uz ādas smērēt var jebkura ādas tipa cilvēki – tā pabaros un mitrinās ādas virsējo slāni.

Savā uzturā iekļauj: dažādu riekstu, sēklu un augļu eļļas, īpaši, vīnogu kauliņu un valrikstu eļļas, zivis, avokado, olas

DĀRZEŅI

Lai rūpētos par savu ādu, dārzeņi ir jāēd ne tikai vasarā, tos iesaka lietot cauru gadu. Ādai īpaši draudzīgi ir tumšie dārzeņi, tajā skaitā, baklažāni, brokoļi, avokado, zaļie salāti un dīksti. Savukārt tiem, kuri ziemas laikā cīnās ar sausu galvas ādu, papildus uzturā ieteicams lietot burkānus un pākšaugus, kas ir lielisks B6 vitamīna avots un palīdz cīņā par veselu galvas ādu, kā arī dod organismam mundrumu.

Savā uzturā iekļauj: baklažānus, brokoļus, avokado, salātus, dīgstus, papriku, tomātus

ŽĀVĒTI AUGĻI

Tā kā minerālvielu lietošana uzturā ir viens no veselīgas ādas priekšnoteikumiem, uztura speciāliste iesaka ziemā našķēties ar žāvētiem augļiem. Rozīnes, žāvētas dzērvenes, kā arī āboli satur gana lielu daudzumu dzelzs, gan kāliju un kalciju, kas mitrina ādu, cīnās pret ādas niezi, kā arī uzlabo nagu, matu un zobu stāvokli. Kā arī tieši žāvēti augļi nerada liekās enerģijas rezerves kā tas mēs gadīties ar dažādiem saldumiem.

Savā uzturā iekļauj: aprikozes, plūmes,vīģes, ananāsus, ābolus

0 replies on “MIRDZOŠA ĀDA ZIEMAS SALĀ”