Meža garša ēdamkarotē!

Rudens nāk ar sēņot prieku un, ja vien ir zināma kāda īpaša vieta, kurā sēnes patiešam atrodamas – prieks ir dubultīgs! Šoreiz piedāvājam Morethansize sekotājas Ritas neizsakāmi gardās un aromātiskās zupas recepti. Rita ir īsta gardēde, un viņas receptes būs sastopamas mūsu lapā arī turpmāk.

Nepieciešamie produkti:

ēdamās meža sēnes

burkāni, kartupeļi, sīpoli

lauru lapas

diļļu kāti

melnie un baltie pipari

nerafinēta saulespuķu eļļa

Pagatavošana:
  • Ielej katlā ūdeni un liec vārīties. Kamēr ūdens vārās, nomizo burkānu un kartupeļus. To, cik daudz un kā griezt – kubiciņos, salmiņos vai rīvēt, vienmēr izvēlies pēc savas patikas un ērtības.
  • Verdošā ūdenī liec sagatavotos dārzeņus, pāris lauru lapas, dažus diļļu kātus, pustējkaroti veselus melnos piparus un pasāli.
  • Kāmēr dārzeņi viegli burbuļo, sagatavo sēnes un sīpolus (nomazgā, kārtīgi nosusini, sagriez). Eļļā apcep sēnes un sīpolus. Pasāli. Te ideāli iederēsies baltie pipari! Kad sēnītes un sīpoli gatavi, pievieno viņiem 1 ēdamkaroti nerafinētās saulespuķu eļļas. Apmaisi un liec visu klāt dārzeņiem. Vāri uz vismazākās uguns, līdz dārzeņi gatavi.
  • Pasniedz ar dillītēm, rupjmaizi un skābo krējumu (vai sojas jogurtu).

Padoms: Zupu, tāpat kā citus ēdienus, kas sastāv no vairākiem sagatavošanas posmiem, vislabāk ir sālīt katrā gatavošanas posmā. Bet raugi, lai nepārsāli! Vienmēr mazliet pagaršo buljonu.

citas Ritas receptes meklē šeit

0 replies on “Meža garša ēdamkarotē!”