Meklējot īsto

Īstajam jābūt tādam kā ērtām čībām, kurās jūties labi, brīvi, tev nav jādomā, ko padomās, ko nepadomās, vai ir mugurā šis vai tas, kā izskatīsies… Īstajam jābūt tādam, kurā vari rast mieru, izlādēties, uzturēt formu, izbaudīt laiku, kuru izdevies veltīt sev. Jā, es runāju par īsto sporta klubu.

MANS ĪSTAIS

Daudzas sievietes ar sportu ir uz tu, citas minstinās starp tu un jūs, citas ir ļoti uz jūs, bet citas… Citām citas lietas galvā. Bet es tomēr domāju, ka jautājums ir par īsto vietu, kurā jūties iederīgi, kurā jūties saskaņā ar sevi. Un, pēc sevis spriežot, zinu, ka visgrūtākais ir saņemties un sākt meklēt to īsto sporta klubu, kas tad būs tā meka tev, tavam ķermenim un garam, kurā uzlādēsies, izlādēsies un rūpēsies par sevi. Agrāk apmeklēju to sporta klubu, kas tuvāk mājām, lai nebūtu nekādu iespēju aizbildināties, ka auksti, tālu vai nav pa ceļam – tas atradās lielveikalā, cauri kuram, gribot vai negibot, bija jāiet un attaisnojuma, lai neuzbrauktu ceturtajā stāvā, īsti nebija.

Mūsu attiecības sākās pamazām – sākumā iepazīstot nodarbību klāstu, kas tiek piedāvāts. Sāku ar Body Art un pilašu apmeklējumiem, bet gadu gaitā biju uz teju visām nodarbībām un pazinu visus trenerus, un izbaudīju visdažādāko treniņu iedarbību uz sava ķermeņa. Arī kikboksu, jā. Kādu laiku gāju arī pie privāta trenera, kas izveidoja programmu un arī uzmanīja, vai ar pietiekamu biežumu un intensitāti apmeklēju treniņus. Vispār sporta klubs ir tāda kā ģimene – vesela pasaule, kurā ir sava iedibinātā kārtība. Tur tu aprunājies ar savu treneri, domā, ko esi ēdis un ko neesi, centies izcīnīt ar sevi visas cīņas – pēc vieglākām un smagākām darba dienām vai darba cēlieniem. Sporta klubs ir meka ķermenim, vismaz muskuļiem noteikti. Hm, jā… Un, atgriežoties sporta klubā pēc brīvdienām, vienmēr jūties sakautrējies, ja esi brīvdienās “iznīcinājis” visu to, ko abi ar treneri esat iepriekšējā nedēļā sastrādājuši.

LIKTENĪGĀ IZVĒLE

Kas ir tie kritēriji, pēc kuriem izvēlamies sporta klubu:

  • tuvu dzīvesvietai;
  • parkinga esamība, ja esi auto vadītāja;
  • abonementa cena;
  • privātā treniņa cena;
  • grupu treniņu programma un klāsts;
  • tīras ģērbtuves un kvalitatīva duša;
  • fēni;
  • iespēja noīrēt dvieli, skapīti;
  • u. c. kritēriji.

Manos kritērijos noteikti ir tas, ka es vēlējos, lai laiks, ko pavadu sporta klubā, būtu īpašs, mierīgs un iedvesmojošs, gluži kā spa apmeklējums, tāpēc, veicot izpēti, secināju, ka klusu, mierīgu un iedevesmojošu vietu, kur sportot, atrast nav tik viegli. Biju manījusi sev instagramā sekojam kādu sporta kluba kontu. Sporta klubs, kas atrodas ar skatu uz Vecrīgu un izskatās dikti labi, bet tāpat baidījos, ka tas būs pilns uzpumpētu lūpu, krūšu, skaļu izsaucienu u. t. t., bet pēc sporta kluba pirmā apmeklējuma un aprunāšanās ar darbiniekiem, secināju, ka nē. Latvijā eksistē sporta klubs, kurā ir ierobežots abonementu skaits, kurā vari justies īpaši kaut vai attieksmes, skaistotelpu un nepiespiestās atmosfēras dēļ. Jā, jāsaka, ka abonementa cena nav no lētākajām, toties motivē biežāk apmeklēt sporta klubu un piedevām – iekļauti dvieļi, krēmi, šampūni, kondicionieri, vatītes un citas normālas higiēnas lietas, lai nav kā kamielim jāstaipa milzīga soma ar visu sev nepieciešamo iedzīvi.

PLĀKSTERIS

Pēc teju pieciem gadiem vienā sporta klubā, līdz ar dzīvesvietas maiņu, nolēmu, ka pienācis laiks arī mainīt sporta klubu. Tas ir kā mainīt veselu daļu dzīves. Jāsaka, ka gadu laikā bija tik pierasts redzēt vienus un tos pašus cilvēkus tur ik dienas, bet tad, ieejot jaunā sporta klubā, tu jūties neiederīgs, jo tajā valda sava kārtība – “savējie” nāk, sasveicinās un dodas virzienos, kurus perfekti pārzina. Noteikti iesaku, sākot apmeklēt jaunu sporta klubu, pirmkārt, sākt ar grupu treniņu apmeklējumiem un saprast, to, kādi treneri te strādā, un kāda atmosfēra ir grupu treniņos. Bet, ja tuvāka ir svaru zāle, tad bez vismaz vienreizēja privātā treniņa trenera vadībā, manuprāt, neiztikt. Lai arī trenažieri nav kosmosa zinātne, un tie ir daudz maz līdzīgi visos sporta klubos, tomēr treneris palīdzēs labāk saprast, kur un kas atrodas, kā regulējas u. t. t. Plus būs arī tas, ka būs vismaz viens cilvēks, ko te jau pazīsi.

Jāteic, ka sporta klubs, kuru nu esmu iesaukusi par plāksteri, kas nāca pēc manas pirmās “mīlestības”, laika pārbaudi neizturēja un neba tāpēc, ka nodarbības būtu sliktas, nē, tieši otrādi – enerģijas pilnas, vitālas, jautras, bet burzma sporta klubā bija pārāk liela. Pārāk daudz cilvēku, pārāk trokšņaina vide un sliktā dienā nejutos tā, ka vēlētos uz turieni doties, jo varētu satikt kādu, ko pazīstu un tad būtu kā strausam – jāmeklē smilšu čupa, kurā iebāzt galvu. Ieklausoties sevī, sapratu, ka man sporta klubā nepieciešams miers, laiks, ko varu veltīt sev, savai treniņu programmai, nedomājot par to, ko satikšu, vai labi izskatīšos, jo, jāatzīst, ka sporta klubos mēs tomēr “ievērtējam” cits citu un, ja tur ir iespēja satikt vēl savas industrijas darboņus un savējos, laikā, kam jāpieder tikai tev – nē, tas nav domāts man.

Sporta klubā Only Private Fitness club pie trenera Edgara izveidoju sev treniņu programmu, kas palīdz tikt uz kājām pēc mazas ķermeņa traumas. Programma veidota rūpīgi iedziļinoties un uzklausot visu, rūpīgi izanalizējot to, kas šobrīd ir un kas nav manam ķermenim komfortabli. Kas interesanti, programma sagatavota 3 nedēļas dienām ar atšķirīgiem vingrinājumiem, kas neļauj ieslīgt rutīnā. Un, skats uz Vecrīgu, pildot kardio vingrinājumus neapnīk nekad un, ja nu apniks, pieejams iebūvēts TV, kuru skatīties vai tracking trases no visas pasaules, kas, kā jau šajos laikos piedienas, pieejamas virtuāli uz tava skrejceliņa. Es nesolu mūžīgu uzticību šim sporta klubam, bet šajās attiecībās šeit, ar sevi, šobrīd jūtos saskaņā, un tas ir galvenais – būt aktīvai un būt saskaņā ar sevi. Vismaz man šobrīd.

P. s. Ja arī Tu vēlies izmēģināt Only Private Fitness club piedāvājumu, tad, lūk,’ tev būs – FITNESS TREATMENT @ONLYPRIVATE par tikai 28 EUR. Tajā iekļauts viens kluba apmeklējums personāltrenera uzraudzībā, tvaika pirts, sauna. Protams, dvieļi un ķermeņa kopšanas kosmētika, kā arī veselīgais smoothie pēc manas receptes – mango, banāns, proteīna pulveris un chia sēklas. Esi vesela, sporto un atrodi savu ĪSTO, pēc kura apeklējuma vari justies kā no jauna piedzimusi! Nepieciešama iepriekšēja pierakstīšanās pa telefonu 29321279 (Eva).

Autors: Kristīne Komorovska

0 replies on “Meklējot īsto”