Marinētprieks! Gurķi/kabači/pupiņas Grašu gaumē!

Processed with VSCO with a6 preset
Visa pamatu pamats ir marināde. Tā visam ir viena. Parasti katra saimniece kaut ko piekoriģē. Man patīk mazliet maigāka, lai arī bērni var droši ēst. Bet katrai marinādei var likt vairāk cukuru, tad rezultāts būs saldāks. Ja ļoti garšo etiķis, var likt vairāk etiķi. Man ir zelta vidusceļš. Receptes no manas vecmāmiņas. Garšai svarīgi tas, ko liekat burciņās.

Universālā Grašu marināde:

Uz 2 litriem ūdens nepieciešams – 16 ēdamkarotes 9% etiķi (esenci nekad neizmantoju), 2 ēd. k. sāls un 1 ēd. k. cukurs.

 Marinētie gurķi un kabači (viss pilnīgi vienādi):

Sastāvdaļas:

Skābā ķiršu lapa;

Upeņu lapa;

Lauru lapa;

Dilles;

Ķiploks (es izmantoju tikai Latvijā audzētus, jo tiem ir perfekta garša);

Veseli melnie pipari.

Ja garšo, var likt klāt (mazliet) kaltētu mārrutka lapu.

p.s. ātrajiem gurķiem (taisu lielā stikla traukā apēšanai uzreiz) viss tas pats, tikai bez lauru lapas!

Gatavošana

Sterilās burciņās saliek visas lapas. Es lieku pa vienai (ķirsis, upene, lauru lapa, šad tad pielieku mārrutka lapu, nedaudz). Dilles. Tad lieku ķiplokus. Aptuveni 3-4 daiviņas (lielākās sagriežu uz pusēm). Tad beru 8-10 melnos piparus. Kārtojam burkās gurķus (ja ir maziņi, lieku veselus, ja lielāki, tad griežu ripiņās, daiviņās utt.). Virsū lej karstu marinādi. Uzliek vāciņus (negriež ciet). Un burkas karsē 82 – 85 ° 4 – 5 minūtes. Burkas izceļ, aizgriež vākus un saliek uz dvielīša apgāztas otrādi. Apsedz ar citu dvielīti (tas, lai pakāpeniski atdziest un, lai uzpūšot vējam ,nesaplaisā burkas). Kad atdzisušas, var nest uz pagrabu! Lai garšo!

Ar kabaci viss process tas pats. Tikai karsē 85 ° 5 – 7 minūtes.

Marinētas sviesta pupiņas

Universālā Grašu marināde: uz 2 litriem ūdens nepieciešams – 16 ēdamkarotes 9% etiķi (esenci nekad neizmantoju), 2 ēdamkarotes sāls un 1 ēdamkarote cukurs.

Sastāvdaļas:

Grašu universālā marināde;

Svaigas sviesta pupiņas;

Ķiploks;

Lauru lapa;

Veseli melnie pipari;

Var arī smaržīgos piparus.

Pupiņas nomazgā. Sagriež. Kārtojam sterilās burkās; apakšā ķiploku, lauru lapu un piparus (ja gribās asu, pieliek čillī). Liekam pupiņas. Lejam virsū karstu marinādi. Uzliekam vāciņus un liekam burciņas karsēties uz 85° aptuveni 10 – 12 minūtes. Tad kārtīgi aizvāko. Liek uz dvielīša otrādi. Kad atdziest, nesam uz pagrabu!

Marinētas pupiņas var izmantot kā uzkodu papildinājumu vai salātos.

Svarīgi!!!

Vienmēr visas burkas un vāciņus (gan saldajām, gan vīriešu zaptēm, marinējumiem un citiem meistardarbiem) vajag sterilizēt. Citas saimnieces burkas cep cepeškrāsnī. Es tās novāru ūdenī. Kad atdziest, salieku tīrās kartona kastēs un izmantoju, kad sāku saimniekot.

Gatavojot gardumus ziemai, vienmēr var fantazēt un spēlēties ar garšvielām un marinādi. Ja atrodat savu īsto recepti, noteikti uzreiz pierakstiet!

Lai jums izdodas un garšo!

0 replies on “Marinētprieks! Gurķi/kabači/pupiņas Grašu gaumē!”