Maize pārdzimst, kļūstot par pilnvērtīgu ēdienreizi!

“Latvijas Maiznieks” ir viena no lielākajām maizes ceptuvēm Latvijā, kas savu pirmo kukulīti izcepa nu jau 50 gadus atpakaļ! Maizes meistari – tehnologi – rūpīgi seko līdzi visiem jauninājumiem, ieviešot progresīvas tehnoloģijas un vienlaikus saglabājot vecās maizes cepšanas tradīcijas, kas veidotas un lolotas no gada uz gadu. Šobrīd “Latvijas Maiznieks” ir izstrādājis jaunu produktu līniju “Maiziņš”, kurā iekļauti septiņi jauni veidi – siera, dārzeņu, pilngraudu, auzu, rudzu, kaņepju un grieķu jogurta porciju maizītes. Maiziņa nosaukums radies pateicoties “Latvijas Maiznieks”  uzņēmuma pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītāja Māra Daudes bērniem, kas maizīti mīļī dēvē par maiziņu.

Runājot par maizi, vai zināji, ka 79% Latvijas maizes patērētājiem ir svarīgi, lai maize ir ražota Latvijā, savukārt 71% atzīst, ka svarīgs ir arī tās sastāvs, secināts “Latvijas Maiznieks” veiktajā pētījumā. Analizējot ēst gatavošanas paradumus, noskaidrots, ka 55% respondentu izmēģina jaunas ēdienu receptes vismaz reizi mēnesī, iedvesmu meklējot internetā.

Tāpat Ksenija atzīst, ka konsultējot klientus, pamana jaunu fenomenu Latvijas vidē – maize kā jēdziens piedzīvo savu pārdzimšanu! Ja agrāk maizi vairāk lietoja kā papildinājumu pie pamatēdiena un sviestmaize sastāvēja vien no dažām desas vai siera šķēlēm, tad tagad maize pati par sevi ir pilnvērtīgs ēdiens. Arī sviestmaizes jeb sendviči tagad ir radošāki, un pēc būtības ir pilnvērtīga ēdienreize ar dažāda veida gaļu, sieriem, humusu, avokado un visu dārzeņu kombinācijām. Viņa norāda, ka latvieši veic pareizo maizes izvēli, priekšroku dodot pilngraudu maizei, kā arī sēklu un kliju maizei — tās ir visveselīgākās maizes.

“Latvijas Maiznieks” “Maiziņš” līnija jau pieejama veikalos! Meklē siera, dārzeņu, pilngraudu, auzu, rudzu, kaņepju un grieķu jogurta porciju maizītes jeb “Maiziņu”!

Kas tad ir porcijmaizīte? Porcijmaizīte ir iespējams viena no universālākajām maizēm. Tā ir maize, kas gatava tapt par maltīti – jau gatava porcija! Tā ir veidojusies, ejot līdzi mūsu straujajam dzīvesstilam un augstajām prasībām pret produktiem, estētiskām ēdienreizēm un garšu. Steidzīgajiem tā būs garda un ātra uzkoda, bet prasīgiem gardēžiem vai eksperimentu mīļotājiem tā būs īstā maize, ar kuru ļaut vaļu fantāzijai. Turklāt, novērotās tendences liecina, ka pircēji izvēlas maizi ar pievienoto vērtību, kur maizes sastāvam pievienots jogurts, dārzeņi, sēklas un citi labumi – gluži kā jaunajās “Maiziņš” porcijmaizītēs!

Pētījums parāda, ka Latvijā maizi paterē 83% iedzīvotāju. Liela daļa patērētāju atzina, ka maizi viņi izmanto arī uzkodu gatavošanā. Līdz ar to paterētājs maizi izmanto ne tikai brokastīs, bet arī pusdienās un vakariņās! Jā, maizi var ēst arī vakariņās! Uztura speciāliste Ksenija Andrijanova norādīja, ka ar mēru, bet var! Viņa iesaka izvēlēties tumšākas krāsas maizes šķēli ar liesu sieru, humusu vai dārzeņiem.

0 replies on “Maize pārdzimst, kļūstot par pilnvērtīgu ēdienreizi!”