Maijs – Kas? Kur? Kad?

25. maijā Grobiņā gaidāms 9. Dzīvās vēstures festivāls „Seeburg”, kurā kopīgi atdzīvināsim seno baltu apmetni Ālandes upes krastos.

Festivāla ietvaros vēstures izziņa mīsies ar iespēju atpūsties ģimenes un draugu lokā. Būs iespējams vērot vēsturisku kauju rekonstrukciju; ieklausīties aizrautīgu zinātāju vēstures stāstos sāgu teltī; vērot kara spēli Bugurts un senas amatu prasmes tuvplānā, kā arī senu liellaivu plūdumu Ālandes upē.

Vēstures rekonstrukcijas klubus vai 4 personu grupas, kas vēlas piedalīties Seeborgas kara spēlē un apņemas cīnīties par balvu. Obligātās prasības komandas dalībniekiem: Seeborgas laikmetam atbilstošs apģērbs un apavi (VII-XI gs.), bruņucepure, ķermeņa aizsardzībai biezs, polsterēts vamzis ar garām piedurknēm vai bruņukrekls. Cimdi, polsterēti, ar papildus aizsargelemntiem. Koka ieroču atdarinājumus, kakla un zoda aizsargelementus cīņas norisei nodrošina organizatori.

Grobiņas zemi ir minušas leģendām apvīto vikingu pēdas. Aicinām festivālā “Seeburg” iepazīt Grobiņas vēsturiskas vietas un objektus!

Muzeju nakts – 2019. gada 18.maijā

Iekļaujoties Latvijas simtgades stāstā, Muzeju nakts tēma 2019. gadā ir Tālavas taurētājs.

2019. gads, kad atzīmējam Brīvības cīņu simtgadi, ir īstais brīdis pieminēt gan karalauka varonību, gan novērtēt tos, kuru cīņas ierocis ir vārds un taure, spalva un ota. Katram laikam ir savi nepakļāvīgie – sava ceļa gājēji, kas idejas vārdā grauj mūrus un nesatricināmi nostājas pret straumi. Rūdolfa Blaumaņa apdziedātais drosmīgais un neuzpērkamais sendienu varonis – Tālavas taurētājs – lai ir kā simbols tautas varoņgaram, kas ļāvis mums piedzīvot Latvijas simtgadi.

2019. gada Muzeju naktī 18. maijā muzejos celsim godā visu laikmetu un visu novadu varoņus un izdzīvosim viņu varoņstāstus!

Starptautiskais piekrastes pārgājiens COASTLINE TREK

11.05

11. maijā jau otro gadu Lietuvā populārais piekrastes pārgājiens ir pārkāpis robežu un piedāvās aktīvu atpūtu dabā un izaicinājumu sev – izvēlies vienu no pieciem maršrutiem 15-100 km garumā un baudi Liepājas un apkārtnes novadu piekrastes burvību, vienlaicīgi izaicinot sevi dažādu grūtības pakāpju maršrutos!

Alus festivāls “Latviabeerfest

Festivālā “Latviabeerfest” tiek pārstāvētas gan Latvijas, gan tuvu un tālu ārvalstu alus darītavas. Kā arī būs pārstāvēti visdažādākie craft alus segmenta pārstāvji – sākot no Rīgā tik reti sastopamās “Kolnasētas” alus darītavas produkcijas, beidzot ar pašu jaunāko alus darītavu “Teika“.

Sadarbībā ar “LIVE RIGA” festivāla teritorijā pirmo reizi būs arī “Riga restaurant week” un “Riga wine week“, kur apmeklētāji varēs izbaudīt plaši atzītu un novērtētu restorānu piedāvātu izsmalcinātu ēdienu saderību ar alu.

Maģisko sajūtu nakts

   04.05

Atklājot vasaras sezonu Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā, apmeklētāji ir aicināti uz “Maģisko sajūtu nakti”, lai baudītu gaismu, krāsu, skaņu un garšu simfoniju.

Vakara gaitā Gaujas Stāvo krastu Sajūtu Parkā varēsiet baudīt Maģisko gaismu spēles, saklausīt muzikantus kokos, vērot sapņu burātājus, censties nepalaist garām un notvert ar skatienu maģiskās meža būtnes, dodoties uz kādu no brīvdabas koncertu vietām vai brīvdabas teātri. Būs paredzēta īpaša programma un zona arī pasākuma mazajiem apmeklētājiem!

Maģisko sajūtu nakts noslēgsies ar uguņošanu gleznainajos Gaujas krastos.

Festivāls “Kino pedālis”

10-11.05

Ja mīli braukt ar velosipēdu un baudīt brīvdabas kino neierastās vietās, ar īpaši veidotu filmu programmu, tad esi aicināts uz festivālu “Kino pedālis” Valmierā.

Festivāls piedāvās plašu un aizraujošu pasākuma programmu, kas patiks gan dažāda vecuma un kino gaumes, gan riteņbraukšanas izturības līmeņu dalībniekiem – draugu kompānijām, ģimenēm ar bērniem, kā arī pieredzējušiem pedāļu minējiem. Vairāk info šeit

Mākslas un mūzikas festivāls “SevenHills” Rēzeknē

24-26.05

Dzīvo skulptūru un ugunsskulptūru šovs, gaismas projekcijas, laikmetīgās mākslas performances, dienas un vakara koncerti!

Foto: publicitātes materiāli

Rododendru nakts rapsodija

30.05- 01.06

Rododendru ziedēšanas pilnbriedā, līdz ar krēslas iestāšanos, Babītes rododendru dārzs atdzīvosies noskaņu un sajūtu pasākumā “Rododendru nakts rapsodija”, kas aicinās krāsu un smaržu ceļojumā, ļaujot iebrist rododendru ziedu kupenās un izbaudīt akustiskās mūzikas skaņas.

0 replies on “Maijs – Kas? Kur? Kad?”