Laužam stila likumus!

Daudzās stila ābecēs, dažādās rokasgrāmatās un tā saucamajos “bookazīnos” jeb dzīvesstila tematiskajos žurnālos, daudz rakstīts par stila un gaumes likumiem. Neliela daļa no tiem veltīta arī plus size figūru īpašniecēm. Tajos norādīts, ko drīkst un – ko nedrīkst valkāt plus size sievietes, kā arī – kādi stila knifi būtu jāievēro. Morethansize komandas mērķis – pierādīt, ka grāmatās rakstītie stila likumi neattiecas uz 21. gadsimta sievieti, turklāt tie veidoti senā pagātnē. Šo likumu pamatā visbiežāk dominē konkrēto grāmatu autoru personīgā gaume un viņu subjektīvā izpratne par pareizo.

1. likums: plus izmēra sievietēm būtu jāizvairās no košiem, krāsainiem rakstiem, audumiem, kā arī plisētiem vai kupliem svārkiem!

!!! Natalja pielaikoja tendenci, kurā apvienojas abi aizliegumi; proti – plisēti svārki un koši, apjomīgi raksti. Kāds ir panāktais rezultāts? Raksti šķietami padara lielāku apjomu, bet tajā pašā laikā vizuāli ievērojami slaidina vidukli. Jāatzīst gan, ka, izvēloties šādus svārkus, priekšroku dodam vienkrāsainām blūzēm, T – krekliem vai džemperiem.

2. likums: nekādas horizontālas svītras.

Viens komplekts – divas versijas!

Sportiski!

Modīgi!

!!! Pastāv viedoklis, ka horizontālas svītras vizuāli palielina apjomu, padara resnāku! Jā, ja tās koncentrējas apjomīgākajās vietās; bet vienlaikus tās var arī palīdzēt sabalansēt tēlu. Proti – ja esi apveltīta ar nelielām krūtīm, bet apjomīgu sēžamvietu. Šajā gadījumā horizontālu līniju klātbūtne krūšu zonā būtu pat vēlama. Tas vizuāli izlīdzinās ķermeņa proporcijas.

3. likums: ja esi nestandarta lielumā, jāizvairās no gaišām krāsām, jo tās piedod apjomu.

!!! Gaiša krāsa noteikti ir pamanāmāka, nekā tumšās krāsas, bet – ja augumam tiek piemeklēts piemērots fasons, krāsa vien nedarīs jūs lielāku, kāda esat. Izvēloties gaišas krāsas apģērbu, uzmanību jāpievērš vairākām būtiskām lietām. Pirmkārt, audumam, no kura radīts tērps, jābūt stingram, formu saturošam. Otrkārt – nekāds apspiests apģērbs! Treškārt – jāizvēlas veļa bez mežģīnēm.

4. likums: nekāds mini!

!!! Kurš gan var aizliegt nēsāt mini kleitas, ja tās kleitu nēsātājai izskatās burvīgi? Ja Dievs tev ir dāvājis skaistas, tvirtas kājas – kādēļ gan tās nerādīt?

5. likums: nedrīkst izvēlēties caurspīdīga auduma drēbes.

!!! Man ir pretjautājums – kāpēc? Tādēļ, ka kādam varētu būt aizspriedumi pret pārlieki lielo miesu? Protams, ka drīkst! Reizēm caurspīdīga auduma tekstūras dara tēlu filigrānu un vieglu!

6. likums: nekādas uzliktās kabatas.

!!! Brigitai mugurā žakete ar uzliktām kabatām krūšu zonā. Vecais likums vēsta, ka jebkādas uzliktās kabatas piedod apjomu, bet reizēm tās var pat palīdzēt harmonizēt tēlu, izlīdzināt figūras proporciju. Taisnība ir tikai viena – tām nebūtu jābūt novietotām uz ķermeņa apjomīgākajām vietām. Ja daba devusi slaidus gurnus un apjomīgas krūtis, kabatām būtu vēlams atrasties gurnu, nevis krūšu zonā. Nav viena likuma visām; šis ir jāskata ļoti individuāli.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.