Laipni lūgta MORETHANSIZE pasaulē!

Vai dzīves jēgu iespējams raksturot vienā vārdā? Vai varbūt teikumā? Un vai tā vispār ir jāraksturo? Var jau, protams, vienkārši dzīvot nost un ķert mirkli, bet vienu es zinu droši – šo mirkli ikdienas skrējienā ir jāspēj arī izbaudīt. Savādāk tāda riņķošana ap savu asi vien sanāk. Darbs – mājas – bērni – ģimene – 100 un 1 pienākums un varbūt, ja paveicas, arī kāds brīvs vakars, kad beidzot atkorķēt vīna pudeli vai aiziet ar draudzenēm uz kino. Un tam visam pa vidu laiks, kas tikai iet uz priekšu, bet nez kāpēc nedara mūs tā pa īstam laimīgas. Tad varbūt šī mirkļa tveršana un izbaudīšana arī ir tā īstā dzīves jēga, garša vai esence – sauc, kā nu gribi. Lai kā tur arī nebūtu, mums, sievietēm, papildus iedvesmas deva ikdienā noteikti nenāk par ļaunu. Un, ja arī Tu esi viena no viņām, kas vēlas baudīt dzīvi, necenšoties atbilst katram sabiedrības uzstādītajam standartam, paplašināt horizontus un, galu galā, kārtējo reizi pārliecināties, ka arī tepat, Latvijā, viss ir iespējams, tad Tu pavisam noteikti esi nonākusi īstajā vietā.

Laipni lūgta Morethansize pasaulē – interaktīvajā tiešsaites žurnālā, kas radīts tieši tādām sievietēm kā Tu un es, lai mūs ik mēnesi izklaidētu, informētu, iedvesmotu un, kas ir ne mazāk svarīgi, arī palīdzētu ik pa laikam notvert to, tik izslavēto, dzīves baudu aiz astes. Bet, kas tas īsti ir – Morethansize, Tu droši vien jautāsi. Tā, tēlaini runājot, tā varētu būt Tava labākā draudzene, vai varbūt pagaidām vienkārši domubiedre, kas Tev, pirmkārt jau, nemācīs dzīvot. Viņa neliks ietilpt konkrētos rāmjos un noteikti arī nespiedīs “sēdēt uz diētām”, lai varbūt kaut kad līdzinies tām mistiskajām parīzietēm, kuras dzīvē neviens tāpat nekad nav saticis. Citiem vārdiem sakot, tā ir aizraujoša, daudzveidīga un vizuāli baudāma lasāmviela par modes un skaistuma aktualitātēm, garšīgiem ēdieniem, inovatīvām idejām, galvu reibinošiem eksperimentiem, superīgiem atklājumiem un citām, sievietēm tuvām tēmām, ko bez kompleksiem baudīt arī tad, ja Tavs izmērs ir krietni virs 42.

Žurnāla idejas autore un tā galvenais stūrakmens ir Indra Salceviča – pieprasīta stiliste, atzīta modes dizainere, mīloša sieva un mamma, kā arī  uzticama draudzene vienā personā. Visticamāk, jau būsi viņu iepriekš manījusi kādā no pašmāju glancēto žurnālu lappusēm vai TV kanālu raidījumiem. Ārpus darba Indra pavada laiku, tiekoties ar draugiem, baudot nesteidzīgas sarunas un gardas vakariņas, ceļojot, vai arī skatoties kādu šausmu filmu, kas tik labi palīdz atslēgties no visa apkārtējā. Protams, savulaik viņas ikdienā neiztrūka arī virkne diētu, kas beigu beigās tomēr lika apstāties un saprast, ka sevi ir jāprot pieņemt tieši tādu, kāda esi. Šobrīd Indras kolorīto dzīvi izkrāšņo vēl viens jauns projekts jeb, pareizāk sakot, sirdslieta, kas, rūpīgi izlolota, nu jau kopš pagājušā gada nogales sevi digitālo mediju vidē piesaka kā Morethansize. Kā Indra atklāj, jau pats žurnāla nosaukums norāda, ka dzīve ir kas vairāk par ietilpšanu 36. izmēra apģērbā, jo ne jau tur tā laime apslēpta. Un taisnība jau vien ir, tikai arī līdz šai taisnībai ir jānonāk. Bet tieši tāpēc jau mēs esam šeit.

Arī Morethansize ideja nebūt nav nejaušība. Sākotnējais Indras plāns bija radīt personīgo blogu, bet vēlāk tas apauga ar domām par stila bilžu veidošanu un video filmēšanu. Tad arī kļuva skaidrs, ka tam ir jābūt kam vairāk, jo viens cilvēks tīri fiziski nevar visu laiku būt gan kadrā, gan aiz tā, lai ilgtermiņā veidotu kreatīvu un vienmēr aizraujošu saturu. Tā maz pamazām radās doma par komandas veidošanu, kas nu kļuvusi par interaktīvā žurnāla radošo kodolu Indras, Brigitas, Natālijas un Zandas sastāvā. Viņas visas ir skaistas, radošas un dzīvi mīlošas sievietes, kas nesūkstās par grūtībām un nekritizē citus, bet gan izmanto katru dzīves sniegto iespēju un vienkārši bauda mirkli. Katra no viņām ir personība ar atšķirīgām interesēm un dzīves pieredzi, bet tieši visu četru kopīgajā prāta vētras lidojumā raisās labākās domas un dzimst aizvien jaunas idejas. “Man ir svarīgi, lai cilvēki deg par ideju un ir tajā iekšā līdz galam. Es apzinos, ka esmu radījusi sava veida piedzīvojumu un vēlos, lai šis piedzīvojums ir saistošs visai komandai,” atklāj Indra. Tieši ideju virknēšana, aizrautīgi smiekli, jautras kopbildes, video filmēšanas mirkļi un viss pārējais, kas saistās ar savstarpējo komunikāciju, ir tas, kas komandas biedrenēm satura radīšanas procesā sagādā lielāko prieku.

Sevi pašu Indra raksturotu kā enerģisku un neskaitāmām idejām bagātu. Šķiet, to viņai netrūkst nekad. Iedvesmojoties no pozitīviem, neatlaidīgiem un mērķtiecīgiem cilvēkiem, arī pašai gribas darīt aizvien vairāk. Jebkuru panākumu pamatā, Indrasprāt, ir skaidra valoda un spēja riskēt, nebaidīties no kritikas, māksla uz visu paskatīties ar skaidru galvu un atzīt arī kļūdas un neveiksmes, no kurām mēs neviens neesam pasargāts. Žurnāla veidošana bijusi samērā spontāna ideja, bet ne velti pastāv uzskats, ka tās labākās idejas dzimst neplānoti. Kā izrādās, arī ar mediju vidi projekta autore iepazinās gandrīz vai nejauši. “Apzināti es vēlējos radīt tikai modi, bet dzīve iegrozījās arī mediju lauciņā – darbs redakcijās, stilista pienākumi. Tā ir liela atbildība, jo man visu laiku jābūt lietas kursā par visiem aktuālākajiem modes pasaules jaunumiem. Es gan skaidri apzinos to, ka tas, kas patīk man un ko es iegādāšos savai garderobei, iespējams, nepatiks Sandrai vai Dacei, un es nevaru citiem uzspiest savu personīgo gaumi. Informācijai, kuru sniedzu, ir jābūt noderīgai visiem. Tāpēc es cenšos būt elastīga, spēju saprast gan meiteni, kura dzīvo luksus klases dzīvi, gan arī to, kuras ikdiena aizrit laukos. Gadu gaitā esmu sapratusi, ka nav jēgas tērēt enerģiju cilvēku stila kritizēšanā, viņus gluži vienkārši ir jāizglīto.” Un tieši par to ir arī Morethansize – par sievietēm, kuras ir tik dažādas, bet kuras vieno vēlme izskatīties labi un būt harmonijā pašām ar sevi.

Attīstoties mūsdienu tehnoloģijām un iespējām, arī patērētāju prasības nenoliedzami ir vairākkārt augušas. Varētu pat šķist, ka šajā laikmetā radīt ko jaunu, svaigu, vēl nebijušu un pārsteidzošu ir kļuvis teju neiespējami, taču, par spīti visam, Morethansize komanda nebūt nedomā apstāties pie sasniegtā un tic, ka darot viss kļūst iespējams.  Starp citu, jau šomēnes žurnāla saturs būs pieejams arī angļu valodā, kas nozīmē, ka mūsu kļūs vēl vairāk un mēs būsim vēl dažādākas.  Jo ne jau tikai Latvijā sievietes alkst no sirds ēst, lūgties un mīlēt. Tāpēc gribētos ticēt, ka ar laiku Morthansize kļūs kaut par nelielu daļu no vispasaules bodypozitive  jeb  ķermeņa pozitīvās domāšana kustības. Vai nav lielisks sākums kam jaunam, sievišķīgam un aizraujošam? Tiekamies arī turpmāk, un lai mums visām iedvesmas pilna ikdiena!

Autors : Daiga Zīmele  foto : Aiga Rēdmane, Toms Norde

0 replies on “Laipni lūgta MORETHANSIZE pasaulē!”