Laimes un miera atslēga – dārzkopība!

Jaunākie pētījumi liecina, ka dārzkopība ir viena no labas pašsajūtas un laimes atslēgām. Atsaucoties uz zīmola Fiskars veiktā “Happiness Survey 2019” pētījuma rezultātiem, cilvēki, kuri pavada laiku dārzā, ir ne tikai laimīgāki par tiem, kuri to nedara, bet arī dārzkopību uzskata par savu vispārēju laimes avotu. Saskaņā ar pētījumu – dārznieki jūtas laimīgi, ja dārza darbos nedēļā vidēji pavada 4,4 stundas. Aizvadītajā nedēļā Morethansize Indra viesojās zīmola Fiskars ballītē, kuras laikā viņai bija iespēja ne tikai pašai pagatavot kādu ziedu kompozīciju, bet arī uzzināt dažādus padomus dārza kopšanas jautājumos.

Izvēlies ērtus darbarīkus

Dārzkopības eksperte norāda, ka svarīgs patīkamas dārzkopības nosacījums noteikti ir arī pareizu dārza instrumentu izvēle. Protams, daudz ko var izdarīt arī ar rokām un standarta lāpstu, tomēr ir vērts piemeklēt attiecīgus darbarīkus dažādām situācijām, lai varētu izbaudīt dārzkopības smalkās nianses. Tā piemēram, Fiskars Xact™ instrumenti ir speciāli izstrādāti, lai atvieglotu dārzkopības procesu. Ne mazāk būtisks ir arī šo instrumentu kalpošanas laiks – ir svarīgi, lai pēc aktīvās dārzkopības sezonas tos varētu droši nolikt malā līdz nākamajai lietošanas reizei. Fiskars jaunais dārzkopības darbarīku klāsts ietver instrumentus ar izturīgām oglekļa tērauda detaļām, kas ievērojami paildzina to kalpošanas laiku. Fiskars instrumentu plašais klāsts ir piemērots katram dārzkopības darbam, kā arī dažādiem “profesionalitātes” līmeņiem, pieejami rīki gan augsnes aerācijai, gan arī vienkāršākām darbībām – sakņu un nezāļu likvidēšanai.

Mēs – Fiskars komanda – ticam, ka šajā tehnoloģiju laikmetā laika pavadīšana pie dabas kļūs arvien nozīmīgāka cilvēku dzīvēs. Izmantojot instrumentus, kas atvieglo dārzkopību, mēs ticam, ka darbi raisās ātrāk, vieglāk un bez stresa, kas nav mazāk svarīgi. Vēlam, lai dārzkopība kļūst par veselīgu prieka un laimes avotu,”stāsta Fiskars zīmola un mārketinga vadītāja Marika Orkamo.

Aktivitātes labsajūtai

Minna Huotilainen, Helsinku Universitātes smadzeņu darbības pētniece, apgalvo, ka mūsdienu sabiedrības ikdienas dzīve norit tik lielā steigā, ka cilvēkiem ir grūtības koncentrēties. Viņa uzsver, ka ir svarīgi atpūsties gan darbā, gan brīvajā laikā. Tāpat arī viņa skaidro, ka dārzkopība, kas tiek veikta mierā, klusumā vai ar dabas skaņām fonā, ļauj mūsu smadzenēm atpūsties un ieklausīties klusumā. Tieši klusums atstāj pozitīvu ietekmi uz cilvēka pašsajūtu, samazinot stresa līmeni. “Ja mēs pastāvīgi tiekam nodarbināti, mūsu prāts un ķermenis nogurst. Dārzkopība ļauj mums nedaudz atpūsties no aizņemtajām dzīvēm un pabūt pie dabas,” skaidro Minna Huotilainen.

Dārzkopībai ir jābūt ērtai un patīkamai

Latvijas Universitātes Botāniskā dārza eksperte Ingūna Gudrupa skaidro: “Lai dārzkopību pārņemtu kā hobiju vai pat iemīlētu to, cilvēkiem, kuri līdz šim bijuši uz “jūs” ar rušināšanos dobēs, iesaku sākt darboties pamazām, lai tas nesagādātu liekas raizes un rūpes.” Ingūna Gudrupa skaidro, ka prieku var sagādāt arī it kā vienkārša telpaugu pārstādīšana, kas tomēr prasa laiku un atbildību, taču tikpat labi arī iesācēji var izpaust savu radošumu un veidot savas augu kompozīcijas, ar kurām rotāt palodzes, balkonus un piemājas dārzu

Fiskars ir pasaulē vadošais dzīvesstila zīmols, kas apņēmies iedrošināt cilvēkus veidot savu pasauli gan mājokļos, gan dārzā. Uzņēmums, kas 1649. gadā nelielā Somijas ciematā darbību sāka kā čugunlietuve ar īpaši izstrādātu dizainu iedrošina uz ikdienas radošumu. Lai iegūtu papildu informāciju, lūdzu, apmeklējiet www.fiskars.com.

Informāciju sagatavoja: D. Mežule

0 replies on “Laimes un miera atslēga – dārzkopība!”