kurp doties? septembris

Hieronīma Bosa darbu multimediālās izstādes „Alegorijas. Slepenās zīmes”

Lēmums jauno kultūras un radošo sezonu atklāt ar Hieronīma Bosa darbiem nav nejaušs: ņemot vērā pašreizējos notikumus pasaulē, pandēmiju un politisko nestabilitāti, meistara darbi ir pārsteidzoši iederīgi. Mākslinieka daiļrade liek aizdomāties par esamības jēgu un pārvērtēt, ar ko mēs piepildām dzīvi. „Sarīkojuma viesus gaida pilnīga iedziļināšanās ne tikai slavenā meistara darbos, ko nodrošina jaunākās multimediālās tehnoloģijas, bet arī viņa biogrāfijā: īsfilma par Hieronīmu Bosu iepazīstina mūs ar viņa dzīvi un daiļradi, un mēs kopā pacentīsimies atklāt Hieronīma Bosa alegorijām un slepenām zīmēm pārbagāto darbu noslēpumus,” stāsta Digital Art House dibinātājs Romāns Morozovs. Biļetes meklēt šeit

Street food festivāls Daugavpilī

No plkst. 12.00 līdz 22.00 pilsētas ciemiņi un iedzīvotāji varēs nobaudīt garšīgu ēdienu, ko pagatavojuši vietējie restorāni un kafejnīcas, jauki pavadīt laiku baudot maltīti svaigā gaisā, klausīties mūziku un satikt sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus.

Street Food festivāls – tā ir lieliska iespēja kopā ar ģimeni un draugiem neierastā veidā pavadīt laiku baudot gastronomisko piedāvājumu. Daugavpils ēdinātāju piedāvājums būs daudzveidīgs, lai ikviens varētu sev piemeklēt atbilstošo. Ēdieni tiks gatavoti turpat uz ielas, lai tie būtu viegli paņemami līdzi, kā arī tiks piedāvāta iespēja tos baudīt sēžot pie galdiņiem.

Īpašais piedāvājums šajā pasākumā būs populārāko Daugavpils kafejnīcu un restorānu ēdienu gatavošanas šovs un meistarklases, kuru laikā pasākuma apmeklētāji varēs ne tikai nobaudīt ēdienus, bet arī vērot to pagatavošanu. pasākuma norises vieta – Vienības laukums

Gaujas pārgājiens ar Trektours Latvia

 

Kad saule vēl silda, taču daba jau pamazām tērpjas savā zelta rotā, Cēsu, Amatas un Priekuļu novados norisināsies ainavisks pārgājiens. 15, 21 vai 31 km. maršrutos dalībniekiem būs iespēja sajust Cēsu pilsētas elpu, kas apvieno vēsturi ar mūsdienām, kā arī Gaujas Nacionālā dabas parka taku neskarto dabu. Pārgājienu rīkotāji ir biedrība “Trektours” – Baltijas valstīs lielāko kājāmgājēju pārgājienu organizatori, kas ar saviem maršrutiem aicina izpētīt Lietuvu, Latviju un Poliju. Vairāk info šeit

Ceļo ar ģimeni Jelgavā un apkārtnē!

Ikviens aicināts piedalīties ciklā “Septembrī ceļo ar ģimeni Jelgavā un apkārtnē”, kura ietvaros septembra nedēļas nogalēs norisināsies tūrisma aktivitātes un pasākumi Jelgavas pilsētā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā. Ģimenēm būs iespēja apmeklēt gan saimniecības, gan ražotnes, gan arī muzejus un ekspozīcijas, lai izzinātu, nogaršotu, apskatītu un piedzīvotu!

Plašāka informācija par katras nedēļas nogales piedāvājumu un aktivitātēm šeit: visit.jelgava.lv!

Rīgas krāmu tirgus

Retro lietu tirdziņā apmeklētāji varēs atrast skaistas, interesantas un noderīgas lietas ar stāstu – sākot no porcelāna traukiem un kristāla vāzēm līdz par vintage brošiņām, vesturiskām naudas zīmēm, vinila platēm un citām oriģinālām laika liecībām!

Tirdziņš jau sesto sezonu darbosies ar mērķi attīstīt un iedzīvināt labākās Eiropas brīvdabas krāmu tirgu tradīcijas Rīgā, kad par tirgotāju var kļūt ikviens, kam ir kas vērtīgs krājumā. Pircējiem savukārt šādi krāmu tirdziņi ir lieliska iespēja atrast interesantas un unikālas lietas ar vēsturi un, iegādājoties tās, dot tām jaunu dzīvi!

UZMANĪBU! Tiksimies Spīķeros 12.septembrī no 12.00 līdz 17.00!

Viskija meistarklase Rīgā

Mākoņa Viskija Meistarklases ir projekts, kas radies, lai kopā ar citiem domubiedriem izzinātu viskija vēsturi, iepazītu tā garšas nianses, nobaudītu pasaulslavenus un ne tik pazīstamus eksemplārus. Taču pāri visam – pavadītu izglītojošu un izklaidējošu vakaru lieliskā sabiedrībā, uzklausot citu klātesošo “mednieku” stāstus un apmainoties padomiem un pieredzēm.

biļetes meklēt šeit

Sagatavoja: I.Salceviča, foto: publicitātes materiāli

0 replies on “kurp doties? septembris”