Kas ir detox jeb īstā detoksikācijas recepte

Tuvojas pavasaris, īpaši piemērots laiks detokcikācijai. Organisms ir gatavs atbrīvoties no ziemas laikā uzkrātajām rezervēm un sākt gatavoties pavasara režīmam. Rinda krāsainu pudelīšu, kas pildīta ar bieži nebaudāmām sulām, paciņas ar pulverīšiem vai tabletes. Tieši tā vairums no mums vizualizē detoksikāciju. Bet detoksikācija ir daudz kas vairāk. Neļaujieties stereotipiem un atrodiet savu detoksikācijas veidu.

Kas vispār ir detoksikācija? Pamatā ar to saprot organismu attīrīšanu no smagajiem metāliem, šlakvielām, konservantiem un toksīniem, vielām, kas ir bīstamas mūsu organismam. Skeptiķi uzskata, ka organisms pats spēj veiksmīgi atbrīvoties no tam kaitīgajām vielām. Un jā, tā tiešām ir, bet jārēķinās, ka ne vienmēr orgāni, kas atbildīgi par organisma attīrīšanu, ir spējīgi darboties pareizi. Spēju pašattīrīties ietekmē vides piesārņojums, gēni, ikdienas satricinājumi un ikdienas ēdienkarte. Jāatzīst, ka mēs dzīvojām vidē, kurā ir gaisa piesārņojums, ne vienmēr izkustamies un bieži ikdienā neievērojam sabalansētu diētu.

Tas ir iemesls kādēļ uz mūsu ādas parādās negatīvas sekas, parādās izmaiņas noskaņojumā, kopējā pašsajūtā un fiziskajā veselībā. Pirmais signāls, ka organismam nepieciešama detoksikācija ir bezspēks, izsitumi, nepareiza vēdera izeja un pietūkuši locekļi.

Kādu detoksikācijas veidu izvēlēties? Diemžēl, bet nav vienas detoksikācijas receptes, kas strādās mums visiem. Katrs organisms un tā pieredzētas ir unikāls kopums, tāpēc katram ir nepieciešama sava unikālā recepte. Sulu kūres, medijos populārākais detoksikācijas veids, ir tikai viena no daudzajām programmām, turklāt viena no strīdīgākajām gan rezultātu, gan veselības uzlabošanas ziņā. Daudzi ārsti un zinātnieki apgalvo, ka tas ir viens no mārketinga trikiem, kurš nesniedz solīto rezultātu.

Izvēloties kādu no kompāniju piedāvātajām ātrajām detoksikācijas programmām ir jāpadomā vai tiks sasniegst vēlamais mērķis. Vairākos pētījumos ir noskaidrots, ka organisma attīrīšanai ir jāvelta no divām nedēļām līdz 2 mēnešiem. Un vislabāk to veikt ar sabalansētu uzturu, ne sulu kūri, kas vairāk varētu kalpot kā atslodzes dienu programma.

Sabalansēts uzturs. Detoksikācijas laikā no ēdienkartes jāizslēdz gaļa, zivis, jūras produkti, piena produkti, olas, pusfabrikāti, cepti ēdieni, ātrās uzkodas, kofeīns, cukurs un glutēns. Tavam uzturam jābūt krāsainam – izvēlies augļus, zaļumus, dārzeņus un papildini to visu ar pākšaugiem. Ēdienkartē iekļauj ikdienas superfūdus – kurkumu, ingveru un citronu. Lieto tikai labos taukus – olīveļļu, linsēkļu eļļu, avokado.  Našķojies ar riekstiem un sēklām. Un ikdienā dzer daudz šķidruma, vislabāk ūdeni istabas temperatūrā ar pilīti citrona sulas, zāļu tēju vai, ja pieejamas, bērzu sulas.

Ja neesi gatava mainīt savu ikdienas ēdienkarti pastāv vairākas nelielas ikdienas izmaiņas vai noteiktas procedūras, kas var kalpot kā detoksikācija.

ŪDENS! Jā, tas pats vecais ūdens, ko visi slavē. Tā ir pati vienkāršākā detoksikācijas recepte – pietiekoša ūdens daudzuma lietošana ikdienā. Ūdens ne tikai izvada toksīnus no gremošanas sistēmas, bet arī no visiem citiem orgāniem un ķermeņa šūnām. Minimālais ūdens daaudzums, ko dienā izdzert ir viens litrs, maksimums – atkarīgs no tā, ko saka tavs organisms. Kādu ūdeni dzert? Ūdeni par ko esi pārliecināts – ūdeni pudelēs vai no pārbaudītām ūdens ņemšanas vietām.

Vienkāršs veids kā ikdienā atbrīvoties no toksīniem ir saunas vai pirts apmeklējums pēc iespējas un patikas. Svīšana ir dabisks veids kā no organisma izvadīt toksīnus.

Lielisks veids kā atbrīvoties no kaitīgajām vielām ir paātrināt šķidruma apmaiņas procesus organismā. To ir iespējams paveikt ar limfodrenāžu. Lai gan limfodrenāžā biežāk tiek izmanota dažādās anticelulīta programmās, tā palīdz novērst liekā šķidruma uzkrāšanos un pastirpina limfas plūsmu, tādējādi izvadot kaitīgās vielas no organisma.

Lieliska procedūra, kas palīdz izvadīt kaitīgās vielas, ir ietīšanās, īpaši izmantojot jūras aļģes. To sastāvā slēpjas vielas, kas dziļi iedarbojas uz ādu, tādējādi sasniedzot tauku slāņus, kuros slēpjas toksīni.

0 replies on “Kas ir detox jeb īstā detoksikācijas recepte”