Kā neglītais kļuva par jauno normu

Pirms vairākiem gadiem, par sliktu gaumi tika uzskatītas krosenes un botas ārpus sporta zāles. Modei mainoties, sportiska stila apavi ir kļuvuši par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Dāmas, kuras ilgus gadus devušas priekšroku šikām špiļenēm, atgriezās uz zemes, izvēloties to, ko internets jau šobrīd humoristiski dēvē par “dad shoes”.

.
.
Robežu pazušana starp subkultūrām un kopējais modes apjukums deva dzīvību trendiem, kurus par tādiem reizēm nosaukt ir visai problemātiski. Tiem nav precīza raksturojuma vai laika perioda, kurš diktētu savus likumus. Nostaļģija pēc 90tiem sāka savu manifestu īstajā brīdī. Deficīta laiks, kurš iemācīja būt radošiem, špikot no žurnāliem jaunāko modi un pārtaisīt veco pa jaunam, atrast savu lojālo “farsofšiku”, lai tiktu pie tām džinsām ātrāk par jebkuru citu – tie bija tie laiki, kad ielu modē valdīja haoss.

VETEMENTS X REEBOK
Genetically Modified Pump Distressed Leather And Mesh Sneakers
€850  – matchesfashion.com

LOEWE
High Top Sneaker Dinosaur Green
€520 – loewe.com

FENTY X PUMA
ANKLE STRAP SNEAKER
€190 – commune.lv

TWIST & TANGO
Berlin Sneakers Red
€169.90 – bubbleroom.eu

ZARA
KRĀSAINAS TENISKURPES AR PLATFORMU
€49,95 – zara.com

RICK OWENS
SS18 DIRT OFF-THE-RUNWAY HIKING SPARTAN
€ 1.080 – rickowens.eu

ADIDAS X RAF SIMONS
New Runner lace-up sneakers
€405 – farfetch.com

Šobrīd ir diezgan līdzīga situācija. Individualitāte ir augstu novērtēta, un nav brīnums, ka massmarketa veikaliem sarūk peļņa un pieprasījums. Vintage drēbju bodes piedzīvo renesansi. Luksus segmenta zīmoli pielāgojas šī brīža pircēja vēlmēm, glamūru aizstājot ar grandžu. Patiesiem modes faniem nav problēmu sakombinēt humpalu drēbes ar luksus zīmolu aksesuāriem un otrādi. Ar ko šobrīd var izcelties un piederēt “izredzēto” kopienai, ir viennozīmīgi –  ar apaviem. Ažiotāža, kuru izraisa kārotais apavu pāris, lojāliem zīmolu draugiem nav izsakāma vārdos, tikai raksti medijos – “izpārdots online vietnēs 2 stundu laikā”, vai “mājaslapa uzkārās”, vai “1200eur+ nemaz nav bijis šķērslis”, – atspoguļo patieso trakumu pēc retiem, dīvainiem un pārspīlēti dārgiem apaviem.
.
Mēs apkopojām šīs sezonas vispieprasītākos apavu modeļus pēc interneta ažiotāžas un zīmola pieprasījuma. Viennozīmīgi – kādam tie patiks, un kādam nē. Vai mēs drīkstam saukt tos par “neglītiem”,  vai tomēr jāsaka – “citiem”? Tas, ko saucam par skaistu, ir mainījies gadu simtu un kultūras attīstības gaitā. Ne visi nosauks šos par neglītim, bet šādi raksturojot šos darinājumus, mēs uzliekam birku, kas ietekmēs arī turpmāko  domāšanu.

ADIDAS BY RAF SIMONS
Ozweego III sneakers
€350 – mytheresa.com

BALENCIAGA X CROCS
Foam Platform Sandals
€695 – balenciaga.com

Alexander McQueen
RUNNER
€490 – alexandermcqueen.com

NIKE
Air VaporMax 97 Japan
€225 – Citysport Latvia

BALENCIAGA
Triple S sneakers
€850 – boutique only

LOUIS VUITTON
ARCHLIGHT SNEAKER
€790 – louisvuitton.com 

ADIDAS
Twinstrike ADV sneakers
€187  – farfetch.com

Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.