Kā mēs Balto kleitu Rīgā lūkojāmies!

Gada sākumā Morethansize FB lapā izsludināja reālas līgavas meklējumus, lai kopā ar īstu līgavu ļautos visiem kāzu gatavošanās etapiem. Pielaikojām karstākās matu sakārtojumu un manikīra tendences, baudījām balles, meklējām skaistākās precību vietas, kā arī devāmies Rīgā meklēt to īsto un vienīgo balto kleitu. Mūsu kāzu kleitas meklējumi sākās slavenajā Avotu ielas kāzu salonu kvartālā!

Apmeklētie kāzu saloni bija ļoti atšķirīgi, atšķirīga bija arī apkalpošana. Vienā salonā pielaikojām vairākas vienādas kleitas, bet pārdevēja mums mēģināja iestāstīt, ka tās ir dažādas. Kādā citā salonā mums vienkārši atcirta – tādā izmērā mums kleitu nav. Bija arī salona pārstāve, kura atteicās uz pasūtījuma piegādāt izvēlēto kleitu kura noskatīta katalogā – teikdama, ka tādu kleitu nepasūtīs un viss. Interesanti kādēļ? Sekoja atbilde: jo izvēlētā kleita esot pārāk dārga. Cenu politika arī visai dažāda – jo sliktāks audums un kleitas šūšanas kvalitāte, jo lētāka cena. Kāzu Kleitu Latvijā var iegādāties arī ZARAS ikdienas kleitas cenā, sākot no 100 EUR. Bet kā mēs novērojām, daudz maz kvalitatīva auduma un šuvuma kleitas sākas no 600 EUR uz augšu. Mēs ar Aiju kleitu neatradām, tādēļ mūsu meklējumi turpinājās interneta dzīlēs.

Nataļjas kāzu kleitas meklējums

 

Nevaru pateikt, ka mans kāzu kleitas meklējums sākās ļoti spoži. Pirms kāzu kleitas meklēšanas es apņēmos nomest uzēstos ziemas kilogramus, tāpēc nekur īpaši nesteidzos. Kāzu kleitu sāku meklēt 5 vai 4 mēnešus pirms kāzām.

Kleitas šūšanas iespējas domu pat neapsvēru, jo nezināju līdz sīkumiem, kādu tieši kleitu redzu mūsu kāzu dienā, ka arī nevarēju uzticēties šuvējai un baidījos vilties.

Tā kā es visu dzīvi biju skeptiski noskaņota pret Avotu ielas kāzu saloniem, pirmais, kur es devos bija viens grezns salons ar spāņu kleitām, tālu prom no Avotu ielas. Pirms iešanas uz to, es mēģināju noskaidrot, vai vispār man ir jēga tur doties un tērēt savu laiku, mani pārliecināja, ka jēga ir. Kad aizbraucu uz to, sapratu, ka jēgas nebija un uzreiz vīlos, jo kleitas, kādas es biju iedomājusies mērīt, vispār nebija. Man iedeva vienu neglītu kleitu, kura vispār neatbilda ne vienai manai vēlmei, es to uzmērīju ķeksīša pēc. Pēc tam salona saimniece parādīja man katalogus, norādot uz vienu kleitu un teica, ka tā noteikti labi izskatīsies un tā ir jāsūta, bet es nebiju gatava tērēt ~3000 eur par kaķi maisā, kā arī vispār tādu lielu summu. Vēlāk, tā atzinās, ka plus size kleitas viņai nav izdevīgi sūtīt, tā būtu tikai neizdevīga naudas saldēšana.

Balstoties uz savu pirmo pieredzi, nākamreiz es ieplānoju veselu dienu, kad varēšu doties uz kāzu saloniem, lai redzētu visu piedāvājumu. Tā kā Rīgā kazu salonu izvēle nav īpaši plaša, pēc savas draudzenes pārliecinošiem argumentiem es devos tieši uz Avotu ielas saloniem, iepriekš visus apzvanot un jautājot par savu 44. izmēru. Tobrīd, kleitu sortiments bija diezgan līdzīgs – mežģīnes, mežģīnes un vēlreiz mežģīnes, es nevēlējos precēties mežģīņu kleitā, jo tās man nešķita oriģinālas un arī nepiestāv manam raksturam. Tomēr, daudzas no tām es piemērīju, mēriju arī daudz kleitas vienkārši, lai redzētu kā tad tā princešu aka kapkeika kleita izskatās uz manis, pielaikojot to sajūtos kā maza meitene, lieliskas sajūtas, iesaku. Izstaigājot daudzus salonus man piedāvāja daudzas vienveidīgas kleitas, atšķirās tikai krāsa- balta, šampanieša, ziloņkaula, pūderkrāsā, un audums, kur nebija izmēra- piedāvāja uzšūt to. Staigājot pa saloniem, var daudz ko secināt par cilvēkiem, kuri tur strādā, pie viena es nonācu, ka tādos salonos noteikti ir jāstrādā tikai pozitīvām sievietēm, kuras mīl savu darbu un dzīvi. Tādas sievietes es sastapu tikai salonā Abi divi/Beautiful day, fantastiski pozitīva gaisotne, ļoti jaukas sievietes, kuras palīdz tev no A līdz Z. Profesionāla šuvēja, kura vajadzības gadījumā ātri un kvalitatīvi pielabos kleitu. Meitenes palīdzēja it visur un deva patiesus komentārus par manu izskatu, tas noteikti nebija pārdošanas triks. Beigās izrādījās, ka es izvēlējos savu kāzu kleitu savā pirmajā pastaigā pa Avotu ielas saloniem, kopā ar mammu, kura patiesībā lika man piemērīt to un kurai kā vienmēr bija taisnība. Braucot trešo reizi, man vajadzēja tikai pārliecināties, ka neko labāku neatradīšu, tā arī bija.

Man joprojām šķiet, ka es izdarīju pareizu kleitas izvēli, tā lieliski piestāv manam raksturam.

Zandas kāzu kleitas stāsts

 

Kad tiku bildināta, tad sāku domāt par kleitu. Biju staigājusi Rīgā pa kleitu veikaliem ar draudzenēm, kad precējās cita mana draudzene. Tad uzzināju, ka ir saloni, kuros tu “piemēri” neliela izmēra kleitu, un pēc tam to uzšuj pēc tava izmēra. Likās, kā tā būs jādara arī man. Šūšanas iespēju neapsvēru, jo man nebija nekādu ideju par to, kādai kleitai jāizskatās, kā arī nebija zināma neviena laba šuvēja, kam to varētu uzticēt. Apskatīju arī daudz dažādu interneta vietņu. Biju dzirdējusi, ka meitenes nopērk, piemēram, divas lētākas kleitas, pēc tam pie šuvējas no tām uzmeistaro vienu. Jebkurā gadījumā kleitas pirkšanu gribēju atlikt uz iespējami vēlāku laiku, ja nu gadījumā mainītos mans izmērs. Kaut kad ar mammu runājām par kleitām, biju teikusi, ka kā kāzu kleitas man patiktu vairākas Aijas Andrejevas kleitas, un vienu dienu saņēmu ziņu no mammas ar interneta rakstu, kur aprakstīts, ka tās konkrētās Aijas kleitas ir šuvusi Indra Salceviča. Tad nu mammas iedrošināta uzrakstīju Indrai vēstuli. Sākotnēji domāju, ka kleita maksās astronomisku skaitli, taču uzreiz saņēmu atbildi, cena bija vairāk kā pieņemama un kleitas jautājums bija atrisināts. Tā arī ar Indru iepazinos. Biju pilnīgi droša, ka Indra, arī plus size auguma īpašniece, uzdizainēs un uzšūs manu tādu kleitu, kāda uz manu augumu izskatītos vislabāk – un tieši tā arī bija.
Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.