Janvāris! Kur un kas notiek?

11-13.01 SIGULDĀ

Pasaules kamaniņu braucēju elite pulcēsies Siguldā, lai ”Viessmann” Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā noskaidrotu, kurš šogad ir pats ātrākais Siguldas leģendārajā trasē. Pēc sacensību braucieniem norisināsies apbalvošanas ceremonijas, un sacensību starplaikos būs pasākumi bērniem, dažādas atrakcijas un loterijas.

Kamaniņu braukšana ir ziemas sporta veids, kurā viens vai divi braucēji ar kamanām dodas lejā pa speciāli šim sporta veidam paredzētām trasēm uz laiku. Kamaniņu sportu šodien redzam kā vienu no ātrākajiem, tehniskākajiem un spēcīgākajiem sporta veidiem Latvijā.

Paralēli ”Viessmann” Pasaules kausa posmam kamaniņu sportā, notiks arī 4. Komandas stafete kopā ar BMW.

Savukārt Bobsleja sezonas 7. posms divnieku ekipāžām vīriešiem un 8. sievietēm pamīšus notiks 25. janvārī no plkst. 14:00. 26.janvārī plkst. 14:00 pēdējais 8. sezonas posms – vīriešu divniekiem.

Skeletonā Eiropas kausu sezonas 8.posms būs 26.janvārī plkst. 10:00, kad pamīšus pirmo braucienu veiks gan vīrieši, gan sievietes. Vēlāk labākie 20 sportisti aizvadīs arī otro sacensību braucienu.

12.01. RĪGĀ

Festivāls “Riga Street Food” kopā ar 14 Rīgas labākajiem šefpavāriem jau trešo reizi izies pilsētas ielās. Termometra stabiņam slīdot zemāk, šefpavāri apmeklētājus sildīs ar aizvien radošākām nepieradinātās Latvijas garšām. Tādām, kas drosmīgākas par restorānu ēdienkartēs sastopamajām. Tādām, kā Latvijas ziemas – neparedzamām.

Ēdiens kā māksla? Nē, ēdiens ir māksla!

2019. gadā festivāla “Riga Street Food” teritorija būs teju divreiz lielāka. Kaļķu ielā būs sastopami ne vien pasaules līmeņa šefpavāri, bet arī starptautiski atzītais ielu mākslinieks Kiwie. Kiwie: “Stāsts allaž ir svarīgākais. Un laikmetīgā ielu māksla to vienmēr respektē. Izņēmums nebūs arī 12. janvārī – kad ēdiens mīsies ar mākslu un māksla ar ēdienu.” Ja maltīte un māksla ir tik augstvērtīgas, ka tā nebīstas iznākt uz ielas, tad to sastapšanās šajā festivālā ir tikai pašsaprotama.

Festivāls “Riga Street Food” 2018. gada izskaņā Best Event Awards World apbalvošanas ceremonijā tika atzīts par trešo labāko publisko pasākumu pasaulē. Žūrija novērtēja pasākuma unikalitāti, kas sper platu soli pretim teju neticamam balansam starp restorānu augstvērtīgo radošumu un finansiāli pieejamu piedāvājumu. Pasaules gastronomijas tūrisma kartē festivāls “Riga Street Food” iezīmē Latviju kā vērā ņemamu galamērķi.

Kaļķu-Vaļņu ielas krustojumā 12:00 – 20:00 12.01.2019

21.12.-27.01 16:00 – 19:00

Kad satumst, norimst dienas steiga un debesīs iemirdzas zvaigznes, tad daļa dzīvnieku sāk mosties no dienas snauda un aktīvi rosīties. Šajā laikā zoodārzs ietērpjas Ziemassvētku noskaņās – sniega kupenas, rotātas egles, izgaismoti aploki, ugunskurs un nesteidzīga atmosfēra jauku emociju baudītājiem.

Arī šogad dienas tumšajās stundās jebkurš varēs iepazīt brīnumainu zvēru valstību. Vārdos to nevar izstāstīt, tas ir jāizbauda pašiem!

Ieejas biļetes no plkst. 16:00-19:00 lētākas, savukārt pa naksnīgajām zoodārza takām, vērojot dzīvniekus, var klejot līdz plkst. 21:00.

 

 

08.01 Bils Burs RĪGĀ comedy stand up

Bils Burs ir viens no izcilākajiem savas paaudzes komiķiem, kas ieguvis panākumus gan televīzijā, gan uz lielā ekrāna, kā arī uz skatuves. Bils jau gadiem izpārdod pasaules līmeņa koncertzāles un viņa podkāsts Monday Morning ir viens no lejupielādētākajiem komēdijas podkāstiem iTunes platformā. Gada izskaņā, viņa animētais Netflix seriāls F Is For Family, piedzīvos savas trešās sezonas pirmizrādi.  Bila piektais, stundu garais komēdijas šovs, Walk Your Way Out piedzīvoja savu Netflix pirmizrādi 2017. gada 31. janvārī, pirms tā, 2014. gadā tika izdots viņa vinila albums Live At Andrew’s House, kurā dzirdama viņa 2011. gada uzstāšanās Karnegī hallē.

17.01. Improvizācijas teātra izrāde “LIFTS”

Vieta: Kinogalerija “K.Suns”, Elizabetes 83/85, Rīga |
Izrādes sākums – plkst.19:00 (ieeja no plkst. 18:30)

Improvizē: Mārcis Viļums, Kaspars Breidaks, Gatis Kurzemnieks, Līga Putniņa, Kaspars Žūriņš

Kas ir “LIFTS”?
LIFTS ir garās formas improvizācijas teātris un, lai gan garā forma saglabā izklaidējoša satura elementus, tā ir vairāk pietuvināta akadēmiskajam teātrim un līdzinās izrādei tās klasiskajā izpratnē. Tomēr tā nebūtu improvizācija, ja netiktu ņemti vērā skatītāju ieteikumi, kas nosaka galvenās stāsta vadlīnijas un gaitu, tāpēc visi stāsti, kas tiek izspēlēti uz skatuves, ir unikāli un tikai vienreiz piedzīvojami.

UZMANĪBU – SĒDVIETAS IZRĀDĒ NAV NUMURĒTAS!

26.01. Ziemas garšu festivāls Siguldā

Aicinām gadu sākt gardi Livonijas ordeņa Siguldas pilī, kur apmeklētāji būs aicināti izbaudīt Rīgas-Gaujas reģiona šefpavāru gatavotos ēdienus uz atklātas uguns. Pasākuma laikā būs iespējams mieloties ar dažādiem ēdieniem. Lai pasākumu izbaudītu pilnvērtīgi, apmeklētāji aicināti ģērbties atbilstoši laikapstākļiem.

Livonijas ordeņa Siguldas pils 12:00 – 16:00

04.01. ”Riga Craft Beer Weekend” Rīgā

Ziemeļeiropā vērienīgākais meistaralus notikums! Festivālā vienuviet bez papildu maksas degustācijai būs pieejamas 480 meistaralus šķirnes no 60 izcilām meistaralus darītavām no visas pasaules.

4. janvārī pulksten 19:00 uz skatuves kāps vācu sintpopa grupa De/Vision, par ko ne bez pamata tiek sacīts – ja patīk Depeche Mode, sajūsminās arī De/Vision. 5. janvārī plkst. 19:00 uzstāsies latviešu turbofolka grupa Oranžās brīvdienas.

0 replies on “Janvāris! Kur un kas notiek?”