Viena no šīs sezonas aktuālākajām tendencēm ir dažnedažādi adījumi. Ar faktūrām, tekstūrām un apjomīgiem rakstiem. Jakas, džemperi un milzīgas šalles ar rakstiem vai bez tiem. No dabīgajām un mākslīgajām šķiedrām.
Pieaugot Zero Waste popularitātei un dzīves stila pieaugumam cilvēki daudz nopietnāk pievēršas sava mīļākā ziemas favorīta izvēlei. Arī pasaulē, uz modes mēles, iepretim sintētiskajām šķiedrām arvien vairāk parādās termins – ilgi dzīvotspējīgs dizains un kvalitāte. Bet, ir viens bet – ilgi spējīgi dzīvojošais dizains ir arī pareizi jākopj.
Vai pamanīji, ka Morethansize bija izpētījis un apkopojis informāciju par veļas žāvētājiem? Nu lūk, tā mums radās ideja pārbaudīt, vai patiesi var riskēt un žāvēt savu mīļoto ziemas džemperi bez raizēm veļas žāvētājā? Ja nepamanīji rakstu, tad visus mītus un patiesību, par un ap veļas žāvētāju var izlasīt šeit .
Lai pārbaudītu un pārliecinātos, ka patiesi vilnas izstrādājumus bez raizēm var žāvēt veļas žāvētājā, Indra iegādājās 2 identiskus džemperus ar augstvērtīgu sastāvu, proti, 85 procenti izstrādājuma sastāvēja no vilnas un kašmira. Kāpēc divus? Jo bez pareizas žāvēšanas ir arī ārkārtīgi svarīga pareiza mazgāšana. Vienu no džemperiem Indra mazgāja un žāvēja tā, kā to dara cilvēki, kuri nelasa izstrādājuma kopšanas birkas, savukārt otrs džemperis, tika mazgāts un žāvēts tā, kā to rekomendējis ražotājs.
Šim eksperimentam ir vairāki mērķi. Pirmkārt, pārbaudīt veļas žāvētāju ražotāju solīto! Otrkārt, vērst uzmanību apģērba kopšanas instrukcijām kā tādām, lai vēlreiz atgādinātu, ka nedz veļas mašīna, nedz žāvētājs nav vainīgs pie tā, ja Tu vienkārši nemāki izlasīt birku.
Eksperiments var sākties!
Lai pārliecinātos par abu džemperu vienādumu, pirms pakļaušanas eksperimentam tie tika izmērīti.
1. posms.
Rozā krāsas džemperis tika mazgāts veļas mazgājamajā mašīnā, izmantojot, visizplatītāko mazgāšanas režīmu – kokvilna (60 grādi). Veļas žāvēšana žāvētājā nebija nepieciešama, jo izmazgātais džemperis ne tikai nopluka, bet arī mazgāšanas procesā sarāvās maza bērna izmērā.
2. posms.
Dzeltenās krāsas džemperis tika mazgāts veļasmašīnā vilnai paredzētā mazgāšanas režīmā, kā arī izmantojot speciāli vilnai radītu mazgāšanas līdzekli. Pēc mazgāšanas džemperis nebija nedz sarāvies, nedz arī noplucis. Faktiski tas nebija zaudējis savu formu. Turpinot eksperimentu, tas tika žāvēts veļas žāvētājā, izmantojot vilnas žāvēšanas režīmu. Kā redzams bildē, arī tekstūra nemainījās un džemperis bija saglabājis ne tikai formu, bet arī tekstūru.
Kā eksperiments pierāda, un arī bildē ir ļoti uzskatāmi redzams, ir ārkārtīgi būtiski lasīt informāciju, kas norādīta uz birkas, kā arī zināt, kā kopt izstrādājuma audumus. Kā orientēties uz kopšanas birkām norādītajā informācijā un kas ir kas? Lasīt šeit
Vai zināji?
Pavisam noteikti pats nozīmīgākais ieguldījums vilnas apģērbu kopšanā būs veļas mašīnas un žāvētāja iegāde, kas ieguvuši Woolmark zilā vai Woolmark zaļā sertifikāta apliecinājumu.
Ir divu veidu Woolmark sertifikāti:
- Woolmark zilais sertifikāts norāda, ka ierīce ir pārbaudīta un ir pierādīts, ka tās cikls ir tikpat saudzīgs vai pat saudzīgāks nekā mazgāšana ar rokām.
- Woolmark zaļais (agrāk Woolmark platīna) sertifikāts norāda, ka ierīcē var mazgāt veļu, kas paredzēta tikai mazgāšanai ar rokām. Tostarp zaļais sertifikāts norāda, ka rezultāts panākts ar zemākiem enerģijas patēriņiem.
Pirms ierīču iegādes ir ieteicams rūpīgi izpētīt to piedāvātās funkcijas un iegūt apstiprinājumu, ka tās ir piemērotas vilnas apģērbu kopšanai. Morethansize uzzināja, ka Electrolux piedāvājumu klāstā ir īpaši saudzīgais PerfectCare veļas žāvētājs, kas pielāgo žāvēšanas ciklu, veļas tilpnes kustības un temperatūru atbilstoši audumam.
Ko nozīmē Vilnas programma?
Vilna netiek vērpta vai izgriezta, neļaujot tai sarauties.
- Automātiski tiek pielāgots veļas tilpnes rotēšanas ātrums, virziens un pat temperatūra žāvējamā auduma veidam. Pielāgotās kustības izklāj vilnas izstrādājumu veļas tilpnē, imitējot žāvēšanu izklātā veidā.
- SmartSense sistēma – precīzi sensori nodrošina apģērba vienmērīgu žāvēšanu, saglabājot tā formu.
- GentleCare sistēma – apģērbs, pateicoties siltumsūkņa tehnoloģijai, tiek izžāvēts gandrīz uz pusi zemākā temperatūrā (salīdzinot ar veļas tilpnes gaisa temperatūru tradicionālajos veļas žāvētājos).
Atradām lielisku video, noskaties!