Franču šarms Vecrīgas sirdī – viesnīca “Relais le Chevalier”

9. novembrī tika svinīgi atklāta franču stila dizainviesnīca „Relais le Chevalier”, kas atrodas Kaļķu ielā 20. Sarīkojumu apmeklēja darījumu, politisko un radošo aprindu pārstāvji, kā arī More Than Size meitenes, lai jums pastāstītu par redzēto.

„Ne velti Napoleons sauca Rīgu par mazo ziemeļu Parīzi, jo Rīgai patiešām ir raksturīgs īpašs, parīzisks šarms, taču līdz šim te nebija viesnīcas īstā Parīzes stilā. Mēs nolēmām labot situāciju un piedāvāt prasīgajai Latvijas un ārvalstu sabiedrībai mazu Francijas saliņu pašā Rīgas sirdī,” atzina viesnīcas „Relais le Chevalier” pārvaldnieks Jevgeņijs Nahmans. Viesnīca piedāvā atpūtu vairāk kā 20 numuriņus atpūtai, kā arī modes preču veikals „Chevalier by Akcenty” un kalvadosa bārs.

Viesi augstu novērtēja viesnīcas oriģinālo interjeru. „Kad es vēl tikai iecerēju nākamās viesnīcas projektu, es jau uzreiz atmetu domu par triju, četru un piecu zvaigžņu klasifikāciju. Es nevaru noreducēt līdz naktsmītnei skaistā vietā tādas telpas projektēšanu, kuras galvenais uzdevums ir uzņemt viesus,” teica projekta galvenā arhitekte Elizabeta de Strobela („Terzomillennium”, Verona, Itālija). „„Relais le Chevalier” ir skaists Nams šā vārda vispatiesākajā nozīmē — viesmīlīgs un piesātināts ar franču šarmu, tas ir ceļojuma sākumpunkts neaizmirstamu piedzīvojumu meklējumos, kas rada emocijas.”

Katra viesnīcas stāva interjers ir veidots atšķirīgā krāsu gammā. Otrais stāvs ir visos pelēkajos toņos, sākot no sudraboti pelnpelēka līdz mierīgai antracīta krāsai, trešais — košos, piesātinātos apelsīnu un fuksiju toņos, ceturtais — no tumša samtaini zila līdz debeszilam tonim, piektais — cēla dažādu dzelteno toņu palete. No dažiem numuriem paveras skats uz galveno gājēju ielu, no citiem — uz iekšpagalmu, kas ir pārbūvēts par gaišu un plašu ātriju ar stikla jumtu un spoguļsienu sešu stāvu augstumā.

Viesnīcas pirmajā stāvā atrodas modes preču veikals „Chevalier by Akcenty”, kur ir apkopotas franču un itāliešu meistaru autorkolekciju rotas, retas smaržas, interjera dizaina priekšmeti un ar rokām gatavoti dekori. Lielākajai daļai autoru ir piešķirts prestižais tituls „Francijas dzīvais mantojums” par īpašo ieguldījumu nacionālo roku darba meistarības tradīciju saglabāšanā. Daudzi priekšmeti ir unikāli un izgatavoti tikai vienā eksemplārā.

0 replies on “Franču šarms Vecrīgas sirdī – viesnīca “Relais le Chevalier””