Elīna iesaka: Vai Tu zini šīs 8 mūzikas dīvas?

Mūzika noteikti padara mūsu dzīvi krāšņāku. Personīgi es bez mūzikas nespēju neko – ne strādāt, ne tīrīt māju un kur nu vēl braukt pie stūres. Mūzika mūsdienās ir tik ļoti dažāda, ka visos youtube un spotify ceļos ir grūti noorientēties. Tieši šī iemesla dēļ es vēlējos padalīties ar astoņām no savām mīļākajām popmūzikas dīvām, kas tev palīdzēs atcerēties leģendāras mūziķes un iepazīt tās, ar kurām tas vēl nav pagūts.

Erykah Badu – ar šīs dāmas darbu es iepazinos, kad man bija kādi 15, un es meklēju, ko man saprotamu, bet citādāku. Tieši tāda viņa ir – sievišķīga, bet citādāka, nav ko liegties, melnādainās kultūras viena no spilgtākajām pārstāvēm šodien pasaulē. Viņas mūzika ir radīta labākajās r&b un hip hop tradīcijās, ar lielisku ritmu, lieliskiem vārdiem un, kas pats galvenais, mūzika ar nozīmi, runājot savā mūzikā par tēmām, kas dažiem noteikti vēl arvien ir tabu.

Lianne de Havas – tā sauktā dziesminieku žanra viena no spilgtākajām pārstāvēm, vismaz Britu salās noteikti. Lianne pārsteidz ar dziļu, bet juteklisku vokālu, kas, manuprāt, ir neaizmirstams. Ne visām zvaigznēm ir jāspīd lielākajās arēnās ar populārākajiem singliem pasaulē, jo dažreiz šīs abas lietas nevar savienot ar paliekošu mūziku un kvalitāti. Lianne ir ļoti talantīga dziedātāja un autore, kas pārsteidz ar nozīmību, ko jūti viņas mūzikā.

Jorja Smith – šī dāma ir pavisam jauna mūzikas industrijā un vēl nav tik ļoti pazīstama, bet tas ir tikai šodien, pēc gada būs citādāk. Londoniete Jorja kļuva slavena, iedziedot piedziedājumus daudziem jau sevi pierādījušiem mūziķiem, varbūt nedaudz vokāli atgādinot Rihanna, bet noteikti ar savu īpašu skanējumu. Jorja debijas albums ir pilns ar liriskām melodijām un samtainu vokālu, kas liek tajā iemīlēties.

Anita O’Day – kungiem Sinatra, dāmām O’Day. Par viņas dīvas statusu noteikti nevienam jautājumi nerodas. Tas, ko Anita spēj izdarīt ar savu vokālu, ir atkārtots tikai pāris reizes, jo šķiet nedaudz pārcilvēciski. Mirkļos, kad gribas aizlidot no mūsdienu ritmiem un atcerēties, kā bija tad, kad mūzika bija ekstra, un būt par mākslinieku bija unikāla iespēja, noteikti aicinu paklausīties šo zelta mūzikas gadu ekselenci.

Solange – šoreiz sarakstā mēģināju neiekļaut Beyonce, bet viņas māsa Solange noteikti ir viena no manām pēdējā laika mīļākajām sieviešu izpildītājām. Gadu laikā viņai ir bijuši vairāki singli, bet 2016. gada albums A SEAT AT THE TABLE pierādīja, ka viņa nav tikai Beyonce mazā māsa, bet arī lieliska mūziķe un māksliniece. Klausoties Solange mūziku, aicinu arī noskatīties viņas estētiski brīnišķīgos un pārdomātos videoklipus.

Sade – ar šo dāmu es uzaugu, un ne jau tāpēc, ka mamma klausījās viņas mūziku, bet gan tētis. Tāda viņa ir, spēj uzrunāt ikvienu, kurš ir gatavs klausīties. Sade manā prātā vienmēr ir bijusi sieviete noslēpums, jo par viņu nekas daudz nav zināms, bet grupas mūzikā un viņas vokālā var sajust varavīksni ar emocijām. Šī mūzika jau ir izturējusi laika spiedienu un palikusi aktuāla un klausīta, kaut arī izlaista 30 gadus atpakaļ, es domāju, ka tas arī nekad nemainīsies

Joss Stone jāsaka, ka vienīgā dīva no šīs listes, kuru man ir bijis tas prieks dzirdēt dzīvē, un vēl tepat Salacgrīvā. Toreiz uz Positivus braucu tikai šīs baskājainās hipiju dīvas dēļ, un tas bija tā vērts. Joss ir fantastisks vokāls popmūzikai un džezam, kā arī sirsnība, kas redzama viņas acīs un dzirdama viņas mūzikā. Jāsaka, ka tikpat svarīga kā viņas oriģinālmūzika ir fakts, ka viņa izpilda leģendāras dziesmas no leģendārām dīvām

0 replies on “Elīna iesaka: Vai Tu zini šīs 8 mūzikas dīvas?”