dzīve bez normām un robēžām

Aktrise Sēla Sella (Seela Sella), kas zina, kas ir pašapzinīga nostāja. “Man vairs nav nekādas vajadzības kādam izpatikt.

Sēla Sella, 81, atzinīgi sevi nopēta spogulī Helsinku studijā. Grimētāja ar rozā kontūrzīmuli ir ievilkusi drosmīgas līnijas. Sella spoguļa priekšā pasper dažus deju soļus sudrabainās augstpapēžu kurpēs un flirtē ar fotogrāfu, kurš ir divreiz jaunāks par viņu pašu. “Joprojām izbaudu flirtu,” atzīst Sella.

Leģendārā aktrise 2003. gadā pensionējās, aizejot no Somijas Nacionālā teātra, taču arī pēc aiziešanas pensijā viņa ir turpinājusi intensīvi darboties. Arī uz fotografēšanos viņa ir ieradusies tieši no savas jaunākās izrādes Stalagmīta gadījums (Tippukivitapauksen) pirmizrādes, kas saņēma atzinīgu vērtējumu. Tā bija Sellas 40. pirmizrāde Somijas Nacionālajā teātrī.

Nu tālrunis zvanīja bez apstājas – tika prasītas intervijas un lūgts uzstāties. Uz aicinājumiem, kas ir saistīti ar lomu tēlošanu, Sella parasti atbild apstiprinoši. Karjera vienmēr ir bijusi viņas lielākā kaislība.

“Tā man ir bijusi tik svarīga, ka pat mana ģimene ir palikusi otrajā vietā. Mans vīrs Eliss savulaik manis dēļ atteicās no savas aktiera karjeras un rūpējās par mūsu bērniem un māju. Mūsu izvēle bija ļoti neparasta un tam laikam drosmīga. Taču, tā kā man ir bijusi iespēja darīt darbu, ko patiesi izbaudu, prieks ir atnācis arī līdz manām mājām.”

Būt jaukai nenozīmē būt pazemīgai. Cieņu ir iespējams iemantot, citiem skaidri demonstrējot savas robežas un iecietību.”

“Man vienalga, kā cilvēkam manā vecumā vajadzētu ģērbties. Traki apģērbi dāvā iekšēju drosmi.

Sella par visu vislabprātāk runāt tieši. Viņa ir atklāti stāstījusi par savas laulības problēmām, piemēram, kaisles trūkumu un četrdesmit gadu vecumā sperto sānsoli.

“Domāju spert sānsoli, lai gūtu dzīves pieredzi, kas man ļautu kļūt par labāku mākslinieci. Tā bija bērnišķīga doma.”

Sella nebaidās stāstīt par savām kļūdām, jo viņa zina, ka neveiksmes ir dzīves sastāvdaļa. Par to, kas agrāk varbūt lika aktrises vaigiem piesarkt, viņa tagad atmet ar galvu. “Man vairs nav nekādas vajadzības kādam izpatikt.

 Leģendāro aktrisi pazīst arī kā drosmīgu apģērbu nēsātāju. Prezidenta pils svētkos viņa parādījās ādas vakartērpā, zem kura zibēja ādas biksēs ietērpti apakšstilbi. “Gados vecas rokeres tērps”, Sella teic par kostīmu mākslinieka Auli Turtiaisena (Auli Turtiaisen) veidoto tēlu.

Nevēlos būt nekāda pelēkā pele – sevišķi jau svētkos. Uztveru modi kā ceļu, pa kuru aizbēgt no drūmās ikdienas,” viņa piebilst.

Divdesmitgadīga sieviete, pēc viņas domām, var vilkt augstpapēžu kurpes, tērpties ādas apģērbā vai pat lateksā un izskatīties seksīgi.

Kad fotografēšanās ir noslēgusies, Sella uzvelk rozā vilnas kreklu, vīnsarkanus lakādas armijas tipa zābakus, mākslīgo spalvu legingus un baltu mākslīgās ādas kažociņu.

“Man patīk mākslīgās spalvas un viss mīkstais, jo man patīk dzīvnieki. Man mugurā ir vienmēr kaut kas dzīvniekus atgādinošs.”

Dzīvniekiem bija nozīmīga loma arī Sellas 80 gadu jubilejas izrādē, ar kuru viņa pagājušajā gadā apbraukāja visu Somiju. Monogrāfijā Mazais dzīvnieciņš Sella uz pasauli raugās maza dzīvnieciņa acīm.

Sella aicina ikvienu tērpties tādā apģērbā, kas piešķir iekšēju drosmi. Pēc viņas domām, ar to dzīvē saistās arī plašāks jautājums: par sevis atrašanu.

“Reiz uzstājos ar savām laulības problēmām saistītu monologu, un nepazīstama sieviete man pēc izrādes atnāca pateikt paldies. Viņas dzīvē tobrīd noritēja grūts šķiršanās process, un pastāvošās problēmas pēc izrādes noskatīšanās viņai sāka šķist smieklīgas.”

Šajā atziņā kristalizējas visa teātra nozīme. “Skatītāju vidū var būt tikai viens cilvēks, kam izrāde ir svarīga. Varbūt šis cilvēks izrādes dēļ pieņems kādu izšķirošu lēmumu vai izjutīs mierinājumu. Tas ir iemesls, kādēļ es joprojām esmu aktrise.”

Savā dzīvē karjeru vienmēr esmu likusi pirmajā vietā. Tā ir bijusi drosmīga izvēle, kas man daudz devusi.

Pateicoties savai pārliecinātībai, kas ļāvusi Sellai sasniegt visu, ko viņa vēlējusies un vēl vairāk, Sella ir Stockmann #stockwomann kampaņas seja! Stockwomann ir iedvesmojoša, drosmīga sieviete, kas izaicina normas, neierobežo savu pašizpausmi un, galvenais, kalpo par iedvesmu citām sievietēm, palīdzot būt drosmīgākām un pašpārliecinātākām ikdienā.

0 replies on “dzīve bez normām un robēžām”