DETOX galvai

21.gadsimtā dzīvot bez stresa – nav iespējams. Ja arī ārēji Tu šķieti mierīga un sakārtota, stresu Tevī var radīt kāds neizdevies plāns, neizpildāms uzdevums, nesasniegts mērķis, vai pagātnes pieredzes rēgi. Nav noslēpums – tarakānu cabaret un putnu operas mūsu galvās norit visai bieži, lai neteiktu vienmēr… Trakākais, ka tās rada haosu, un kādā brīdī mēs vairs nespējam tajā orientēties. Tomēr ir arī jāatzīst, ka savā ziņā putnu ārijas un tarakānu marši ir pat nepieciešami, jo, lai cik dīvaini, bet tie dod krāsu mūsu emocionālajai pasaulei un dara dzīvi interesantāku.

Par organisma attīrīšanas kūrēm, atbrīvošanos no sārmiem, toksīniem un dažādām šlakām tiek runāts daudz. Bet kāda tam jēga, ja zivs pūst no galvas! Mūsu ķermeņa tīrība neatbrīvos mūsu prātus no nesakārtotu lietu atstātajām pēdām, no aizvainojuma sekām un dusmām, no morāla noguruma un stresa. Teju katrai kultūrai jau izsenis bijušas savas “apreibināšanās” metodes, kuras noved pie sarunām ar senčiem, vai histēriskas raudāšanas, agresivitātes vai pārpasaulīga miera, vai citām kolorītām izpausmēm. Daudzas metodes nav mainījušās vēl līdz šai baltai dienai, vienīgi kultūras saplūdušas, zināšanas pieaugušas un iespējas vairojušās. Šajā rakstā lasi par vairākām metodēm, kuras attīra prātu un atbrīvo no stresa, metodēm, kuras savā ikdienā ieviesusi Morethansize komanda un atzinusi tās par labām esam. Izlasīsi arī par tādām metodēm, kuras līdz šim neviena no mums nav mēģinājusi, un – kas zina – varbūt kāds no šiem veidiem noderēs arī Tev.

Morethansize komandas metodes.

Indra

Tātad par tarakāniem. Manas galvas tarakāni ir īpaši. Reizēm, pateicoties tieši viņiem, es rodu idejas. Es pat gribētu teikt, ka tā ir mana saikne ar kosmosu. Viņu dejās un haosā ir sava kārtība, kura man kaut kādā ziņā pati arī palīdz attīrīt prātu. Šo jezgu es nomierinu, atslēdzu, skatoties šausmu filmas. To laikā faili manā galvā sakārtojas paši no sevis, jo esmu 100 procenti filmā, un es baidos. Tajos brīžos spēju domāt tikai un vienīgi par sižetu un bailēm. Galva pati no sevis sakārtojas, nomierinās un nevajadzīgais izdzēšas.

Jana

Es ar prāta nomierināšanu un attīrīšanu tieku galā divos veidos. Pirmais – darot to darbu, kuru es mīlu. Tā savā ziņā ir mana atjaunošanās, jo šis darbs man sniedz patiesu emocionālu baudu un relaksāciju. Savukārt, lai saliktu visu pa plauktiņiem, neesmu atradusi neko efektīvāku, kā fizisko slodzi! Izeju paskriet kādu stundu un esmu pavisam mierīga. Tāda aktivitāte arī pamatīgi uzlādē un ir tā vērta.

Zanda

Pēc savas būtības dzīvi uztveru viegli un daudz nesatraucos (izņēmums ir zobārsta apmeklējums…). Ja gribu atslēgties no nogurdinošas dienas, labprāt skatos kādu seriālu, šovu vai filmu. Tas ļauj visas savas domas veltīt ekrānam un distancēties no darba dienas. Seriāla vietā mēdzu arī lasīt vai klausīties audiogrāmatas. Vēl dažreiz darbā pusdienlaikā vai vakaros mājās krāsoju krāsojamo grāmatu ar dabas motīviem – tas liek koncentrēt visu uzmanību uz krāsošanu, turklāt pēc tam var priecāties par superskaistiem zīmējumiem

Bildes: Arvils Lindes “Dvēseļu putenis”

Autors: Iveta Priede

Brigita

Prātu ilgtermiņā attīru šķietami vienkāršā, bet vienlaikus sarežģītā veidā – es neuztraucos par maznozīmīgām lietām un notikumiem.  Liels palīgs šajā ziņā ir arī apziņa, ka nevar paspēt visu, turklāt uzreiz! Tas man ir ļoti palīdzējis pēdējā gada laikā, kopš uzņēmos rūpes par ģimeni un māju. Taču, ja tarakāni galvu neatstāj, ir divi veidi, kā tos dzenu ārā – tīru māju un metu ārā visu, kas neļauj elpot, kā arī pavadu laiku ar ģimeni. Man īpaši patīk iepriecināt mazo brāli, vai doties uz laukiem pie mammas ģimenes.

Nataļja

Prāta nomierināšanai vienmēr klausos savu favorītu dziesmu izlasi. Tā palīdz nomierināties un drusciņ atslēgties no apkārt notiekošā. Šo praktizēju ikdienā. Ja vajadzīgs kas iedarbīgāks, tad, bez šaubām, vēršos pie dabas – pastaigas pa mežiem, parkiem, pludmali un promenādēm. Kā arī vienkārši, sēžot pludmalē, jūras viļņu skaņas palīdz atgūt spēkus un uzlādēties nākamajai darba nedēļai. Kad spēki ir izsīkuši līdz galam, bet prātu nekas nemierina un neattīra, tad ir jāpielieto stingrāki mēri. Globālai sevis attīrīšanai un spēku atgūšanai izvēlos ceļošanu. Tādā veidā varu uzlādēt sevi uz ilgāku laiku, attīrīt prātu no nevajadzīgās informācijas un pārdzīvojumiem. Rezultātā iegūstu tikai pozitīvas emocijas. To var salīdzināt tikai ar svaiga gaisa ieelpu.

Iveta

Kad jezga galvā kļūst par skaļu, kļūst neiespējami sadzirdēt savu sirds balsi, savu dziļāko būtību. Mans ceļš uz mieru un harmoniju ir joga un meditācija. Esmu izvēlējusies Kundalini jogu, jo tajā apvienojas man svarīgais – elpošanas un fiziskie vingrojumi, meditācija, mantru skaitīšana. Jogu praktizēju skolotāja vadībā, taču jogoju arī vienatnē mājās. Es mīlu klausīties mantras un zīmēju pati savas mandalas. Ieviest tīrību manā iekšējā telpā palīdz arī vienkārša pastaiga gar jūru.

Turpinājumā lasi: Detox galvai – idejas prāta attīrīšanai!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.