Citādākas mūzikas meklējumos – 5 radoši Youtube kanāli dzīvajai mūzikai

Pieļauju, ja šobrīd lasi šo rakstu, tad esi nedaudz ieslīdzis mūzikas tuksnesī, meklējot ko jaunu (vai vecu, bet par to gribētos, lai kāds atgādina). Mums redakcijā tā ir gadījies ne reizi vien, tā kā mūzikas ir tik daudz, un kanālu, kur to klausīties arī, tā vietā, lai dzīvotu pārbagātībā, nereti gadās, ka klausāmies vienu un to pašu sev pazīstamo mūziku mēnešiem ilgi. Te nu kā visam mūsdienās palīgā nāk influenseri, kas tev jau piedāvā sevis atlasītus mūziķus, un tā kā šie ir Youtube kanāli, tev tiek piedāvāts piedalīties šajā pieredzē ne tikai fonētiski, bet arī vizuāli.COLOURS 

Berlīnes projekts, kas piedāvā īpaši atlasītus mūziķus no visas pasaules askētiskā vidē. Šis kanāls koncentrējās uz jaunajiem mūziķiem, kuri tūlīt, tūlīt būs pašā slavas zenītā, saprotot, ka visi nebūs Bejonces un Stīviji. Katrs mākslinieks izpilda vienu – savu šī brīža aktuālo dziesmu dzīvajā. Kanāls ir ļoti vizuāli baudāms, jo piedāvā ļoti skaistu vidi, kas tev netraucē nodoties pilnvērtīgai mūzikas baudīšanai.

Ieskatam šobrīd Baltijas valstu populārākais mūziķis Eiropā – TOMMY CASH

Tiny Desk Concerts

Amerikas radio kanāla NPR Music projekts, kur dažādu žanru populāri mūziķi tiek uzaicināti uz koncertu NPR Music ofisā. Mūzikas stili ir dažādi, piedāvājot koncertus no jau leģendāriem mūziķiem līdz jaunākiem mūziķiem, kuri parasti šo koncertu ietver savās pirmajās tūrēs. Zīmīgi atzīmēt, ka NPR Music ir ļoti svarīgs medijs mūzikas atskaņošanas dažādībā Amerikā. Tajā tiek dota iespēja visiem, sākot no kantrī, beidzot ar reperiem, kur galvenais kritērijs ir mūzikas kvalitāte, un par to šī organizācija ir novērtēta ar vairākām godalgām, ieskaitot Emmy balvu par jauniem risinājumiem ziņu un dokumentālajā sektorā.

Ieskatam mūziķa Common Tiny Desk koncerts, kas notika Baltā nama bibliotēkā

Like A Version 

Austrāļu radio triple j segments, kur visi radio mūzikas viesi tiek aicināti izveidot kaverversiju kādai sevis izvēlētai dziesmai. Like A Version video ir ļoti populāri, jo ļauj iepazīt māksliniekus, uzzināt kādu mūziku viņi klausās un kuras dziesmas no citiem māksliniekiem viņiem ir tik svarīgas, ka vēlas izveidot savu kaverversiju. Nereti tev ir iespēja redzēt ko pavisam netipisku – rokeri, kas dzied Teiloras Swiftas dziesma un otrādāk. Tāpat šajā kanālā vari dzirdēt arī šo pašu mākslinieku izpildītas viņu pašu jaunākās dziesmas.

Radio NOVA

Francijas radio kanāls, kas ikdienā atskaņo tops neatrodamo mūziku, tā saucamo pagrīdes mūziku – džezu, elektro, new wave, regeju, hip hopu un arī pasaules mūziku. Radio ēterā viesojās dažādi mūziķi no visas pasaules. Ja tu meklē ko citādāku, šis noteikti ir kanāls, ko iesakām apmeklēt, jo mūzikas dažādība, emocija šeit noteikti ir dzirdama tās patiesākajā izpausmē. Radio saturs ir pieejams arī internetā, un, ja nu tu tieši esi šīs mūzikas meklējumos, noteikti nenožēlosi!


Boiler Room

Kanāls, kur vairāk dzirdēsi deju mūziku, kas tiek atskaņota īpašā atmosfērā visapkārt pasaulei. Šis projekts sākās 2010. gadā Londonā, ar webkameru iemūžinot neatkarīgo mūziku, kuras koncerti notika dažādās urbānās vidēs visā pilsētā. Visi šie koncerti ir nemontēti, patiesi un, tā teikt, “homemade”. Tikai šobrīd tie tiek dokumentēti visā pasaulē nu jau 150 pilsētās. Mēs šim kanālam sekojam jau kādu laiciņu, jo tas ļauj iejusties koncerta atmosfērā, sajust īpašu un patiesu mūziku, kas tiek atskaņota, lai iepriecinātu savus klausītājus tieši tajā mirklī.

0 replies on “Citādākas mūzikas meklējumos – 5 radoši Youtube kanāli dzīvajai mūzikai”