Bezmiegs? Meklējam ierosinājumus bezmiega mazināšanai

Tired man lying under a blanket. Line art illustration with typographic elements.

Mūsdienās ar bezmiegu cīnās teju katrs otrais cilvēks – daži samierinās, citi meklē risinājumus. Nav noslēpums, ka hronisks bezmiegs rada depresiju, nepacietību, kā arī ir cēlonis daudzām citām slimībām. Tā kā šī problēma ir aktuāla ļoti daudziem, Morethansize komanda meklē ārstu ieteikumus cīņai ar bezmiegu. Šeit vari lasīt populārākos ieteikumus miega kvalitātes celšanai. Tie visi ir viegli ieviešami tavā ikdienā, tāpēc ceram, ka, ja arī tev ir nelāgs draugs vārdā Bezmiegs, kāds no šiem ierosinājumiem tev noderēs un uzlabos tava miega kvalitāti.

  1. No ekrāniem brīva guļamistaba. Nereti gadās tā, ka pēdējais, ko redzam pirms iešanas gulēt, ir zilais telefona ekrāniņš, pa nakti tas stāv blakus – pīkst un vibrē ar jaunākajām ziņām no mīļākajām aplikācijām, kā arī piepildās ar daba e-pastiem vai draugu ziņām. Lai arī cik tas viss ir mūsu ikdiena – zilā gaisma telefona ekrānā tumsā traucē mums iemigt un gulēt kvalitatīvi. Izdzirdot šādu tekstu, uzreiz pirmā atruna: “Telefons ir arī mans modinātājs, un tāpēc tam jāstāv pie gultas!“. Dāmas, nekas nav neatrisināms! Lai telefonu ar mierīgu sirdi varētu atstāt virtuvē vai jebkur citur ārpus guļamistabas, šeit esam pievienojušas sarakstiņu ar analogajiem modinātājiem sākot no 1 EUR, kuri spēs pamodināt tikpat labi kā mūsu telefons.
  2. Domā par gaismu. Mūsdienās, dzīvojot pilsētā, cīņai ar bezmiegu ir jākļūst stratēģiskam ar gaismas daudzumu plānošanu. Meklējot dažādu speciālistu ieteikumus, redzams, ka visi iesaka no rīta tiklīdz pamostamies, atvērt visus aizkarus, žalūzijas un uzreiz uzturēties jaukajā dienas gaismā, kas palīdzēs arī no rīta būs īpaši možiem un produktīviem. Tāpat arī iesaka pēc iespējas vairāk atrasties laukā (bet nu tas reti kuram varētu būt jaunums). Vakarpusē, te nu ir jāsāk kļūt stratēģiskam – pēc saules rieta iesaka uzreiz vērt ciet aizkarus, žalūzijas, kā arī neizmantot lielos apgaismojumus, bet gan piezemētu gaismu vai pat sveču gaismu, ja ir tāda iespēja. Gaismas samazināšanās ķermenim dod ziņu, ka jāsāk posties uz dusu. Tāpat šeit noteikti var ieteikt datorā un telefonā izmantot nakts režīmus, kurā ir samazināts zilās gaismas daudzums.
  3. Pamēģini iet gulēt ātrāk. Cilvēka ķermenis jau izsenis ir darbojies pēc saules ritma, un, ja tu vēl pat šodien pavērosi savu noguruma līmeni, tad redzēsi, ka apmēram trīs stundas pēc saules rieta tu jūties gatavs doties gulēt, un, ja saldi ieritināsies sedziņā pie televizora, tad tieši ap 22:00 arī iemigsi. Mūsdienu ritmi, TV un sociālo tīklu aktivitātes tevi ierauj savā ritmā, un, ja tu neļaujies savam dabīgajam ritmam, tad adrenalīns tev palīdz nokļūt līdz pusnaktij, kad ejot gulēt ir grūti iemigt, jo dažādas domas un plāni šaudās pa prātu, un plānotās astoņas stundas miega samazinās līdz tikai kādām 6. Tāpēc ierosinām, pamēģini sākt iet gulēt ar 22:00, varbūt tā būs īstā brīnumrecepte.
  4. Sāc lietot magniju. Magnijs ir iesaistīts visu uzturvielu (tauku, ogļhidrātu un olbaltumvielu) vielmaiņas procesos. Magnijs ir nepieciešams dažādu organismā notiekošo ķīmisko reakciju norisei, jo tas palīdz pareizi darboties šajās reakcijās iesaistītajiem enzīmiem. Lasot dažādus veselības blogus, nereti cīņā ar bezmiegu iesaka pirms gulētiešanas iedzert magniju, kas ļauj ķermenim labāk atslābināties, un mums pašiem ilgāk atrasties dziļajā miegā.
  5. Atslābinies. Cik bieži tu datoru aizver tikai pirms zobu mazgāšanas? Labi, ja ne datoru, tad televizoru? Nereti pat iemiegam ar televizoru. Ja nu tu cīnies ar bezmiegu, tad iesakām padomāt par kādu stundu relaksācijai pirms iemigšanas. Ķermenim pirms iemigšanas ir nepieciešama sagatavošanās, iesildīšanās patīkamajam procesam, kas sekos – pilnīga relaksācija un atjaunošanās.
  6. Lavanda. Lavandai piemīt nomierinoša un relaksējoša iedarbība, kas rada iekšēju līdzsvaru, mazina garastāvokļa svārstības un uzlabo miegu. Vari to izkaltēt un palikt maisiņā zem spilvena, iegādāties kādu istabas atsvaidzinātāju ar lavandas aromātu vai vienkārši relaksēties siltā vannā, kam pievienota lavandas eļļa.
0 replies on “Bezmiegs? Meklējam ierosinājumus bezmiega mazināšanai”